Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Zaniepokojeni przedsiębiorcy   -   07/4/2004
Producenci zaniepokojeni – ustawa, która nakładać będzie kary za posiadanie zapasów produktów, może doprowadzić do sporych kłopotów firm z regionu tarnowskiego. Dla POLAN-u z Żabna ustawa oznacza wielkie straty. Na liście znalazło się ponad 200 artykułów rolnych, m.in. cukier i wszystkie produkty przetworzone zawierające więcej niż 10 procent cukru. Zgodnie z projektem ustawy mającej obowiązywać od 1 maja, czyli z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej, nie można ich zgromadzić więcej niż 5 ton.

Ogloszenie

Zdaniem prezesa żabnieńskiego POLAN-u Henryka Nowickiego spowoduje to zakłócenie dostaw wyrobów do odbiorców, a w konsekwencji straty finansowe, których wielkości nie da się teraz przewidzieć.
Przygotowywana ustawa o nadmiernych zapasach produktów rolnych powstała w wyniku unijnych rozporządzeń, które obowiązują Polskę. Nie podoba się przedsiębiorcom, nie podoba się również posłom. Wiesław woda z PSL-u zapowiada, że ludowcy nie poprą jej w takiej kształcie.
Kary za posiadanie zapasów mogą być zagrożeniem dla konkurencyjności polskich producentów żywności – m.in. POLANU z Żabna, firmy z 35-letnią tradycją. Jej prezes dodaje jednak, że nie tylko dla niej.

Przyjęcia ustawy o opodatkowaniu nadzwyczajnych zapasów żywności domaga się od nas UE. Kraje "15" obawiają się, że po 1 maja gromadzona w krajach kandydackich żywność zaleje unijny rynek. Produkty spożywcze w państwach wstępujących do UE są znacznie tańsze niż na terenie Wspólnoty.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(07-04-2004) zaq :
a cukru nie dotyczy,panikarze wykupili.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2004) Smyrdyk smyrdyk :
Dlatego puścili plotke o cukrze, a naród ich wspomógł w tym klopocie wykupujac zapasy, jakie zalegały w magazynach. To sie nazywa wyczucie chwili.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2004) WP :
Owa plotka, to minimalna cena, ponizej ktorej klient nie moze legalnie kupic cukru w UE. Okolo 4 zl/kg. Z innych plotek - VAT skacze na 22% niemal na wszystko, by Polska miała na skladkę dla UE w wysokosci 2 500 000 000 euro rocznie od 2005 ( a jest propozycja by 3 mld). Itd itp... Same plotki...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2004) maniek m. :
po wejsciu do UE pozostanie na "badać" zawartość "cukru w cukrze"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2004) WPopiela www.upr.pl :
...badanie już przed wejsciem... pojawily sie powiem propozyucje, by wlasciciele sklepow zbadali zawartosc cukru we WSZYSTKICH towarach jakie posiadają, zakupili taką ilość "czystego" cukru i ... zniszczyli go/spalili. A poza tym w UE jest wolny rynek i nie rządzą nią socjalstyczni biurokracji normalni-inczej (jak nalezy powiedziec w ICH nowomowie)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2004) gandolf :
Panie Popiela, czemu się Pan znów czepia tego wolnego rynku w UE Przecież bardzo wolno się rozwija. ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2004) EUREKA :
Mam pomysł jak za czaasów imć Dyzmy! Dlaczego producenvi nie mieliby sprzedawać nadprodukcji osobom prywatnym, które magazynowałyby te zapaasy a potem w miarę wyczerpywania się idanego porduktu odkupywać z określonym procentem tak aby nikt nie był stratny a takze rynek nie spowodował wzrostu cen tych artykułów.Problem może tkwic jedynie w tym,ze zPolakami nie udaje się teraz nic zrobić, bo nie są solidarni i rzetelni a przykąłd idzie z góry, jeśli oczywiście nie chodzi o mafijne przekręty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl