Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   WIOR nie dla Tarnowa ?...   -   07/4/2004
Siedziba Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa ma być przeniesiona do Krakowa. Placówka była jedną z tych, którą po likwidacji województwa pozostawiono tutaj niejako na otarcie łez. Na biurko dyrektora trafił już projekt rozporządzenia ministra rolnictwa, wedle którego ma kierować podległymi mu służbami z Krakowa. Myślę, że to po prostu pomyłka, nie ma bowiem argumentów merytorycznych dla takich zmian – twierdzi inspektor wojewódzki Jerzy Jabłoński.

Ogloszenie
>

Przeprowadzka Inspekcji to - po przeniesieniu do Krakowa punktu Funduszu Świadczeń Pracowniczych oraz po zapowiadanej redukcji etatów w miejscowym Funduszy Zdrowia - kolejny sygnał zmniejszania znaczenia Tarnowa. Miasto staje się jednym z wielu powiatów – twierdzą mieszkańcy. W Inspekcji Ochrony Roślin pracuje w Małopolsce 145 osób. W Tarnowie oprócz dyrekcji mieszczą się dwa ważne działy: ochrony upraw i nadzoru fitosanitarnego. W związku z akcesją i poszerzeniem zadań inspekcji po pierwszym maja planowane jest poszerzenie zatrudnienia. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpił już wojewoda małopolski. Tymczasem lokalizacja dyrekcji w Krakowie to jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie inicjatywa głównego inspektora ochrony roślin. By ją zmienić niezbędny jest zdecydowany lobbing miejscowych środowisk. Kolejną instytucją, co do której istnieją plany likwidacji czy zmniejszenia liczby etatów ma być miejscowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Zgłobicach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(07-04-2004) QWERTY :
WiOŚ (w tytule) to chyba Wojewodzki Inspektorat Ochrony Srodowiska a nie Wojewódzka Inspekcja Ochrony Roślin i Niesiennictwa ?????????????????????????????? ?????????????????????????????? ??????????????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2004) nobis :
racja, ale juz poprawili ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2004) QWERTY :
..znaczy sie ze autor tez czyta komentarze :-)....juz O.K.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl