To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Zaniepokojeni przedsiębiorcy   -   07/4/2004
Producenci zaniepokojeni – ustawa, która nakładać będzie kary za posiadanie zapasów produktów, może doprowadzić do sporych kłopotów firm z regionu tarnowskiego. Dla POLAN-u z Żabna ustawa oznacza wielkie straty. Na liście znalazło się ponad 200 artykułów rolnych, m.in. cukier i wszystkie produkty przetworzone zawierające więcej niż 10 procent cukru. Zgodnie z projektem ustawy mającej obowiązywać od 1 maja, czyli z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej, nie można ich zgromadzić więcej niż 5 ton.

Ogloszenie

Zdaniem prezesa żabnieńskiego POLAN-u Henryka Nowickiego spowoduje to zakłócenie dostaw wyrobów do odbiorców, a w konsekwencji straty finansowe, których wielkości nie da się teraz przewidzieć.
Przygotowywana ustawa o nadmiernych zapasach produktów rolnych powstała w wyniku unijnych rozporządzeń, które obowiązują Polskę. Nie podoba się przedsiębiorcom, nie podoba się również posłom. Wiesław woda z PSL-u zapowiada, że ludowcy nie poprą jej w takiej kształcie.
Kary za posiadanie zapasów mogą być zagrożeniem dla konkurencyjności polskich producentów żywności – m.in. POLANU z Żabna, firmy z 35-letnią tradycją. Jej prezes dodaje jednak, że nie tylko dla niej.

Przyjęcia ustawy o opodatkowaniu nadzwyczajnych zapasów żywności domaga się od nas UE. Kraje "15" obawiają się, że po 1 maja gromadzona w krajach kandydackich żywność zaleje unijny rynek. Produkty spożywcze w państwach wstępujących do UE są znacznie tańsze niż na terenie Wspólnoty.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:53:43
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html