Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Postawić kropkę nad „i”    -   06/6/2008
W najbliższą sobotę, o godzinie 18.00, zespół tarnowskiej Unii rozegra swój ostatni mecz w IV lidze małopolskiej. Zespół już awansował do nowopowstałej III ligi, ale by przypieczętować pierwsze miejsce na koniec sezonu i zapewnić sobie udział w barażach o II ligę, musi wygrać na boisku w Sułkowicach z tamtejszą Gościbią.

Ogloszenie

Stawka meczu elektryzuje kibiców tarnowskich, którzy wierzą w odniesienie zwycięstwa na boisku w Sułkowicach. W przypadku, gdy Unii noga się powinie (rozważane są różne możliwości), trzeba będzie spoglądać na wynik z boiska w Myślenicach. Tam spotkają się drużyny miejscowego Dalinu i Puszczy Niepołomice. Obie mają jeszcze szanse na zwycięstwo w lidze, a kluczem do tego, jest zwycięstwo w meczu, przy ewentualnej porażce tarnowian. Gdyby jednak dwie drużyny na koniec sezonu miały jednakową ilość dużych punktów, potrzebne będzie rozegranie dodatkowego meczu, na neutralnym boisku – tak mówią przepisy rozgrywek. Miejmy jednak nadzieję, że takiego meczu nie trzeba będzie rozgrywać.

Po sobotnim zwycięstwie tarnowskiej Unii na własnym stadionie z piłkarzami Dalinu, wśród kibiców, zawodników oraz działaczy, zapanował pewien optymizm. Dobre wyniki, dobra gra – to cechuje zawodników tarnowskiej Unii w ostatnich meczach, którzy na pewno do najbliższego spotkania podejdą odpowiednio nastawieni i skupieni. Na boisku nie zobaczymy pauzującego za żółte kartki Kamila Pawlaka. Do drużyny po podobnej pauzie nie dołączy jednak Łukasz Popiela, który uskarża się na kontuzję. Nadal trener Brożyniak nie może skorzystać z usług kontuzjowanych Kazika, Niewoli oraz Sobyry. Poza tym wydaje się, że piłkarze powinni być bardziej wypoczęci, ponieważ nie rozgrywają już dwóch meczów w ciągu tygodnia.

Drużyna Gościbii Sułkowice, która po rozegraniu 33 spotkań zajmuje piętnastą lokatę, ma na swoim koncie 30 punktów. Wiosenna runda w wykonaniu piłkarzy z Sułkowic jest bardzo słaba – zdobyli oni jedynie trzynaście bramek i razem z Fablokiem Chrzanów, należą do najsłabszych drużyn czwartej ligi. W ubiegłym tygodniu, piłkarze Gościbii zapewnili sobie byt ligowy, po zwycięstwie na boisku w Chrzanowie. Sułkowiczanie rundę wiosenną rozpoczęli od czterech remisów na własnym boisku (między innymi 1:1 z Puszczą). Później przyszła fatalna seria 9 porażek i dopiero po ośmiu miesiącach Gościbia odniosła sukces, pokonując zespół Trzebinii Siersza 1:0

Jak dotychczas Unia grała z Gościbią tylko raz. W rundzie jesiennej 3 XI 2007 na boisku w Tarnowie, Unia wygrała 2:1 (2:0). Bramki w tym meczu zdobyli Piotr Drozdowicz w 2 min. i Albert Asseh w 16 min dla Unii oraz Maciej Stolarz w 51. min dla Gościbii.

Tarnowski zespół zagra w następującym składzie: Libera – Ł. Bartkowski, D. Bartkowski, Węgrzyn, Maciosek – Wstępnik, Radliński, D. Popiela, Rodak – Hajduk, Drozdowicz.
Na ławce rezerwowych zasiądą: Kasprzyk, Fryś, Ryński, Żaba, Marciniec, Konieczny oraz Witek.
Sobotni mecz na boisku w Sułkowicach sędziował będzie Wacław Garguła z Nowego Sącza, który ostatnio „gwizdał” finałowy mecz PP na szczeblu okręgu tarnowskiego pomiędzy Unią i Okocimskim.

Nasz portal w sobotę od godziny 18.00, będzie na bieżąco przekazywał wynik oraz najważniejsze wydarzenia z boiska w Sułkowicach. Zapraszamy.

(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947