To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   16/6/2008
Lata mijają, a wciąż nie brak ludzi poruszających się samochodami „na podwójnym gazie”. A przecież wydawałoby się, że dorośli ludzi powinni mieć świadomość zagrożenia, jakie stwarzają dla siebie i innych oraz sankcji karnych. W minionym tygodniu nie brakowało zdarzeń o takim charakterze – obok pieszych użytkowników dróg, rowerzystów, motocyklistów i woźniców, zatrzymani zostali pijani kierowcy; rekordzista, 70-letni mieszkaniec Gromnika poruszał się samochodem mając 2 promile alkoholu we krwi...

Ogloszenie
>

Kradzieże
W miejscowości Zawada, z terenu prywatnej, ogrodzonej posesji nieznany sprawca ukradł ciągnik rolniczy Zetor, którym odjechał w kierunku drogi prowadzącej do miejscowości Skrzyszów. Po krótkiej przejażdżce, na polnej drodze porzucił skradziony pojazd, w którym jak się okazało uszkodzone zostało koło. Wartość strat powstałych w wyniku działania sprawcy oszacowano na 4300 zł.
W godzinach nocnych, w miejscowości Radłów nieznany sprawca ukradł z namiotu, 19-letniemu mieszkańcowi Tarnowa telefon komórkowy SPV M 600 o wartości 700 zł.
W Tarnowie przy ul. Pracy nieznany sprawca zerwał kłódkę zabezpieczającą wejście do piwnicy jednego z bloków i ukradł z niej rower górski o wartości 699 zł. Pokrzywdzonym jest 34-letni tarnowianin.
Szczęścia nie miał 21-letni mieszkaniec Zaczarnia, który w Tarnowie, z jednego ze stoisk w domu handlowym MAX usiłował ukraść markową kurtkę oraz bluzę o wartości 400 zł. Został on spłoszony przez sprzedawcę, a zaraz potem zatrzymany przez policjantów z komisariatu Tarnów Centrum.
W miejscowości Rychwałd nieznany sprawca ukradł rower górski pozostawiony przez mieszkańca Lichwina w rejonie lokalu gastronomicznego o wartości 400 zł. Na trop złodzieja wpadli policjanci z KP Tarnów Zachód, którzy dokonali jego zatrzymania. 29-letni mieszkaniec Lichwina nie nacieszył się więc długo nowym nabytkiem. Teraz czeka go sprawa karna w sądzie.
Niefrasobliwością wykazała się mieszkanka Wielkiej Wsi, nie zamykając drzwi domu. Nieznany sprawca wykorzystał ten fakt i z kieszeni torebki ukradł jej kopertę z gotówką w kwocie 8400 zł.
W miejscowości Wielka Wieś nieznany sprawca wykorzystał nieobecność właścicieli domu, wyważył drzwi przy tarasie i wszedł do wnętrza salonu, skąd ukradł antyki z XVIII w. - zabytkowy zegar z brązu oraz dwa pozłacane świeczniki, powodując straty w wysokości 35 tysięcy zł na szkodę właściciela.

Rozboje
W Tarnowie przy ul. Batorego, dwaj nieznani sprawcy, grożąc pobiciem mieszkańcowi Rychwałdu zażądali od niego wydania pieniędzy w kwocie 5 złotych. Nie mieli jednak szczęścia, bo w tym momencie pojawił się partol policjantów z Komisariatu Tarnów Centrum, który zatrzymał obu bandytów. Dwaj 18-latkowie z Tarnowa trafili do policyjnego aresztu. Za usiłowanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Prokurator Rejonowy w Tarnowie zastosował wobec jednego ze sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy, drugi zaś został objęty dozorem policyjnym.
W Tarnowie przy ul. Hłaski doszło do rozboju na młodym mieszkańcu Tarnowa. W godzinach późnowieczornych wracał on taksówką do domu. Wygląda na to, że sprawcy obserwowali swoją ofiarę, bo kiedy tylko został sam, podbiegło do niego z tyłu dwóch mężczyzn i poczuł on uderzenie w tył głowy na tyle silne, że upadł. Sprawcy zabronili ofierze podnieść się i grozili pozbawieniem życia. Następnie obszukali mu kieszenie i zabrali telefon komórkowy Samsung o wartości 250 zł oraz portfel z dokumentami, który porzucili w pobliskich krzakach, zadowolili się za to gotówką w kwocie 35 zł. Dzięki pracy operacyjnej policjantów z komisariatu Tarnów Zachód napastnicy zostali zatrzymani. Mają 18 i 20 lat, mieszkają w Tarnowie. Odzyskano także skradziony telefon, który w międzyczasie zmienił już właściciela. Prokurator Rejonowy w Tarnowie zastosował wobec młodszego ze sprawców środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2 tys. zł, starszy zaś objęty został policyjnym dozorem.

