Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Całoroczna hipoterapia    -   11/6/2008
Pierwszy w Polsce ośrodek prowadzony przez samorząd, w którym odbywać się będzie całoroczna hipoterapia, otwarto w Zbylitowskiej Górze koło Tarnowa. Należące do tarnowskiego Starostwa Powiatowego Centrum Rehabilitacji Konnej służyć będzie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, przede wszystkim tej z obniżoną sprawnością intelektualną.

Ogloszenie

Rehabilitacja konna, czyli hipoterapia, przynosi wiele korzyści. Rozwija emocjonalnie, poprawia osobowość i wykształca pozytywne zachowania w człowieku. Okazuje się, że nie tylko w przypadku dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Takim przykładem jest 21-letni Bartek z zespołem Downa, który uczęszcza na zajęcia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze. –Zauważyliśmy, że zajęcia na koniach spowodowały, iż można z nim nawiązać lepszy kontakt, jest bardziej przystosowany społecznie, otwarty i ma poczucie własnej wartości – mówi Joanna Stach, pedagog specjalny, hipoterapeuta.
Głównym miejscem, w którym odbywają się zajęcia, jest kryta ujeżdżalnia położona w zabytkowym parku obok ośrodka. –Bardzo zależało nam na zrealizowaniu tej inwestycji. Służyć będzie wielu osobom, które ze względu na stan zdrowia wymagają opieki i większego zainteresowania. Dotąd zajęcia z chorymi dziećmi prowadzone były tylko w przypadku sprzyjającej pogody – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras.

Ujeżdżalnia wybudowana została pomimo protestów nielicznej grupy mieszkańców, którym nie podobało się jej usytuowanie. –Udało się nam pokonać wszystkie trudności. Budynek jest doskonale wpisany w zabytkową architekturę parku, nie szpeci go i co najważniejsze – przyniesie wiele korzyści człowiekowi – podkreśla Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski. Ujeżdżalnia posiada w pełni wyposażone zaplecze – są szatnie, łazienki z prysznicami. Oczywiście swoje boksy mają również konie, którymi dysponuje SOSW w Zbylitowskiej Górze.
Inwestycja kosztowała 1,5 mln zł. Starostwo wyłożyło 900 tys., resztę Urząd Marszałkowski województwa Małopolskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(11-06-2008) grajek :
Wielka sprawa dobrzy wspaniali ludzie jacy są w tym ośrodku którym naprawdę się chce największe pochwały dla p. dyr osrodka M. Stacha człowiek który daje z siebie wszystko żeby dzieciom było dobrze więcej takich ludzi , a mniej waśni i zawiści duże podziękowania za to że taki potencjał ludzki jeszcze jest gratulacje i powodzenia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2009) anna :annka45 
ja byłmna koniahc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947