To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Alergia bez tajemnic    -   15/6/2008
W najbliższy wtorek 17 czerwca o godzinie 17:00 w Sali Lustrzanej w Tarnowie wykład „Dlaczego częściej chorujemy na schorzenia alergiczne?” wygłosi Mamert Milewski, adiunkt Kliniki Alergii i Immunologii Collegium Medicum UJ w Krakowie. Wykład zorganizowany został przez NZOZ CenterMed przy współpracy Gminy Miasta Tarnowa w ramach Szkoły Leczenia Astmy. Ponadto w CenterMedzie prowadzone będą bezpłatne badania dzieci pod kątem alergii.

Ogloszenie
>

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, czy można zapobiec chorobom alergicznym, jak postępować w przypadku zachorowania na alergię, jak rozpoznać, czy dziecko ma alergię, jakie są nowoczesne sposoby leczenia? Będzie także mowa o alergiach pokarmowych, zawodowych i uczuleniu na leki.
Uczestnictwo w wykładzie jest bezpłatne, podobnie jak zajęcia w Szkole Leczenia Astmy. Przypomnijmy, że tarnowska Szkoła Leczenia Astmy jest jedyną w regionie. Organizują ją krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Zwalczania Chorób Alergicznych, II Katedra Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UJ, Polskie Towarzystwo Alergologiczne Oddział w Krakowie oraz NZOZ CenterMed. Przez cały rok w każdy pierwszy i drugi wtorek miesiąca w Wielospecjalistycznym Centrum Medycznym CenterMed przy ul. Skargi 29a w Tarnowie odbywają się zajęcia dla rodziców, których dzieci chorują na astmę. Jedne, to zajęcia teoretyczne prowadzone przez krakowskich specjalistów, drugie, to zajęcia praktyczne z rehabilitacji. W lipcu w Szkole Leczenia Astmy zaplanowana jest przerwa wakacyjna, ale już w sierpniu ruszają kolejne, regularne zajęcia.
Działalność Szkoły Leczenia Astmy dofinansowana jest przez Gminę Miasta Tarnowa.

W organizującym wykład CenterMedzie ruszył właśnie profilaktyczny program medyczny, mający na celu wczesne wykrywanie schorzeń alergicznych. Dedykowany jest dzieciom w wieku od czwartego do jedenastego roku życia mieszkającym w Tarnowie. Program finansowany jest przez Gminę Miasta Tarnowa. Jak przekonuje doktor Małgorzata Żurowska-Gębala specjalista alergolog, dzisiaj alergia to niemal choroba cywilizacyjna. Zapada na nią coraz więcej osób, a szczególnie narażone są dzieci. Nie leczona, bądź zbyt późno wykryta może prowadzić do katastrofalnych skutków, przyjąć ciężkie, uciążliwe postacie. Dlatego tak ważne jest, by alergię zdiagnozować odpowiednio wcześnie, podjąć stosowne leczenie i zastosować zalecenia profilaktyczne. Temu służy realizowany przez CenterMed program.
W ramach programu w sobotę 21 czerwca w godzinach 8:00-14:00 w Wielospecjalistycznym Centrum Medycznym CenterMed przy ulicy Skargi 29a w Tarnowie będą badane dzieci. Jako, że w ciągu sześciu godzin przyjętych może zostać określona liczba dzieci warto wcześniej zarejestrować się i zarezerwować miejsce. Szczegółowe informacje zainteresowani rodzice mogą uzyskać bezpośrednio w przychodni na Skargi oraz pod numerami telefonów: (14) 628-43-52 oraz (14) 628-43-53.
Niezależnie od „białej soboty” badania w ramach programu w Centrum na Skargi prowadzone są regularnie. Udział w programie jest bezpłatny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, June 15, 2024 05:57:03
IP     : 3.230.173.188
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html