Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Książka oczami artysty - Anna Śliwińska-Kukla    -   13/6/2008
W Galerii Niebieskiej MBP trwa gorący sezon na wernisaże. Ledwie zamknieto wystawę znanego ekslibristy i rysownika Jerzego Napieracza, a już od wczoraj można oglądać kolejną ekspozycję promującą różne formy artystyczne nawiązujące do druku i książki. Tym razem MBP proponuje „Opowiastki - sztuka książki” autorstwa Anny Śliwińskiej-Kukla.

Ogloszenie
>

Prace znanej tarnowskiej artystki nawiązują do książki niekonwencjonalnej. Znalazły się wśród nich m.in. instalacje, obiekty książkowe oraz ilustracje. Zgromadzone w galerii dzieła stanowią świadectwo doświadczeń, wrażliwości i talentu uzdolnionej autorki. Dowodzą nie tylko znakomitych umiejętności warsztatowych, ale też niezwykłej pomysłowości. Prawdziwie dobra ilustracja, obraz, czy instalacja jest przecież pracą tyleż artystyczną, co intelektualną. Kicz sam się pleni na polu gustów pospolitych, ale kapryśny i delikatny kwiat sztuki wymaga ogromnej uwagi i troskliwej ręki „ogrodnika”. Artystka zdaje się to doskonale rozumieć, a jej wystawa nie tylko ma szansę pomnażać grono ludzi wrażliwych estetycznie, ale też promować książki i przydawać im dodatkowego waloru.
(AS)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(17-06-2008) Jo-anna :
Wielka szkoda, że biblioteka posiada tylko taka małą norkę, ostatnie wystawy bardzo ciekawe i na wysokim poziomie artystycznym. Byłam na Napieraczu i na Zubie-Benn, ale dopiero Śliwińska pokazała co znaczy prawdziwa sztuka. Pomysły bardzo oryginalne i bardzo duża rozpiętość technik od klasycznego malarstwa po obiekty sztuki. Przyglądam się tej artystce już od paru lat i uważam, że jest niedoceniana. Dziwi mnie, że taka wybitna osobowość, doskonały pedagogom i kulturalna ikona naszego miasta nie załapała się na tegoroczną nagrodę Miasta Tarnowa. Ciekawe dlaczego? Wszystkiego najlepszego Pani Aniu życzę i dodam jeszcze, że z panią przynajmniej można jakoś sensownie porozmawiać w odróżnieniu od wielu pani koleżanek artystek, które niestety ani me ani be, tylko monosylaby albo zdania typu „ja się nie znam na sztuce” itp. podobne bzdury. Mała ta galeryjka, mniejsza od mojej łazienki, ale z klimatem czego brakuje w wielu tarnowskich miejscach aspirujących mających ambicje galeryjne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947