To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Całoroczna hipoterapia    -   11/6/2008
Pierwszy w Polsce ośrodek prowadzony przez samorząd, w którym odbywać się będzie całoroczna hipoterapia, otwarto w Zbylitowskiej Górze koło Tarnowa. Należące do tarnowskiego Starostwa Powiatowego Centrum Rehabilitacji Konnej służyć będzie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, przede wszystkim tej z obniżoną sprawnością intelektualną.

Ogloszenie

Rehabilitacja konna, czyli hipoterapia, przynosi wiele korzyści. Rozwija emocjonalnie, poprawia osobowość i wykształca pozytywne zachowania w człowieku. Okazuje się, że nie tylko w przypadku dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Takim przykładem jest 21-letni Bartek z zespołem Downa, który uczęszcza na zajęcia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze. –Zauważyliśmy, że zajęcia na koniach spowodowały, iż można z nim nawiązać lepszy kontakt, jest bardziej przystosowany społecznie, otwarty i ma poczucie własnej wartości – mówi Joanna Stach, pedagog specjalny, hipoterapeuta.
Głównym miejscem, w którym odbywają się zajęcia, jest kryta ujeżdżalnia położona w zabytkowym parku obok ośrodka. –Bardzo zależało nam na zrealizowaniu tej inwestycji. Służyć będzie wielu osobom, które ze względu na stan zdrowia wymagają opieki i większego zainteresowania. Dotąd zajęcia z chorymi dziećmi prowadzone były tylko w przypadku sprzyjającej pogody – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras.

Ujeżdżalnia wybudowana została pomimo protestów nielicznej grupy mieszkańców, którym nie podobało się jej usytuowanie. –Udało się nam pokonać wszystkie trudności. Budynek jest doskonale wpisany w zabytkową architekturę parku, nie szpeci go i co najważniejsze – przyniesie wiele korzyści człowiekowi – podkreśla Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski. Ujeżdżalnia posiada w pełni wyposażone zaplecze – są szatnie, łazienki z prysznicami. Oczywiście swoje boksy mają również konie, którymi dysponuje SOSW w Zbylitowskiej Górze.
Inwestycja kosztowała 1,5 mln zł. Starostwo wyłożyło 900 tys., resztę Urząd Marszałkowski województwa Małopolskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, June 3, 2023 12:25:08
IP     : 3.235.147.50
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html