Za kółkiem
Do wypadku drogowego doszło w miejscowości Burzyn, w gminie Tuchów. 10-letnia dziewczynka jadąc rowerem zza wzniesienia drogi bocznej, na niewidocznym łuku drogi w lewo, zjechała nagle na przeciwną stronę drogi, wpadając pod jadący Fiat 126 BIS, którym kierował 55-letni mieszkaniec Burzyna. W wyniku potrącenia dziewczynka doznała otwartego złamania podudzia prawej nogi oraz urazu głowy. Obecnie przebywa w tarnowskim szpitalu. Kierujący był trzeźwy.
W miejscowości Zalasowa kierujący samochodem VW Transporter 34-letni mieszkaniec Woli Lubeckiej, jadąc ul. Karpacką w kierunku miejsca zamieszkania, zjechał nagle na przeciwległy pas jezdni i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Pojazd przewrócił się na dach. W wyniku zdarzenia kierujący i trzech pasażerów, mieszkańców Woli Lubeckiej trafiło do szpitala, gdzie stwierdzono u nich ogólne potłuczenia ciała. Czwarty pasażer doznał złamania ręki. Cała piątka po udzieleniu pomocy medycznej zwolniona została do domu. Jak ustalono prawdopodobną przyczyną wypadku było przyśnięcie prowadzącego samochód za kierownicą.
Tarnowscy policjanci zatrzymali na ul. Niedomickiej kierującego rowerem, od którego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. 57-letniego tarnowianina poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do roku.
W godzinach nocnych w Lisiej Górze na drodze K73, kierujący samochodem Mazda 626, 44-letni mieszkaniec Laskówki Chorąskiej jadąc w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej, potrącił 22-letniego pieszego, który szedł środkiem prawego pasa ruchu w kierunku Dąbrowy. Obaj uczestnicy zdarzenia przebadani zostali na zawartość alkoholu, kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast pieszy miał ponad 1,8 promila alkoholu we krwi. W następstwie zdarzenia pieszy doznał urazu głowy i ran ciętych twarzy. Obecnie przebywa w tarnowskim szpitalu.
Do wypadku drogowego doszło także w miejscowości Biskupice Radłowskie, gdzie kierujący motorowerem marki Mayestic Auto 45-letni mieszkaniec Otfinowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Nieprzytomnego kierujący przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono obrażenia ciała w postaci złamania kręgosłupa szyjnego, obrażenia głowy, miednicy oraz niedowładu lewej części ciała. Z uwagi na fakt, że od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu pobrano mu także krew do badań. Jak ustalono na miejscu zdarzenia, do wypadku nie przyczynili się inni uczestnicy ruchu.
Na „podwójnym gazie” jechał 70-letni mieszkaniec Gromnika, kiedy został zatrzymany do kontroli w miejscu zamieszkania. Badanie wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. Na żądanie kierowcy pobrana zostało mu krew do badań. Przypominamy, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Do wypadku drogowego doszło w Lisiej Górze na ul. Zagumnie, gdzie 23-letni mieszkaniec Lisiej Góry, kierujący samochodem Daewoo Matiz, potracił przechodzącego przez jezdnię z lewej na prawą stronę dla swojego kierunku jazdy, 63-letniego mieszkańca Lisiej Góry. Obaj uczestnicy wypadku poddani zostali badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 0,0. Wskutek zdarzenia pieszy doznał złamania kostki nogi oraz ogólnych potłuczeń, po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu.
W miejscowości Kowalowa w gminie Ryglice, 51-letni mieszkaniec Jonin powoził zaprzęgiem konnym mając 2 promile alkoholu we krwi. Nietrzeźwy woźnica odpowie za przestępstwo jakiego się dopuścił przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.

Różne
Jak już informowalismy, Tarnowska Policja przyłączyła się do kampanii informacyjnej zainicjowanej przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii pod hasłem „Pilnuj drinka”. Celem kampanii jest uświadomienie problemu oraz ograniczenie przestępstw dokonywanych na szkodę osób odurzonych środkami dodawanymi do napojów alkoholowych. Kampania skierowana jest głównie do ludzi młodych, bywalców dyskotek, pubów i lokali rozrywkowych, w których serwowane są napoje alkoholowe, chociaż nie tylko. Problem ten może dotknąć nas podczas podróży pociągiem, a nawet w trakcie spotkania biznesowego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 09:37:48
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html