Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jaka będzie tegoroczna „Talia”?    -   02/6/2008
Trwają przygotowania do XII Festiwalu Komedii „Talia”, który odbędzie się w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego w dniach 27 września – 4 października. Do udziału w tegorocznym przeglądzie zgłosiło się ponad 50 teatrów. Komisja kwalifikacyjna nie zakończyła jeszcze pracy, listę przedstawień konkursowych poznamy w czerwcu, już dziś wiadomo jednak, że 3 października w ramach imprez towarzyszących zaprezentowany zostanie w Tarnowie spektakl „Uczucia” teatru „Stary Dom” z Nowosybirska.

Ogloszenie
>

27 września zainaugurowana zostanie w tym roku kolejna edycja Festiwalu Komedii „Talia”. Festiwal organizuje tarnowski teatr, dyrektorem organizacyjnym imprezy jest Grażyna Nowak, dyrekcję artystyczną sprawuje Jacek Głomb. Prace nad kształtem i programem 12 „Talii” są zaawansowane, choć nie wiadomo jeszcze, jakie spektakle publiczność obejrzy w ramach prezentacji konkursowych o statuetkę „Tarnowskiej Talii”. Do konkursu zgłoszono ponad 50 przedstawień. Intencją organizatorów jest, aby każdy z konkursowych spektakli zaprezentowany został w Tarnowie dwa razy, tak, by mogła je obejrzeć w komfortowych warunkach jak największa liczba widzów.
Już dziś wiadomo natomiast, że jednym z gości „Talii” będzie teatr „Stary Dom” z Nowosybirska. W ramach programu imprez towarzyszących w piątek 3 października na dużej scenie tarnowskiego teatru Rosjanie zaprezentują spektakl „Uczucia” według A. Czechowa.

Innym projektem, towarzyszącym festiwalowi, są konkursy, w których mogą wziąć udział nie tylko tarnowianie; jeden z nich – „Ale teatr – komediopisanie na gorąco”, jest – jak już informowaliśmy – konkursem na anegdotę dotyczącą naszego miasta, drugi, „To nas śmieszy” – dotyczy fotografii ukazującej zabawne zdarzenie czy sytuację. Oba konkursy potrwają do 15 sierpnia, jednak co miesiąc wyłaniani będą „laureaci miesiąca”. Pierwsze rozstrzygnięcia – w czerwcu.

Foto: scena z tarnowskiej inscenizacji farsy „Lewe interesy” Robina Hawdona, w reżyserii Jerzego Bończaka
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947