To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Agata Mróz nie żyje    -   04/6/2008
Agata Mróz-Olszewska, jedna z siatkarskich "złotek", duma sportowego (i nie tylko) Tarnowa, gdzie się wychowała i rozpoczynała karierę, nie żyje. Zmarła we wrocławskim szpitalu w 14 dniu po operacji przeszczepu szpiku kostnego. Chorowała od 17 roku życia, w ubiegłym roku rozwój choroby spowodował decyzję o zawieszeniu jej kariery sportowej. Miała 26 lat. Osierociła dwumiesięczną córeczkę. Jej zmagania z chorobą w ostatnich miesiącach obserwował cały kraj.

Ogloszenie
>

Równiez Tarnowianie, mieszkańcy rodzinnego miasta Agaty, zorganizowali w ostatnim czasie wiele akcji wolontariackich - akcji krwiodawstwa i związanych ze zgłaszaniem chęci oddawania szpiku na rzecz potrzebujących. Inspiracją do tych działań była osoba Agaty i jej zmagania z chorobą. Do ostatnich chwil tych zmagań tarnowianie solidaryzowali się ze swoją rodaczką, niektórzy czynnie.

Prezydent Miasta Tarnowa zaapelował o uczczenie pamięci Agaty dwudniową żałobą w mieście. W środę i czwartek flagi na wszystkich instytucjach miejskich będą obniżone do połowy masztu.

Agata Mróz-Olszewska urodziła się 7 kwietnia 1982 roku w Tarnowie. Krótko (zanim zdała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego) była uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Była wielokrotną reprezentantką Polski w siatkówce i jedną z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek w ostatnich latach. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Europy seniorek (2003, 2005) i raz kadetek (1999). Grała na pozycji środkowej, miała 191 cm wzrostu.
Występowała w Tarnovii, SMS Sosnowiec, WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski, BKS Stal Bielsko-Biała i Gruppo 2002 Murcia.
Z BKS Stal zdobyła w latach 2003 i 2004 mistrzostwo kraju, a w latach 2004 i 2006 Puchar Polski. Z ekipą hiszpańską wywalczyła mistrzostwo kraju oraz triumfowała w Pucharze Top Teams.
W 2007 roku z powodu choroby szpiku kostnego, na którą cierpiała od 17. roku życia, musiała przerwać karierę. W akcję pomocy dla niej zaangażowało się całe środowisko sportowe, w szczególności siatkarskie, w tym wiele zagranicznych gwiazd tego sportu, m.in. organizowano akcje zbierania krwi, mecze charytatywne.
4 kwietnia urodziła córeczkę Lilianę, a 22 maja przeszła zabieg przeszczepu szpiku kostnego. Cały czas pozostawała w szpitalu.
Według lekarzy, operacja powiodła się, ale otwartą kwestią pozostawała akceptacja przez organizm przeszczepionego szpiku. Miało to potrwać od 10 dni do nawet miesiąca. Komórki od dawcy pochodziły z Niemiec i były w pełni odpowiednie oraz całkowicie zdrowe, co miało zwiększyć szanse na przyjęcie się przeszczepu. Agacie zmieni się grupa krwi - informowała wówczas prof. Alicja Chybicka, szefowa Kliniki Transplantologii Szpiku we Wrocławiu, gdzie dokonano operacji.
Dziś rano Pani profesor poinformowała o tym, że Agata ostatecznie przegrała swoje heroiczne zmagania ze śmiercią. W ich trakcie - wbrew sugestiom lekarzy, przestrzegających ją przed zwiększonym ryzykiem późniejszej operacji dla jej osłabionego ciążą organizmu - zdecydowała się szczęśliwie i zdrowo (w okresie ciąży zrezygnowała z części kuracji, aby nie szkodzić płodowi) urodzić dziecko. Malutka Liliana dziś właśnie rozpoczęła trzeci miesiąc życia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, June 15, 2024 17:49:13
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html