To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat: pogotowie działa bez kłopotów    -   05/6/2008
Starostwo Powiatu Tarnowskiego zaprotestowało wobec artykułu, zamieszczonego w jednej z tarnowskich gazet, zatytułowanego „Tarnów: pogotowie w stanie zapaści”. W tym celu starosta zwołał specjalną konferencję prasową, w której przedstawiona została obecna sytuacja pogotowia, m.in. w kontekście żądań płacowych pracowników.

Posłuchaj, co o sytuacji w tarnowskim pogotowiu i związanych z nim planach Starostwa Powiatowego, mówią wicestarosta Mirosław Banach oraz starosta Mieczysław Kras: :

Ogloszenie
>

A oto treść sprostowania nadesłanego przez starostwo:
Tytuł artykułu „Tarnów: pogotowie w stanie zapaści” oraz wstęp zamieszczony na 1 stronie, nie jest prawdziwy i wprowadza w błąd ponad 300 tys. mieszkańców Tarnowa i powiatu tarnowskiego, którzy po przeczytaniu mogą poczuć się zaniepokojeni. Tytuł oraz wstęp do artykułu sugerują, jakoby stacja pogotowia w Tarnowie była w likwidacji, upadłości lub katastrofalnej sytuacji. Tymczasem wcale tak nie jest – to jedna z wyróżniających się placówek pogotowia w Polsce.

Dowodem na to są następujące fakty:
- nie zostało zlikwidowane stanowisko zespolonych służb ratowniczych i straży pożarnej - dawne Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W Polsce – po zmianie ustawy, która likwidowała takie instytucje – pozostało ich bardzo niewiele. Stanowisko w Tarnowie finansowane jest wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Urząd Miasta Tarnowa. Pozwala na szybką, wspólną interwencję służb ratowniczych zaraz po otrzymaniu informacji o wypadku, katastrofie, itp.
- tabor tarnowskiego pogotowia jest zadowalającym stanie. Dysponuje m.in. najnowocześniejszą karetką ratowniczą, która rozpoczęła pracę w 2008 r. W sumie pogotowie posiada 9 pojazdów. Cały czas trwają starania o kolejny zespół wyjazdowy – po kilkunastu spotkaniach i rozmowach z wojewodą Małopolskim jest szansa, że uda się go pozyskać jeszcze w tym roku.
- po połączeniu stacji pogotowia w Tarnowie i Tuchowie, zespoły wyjazdowe pracują bardziej wydajnie i racjonalnie. Przykład – karetki z Tuchowa dojeżdżają do najbliżej położonych od miasta miejscowości – wcześniej robiły to karetki z oddalonego o kilkanaście kilometrów Tarnowa. Zmiana pozwoliła na zracjonalizowanie kosztów oraz czasu dojazdu do pacjenta.
- tarnowskie pogotowie posiada tzw. stanowiska wyniesione. Znajdują się one w Żabnie, Szerzynach, Wojniczu, Gromniku, Tuchowie. Dzięki nim pogotowie jest bliżej ludzi. W wielu innych jednostkach pogotowia funkcjonujących w polskich powiatach nie ma tego typu rozwiązań.
- w historii pogotowia w ciągu kilku lat nie zdarzył się incydent, w którym z zespół ratowniczy nie dojechałby na czas.

Starosta Mieczysław Kras odnosi się również to postulatów pracowników, domagających się podwyżek płac. -Nie jest to tylko i wyłącznie sprawa tarnowskiego pogotowia – sytuacja taka panuje w wielu podobnych jednostkach w kraju. Ratownictwo medyczne finansowane jest z budżetu centralnego i sprawa płac nie dotyczy bezpośrednio powiatu tarnowskiego, który jest organem założycielskim pogotowia ratunkowego. Starosta tarnowski pragnie uspokoić mieszkańców – pogotowie ratunkowe w Tarnowie działa bez kłopotów, pacjenci, którzy będą musieli korzystać z niego nie mają żadnych podstaw do obaw i niepokojów!
Władze powiatu, podkreślając, iż powiat może np. wyposażyć pogotowie w sprzęt, natomiast finanse przeznaczone na płace leżą w gestii ministerstwa, zaproponowały ratownikom medycznym, aby przeszli z umowy o pracę na kontrakty, które umożliwią im otrzymywanie wyższego wynagrodzenia.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 00:14:37
IP     : 44.221.73.157
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html