Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bieg z udziałem samorządowców    -   18/6/2008
W niedzielę, 15 czerwca w Zawadzie miał miejsce V Bieg Memoriałowy im. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. W biegu wzięła udział liczna reprezentacja samorządu Gminy Tarnów wzmocniona siłami z powiatu i parlamentu.

Ogloszenie

Uroczystość rozpoczęła polowa msza święta odprawiona przy kościele w Zawadzie o beatyfikację ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Mszę poprzedził montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. ojca Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie oraz koncert wykonany przez ucznia Szkoły Muzycznej w Tarnowie Wiesława Ochwata.
Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się w okolice zawadzkiej szkoły, gdzie znajdowały się start i meta memoriałowych zmagań. Zanim pierwsi uczestnicy wyruszyli na trasę, wszystkich biegaczy pobłogosławił Wikariusz Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanie) w Krakowie ojciec Paweł Dybka. W biegu, który został rozegrany na czterech trasach Zawada – Góra Św. Marcina, wystartowało łącznie stu czterdziestu trzech zawodników.
W najmłodszej kategorii, rozgrywanym na trasie dwustu metrów „Biegu Skrzata” (6-9 lat) udział wzięło dwudziestu czterech chłopców i trzydzieści pięć dziewcząt. W kategorii dziewcząt zwyciężyła – Agata Łabno z Tarnowa, zaś wśród chłopców najlepszy okazał się oraz Bartłomiej Czwakiel z Woli Rzędzińskiej. „Bieg Młodzika” (klasy IV-VI), w którym uczestniczyło osiemnastu chłopców i dwadzieścia trzy dziewczęta, rozgrywany był na trasie sześciusetmetrowej. W tej kategorii najlepszymi okazali się: wśród dziewcząt – Magdalena Węgrzyn z Łukanowic oraz Bartłomiej Mordyl z Woli Rzędzińskiej. „Bieg Kangura” na długości tysiąca metrów został rozegrany w kategorii gimnazjum. Udział w nim wzięło dziewięciu chłopców i pięć dziewcząt. W tej kategorii wiekowej zwyciężyli Katarzyna Bryk z Woli Rzędzińskiej i Daniel Taraszka z Piotrkowic.

Po rozegraniu biegów dla najmłodszych uczestników memoriałowych zmagań miał miejsce bieg główny na trasie dwóch tysięcy dwustu metrów. W biegu tym, rozgrywanym w kategorii open wzięło udział dwudziestu jeden mężczyzn i osiem kobiet, w tym liczna reprezentacja gminnego samorządu, wsparta siłami Starosty Powiatu Tarnowskiego Mieczysława Krasa i posła Edwarda Czesaka. I choć wśród mężczyzn triumfował Arkadiusz Irla z Łęgu Tarnowskiego, a najszybsza wśród kobiet była Anna Szczepańska z Tarnowca, zaś najszybsi zawodnicy w koszulkach z logo Gminy Tarnów Krzysztof Szpak z Tarnowca i Beata Zaczkiewicz z Poręby Radlnej zostali sklasyfikowani w swoich kategoriach dopiero na trzeciej pozycji, to drużyna samorządowa dała przykład znakomitej współpracy i gdyby istniała klasyfikacja drużynowa, to z pewnością w tej klasyfikacji byłaby liderem. Samorządowcy muszą się jednak zadowolić wyłącznie satysfakcją moralną, gdyż wszyscy startujący z herbem gminy na piersi zawodnicy ukończyli bieg. Tempo narzucił na początku poseł Edward Czesak, któremu silną zmianę dała radna z Tarnowca Alina Barbachen, a następnie wójt Grzegorz Kozioł. Mocnym punktem drużyny był także starosta Mieczysław Kras. Na końcowy wynik drużyny samorządu Gminy Tarnów wpływ miało jej znaczne osłabienie, między innymi brakiem kontuzjowanego wiceprzewodniczącego Rady Gminy Józefa Jamroga oraz radnego Grzegorza Drwala, który zaangażował się w prace związane z organizacją biegu i troszczył się o bezpieczeństwo jego uczestników.
-Bieg z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród uczestników jak i widzów chcących oglądać zawody sportowe, a także sponsorów, którzy chętnie fundują nagrody dla zwycięzców – podkreśla główny organizator memoriału, dyrektor szkoły w Zawadzie, Krzysztof Nowak –Dlatego oprócz wielu cennych nagród dla najlepszych zawodników biegu, w każdej kategorii wiekowej, dużą atrakcją tegorocznej imprezy było wręczenie specjalnie przygotowanych statuetek dla najlepszych biegaczy w biegu głównym oraz losowanie rowerów wśród wszystkich uczestników memoriału niezależnie od kategorii i miejscu na mecie – dodaje. Impreza ma też coraz większy prestiż. Wzmacnia ją swoim autorytetem Biskup Tarnowski, który rokrocznie obejmuje nad nią patronat. Na imprezę przybyło także wielu znakomitych gości. Oprócz już wspomnianych, należy wymienić wikariusza krakowskiej prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych ojca Pawła Dybkę, delegat prowincjała na Peru ojca Stanisława Olbrachta, posła Józefa Rojka, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa Stanisław Rachwał oraz przedstawiciela prezydenta Miasta Tarnowa Marka Barana.
Po sportowych emocjach miał miejsce festyn, który został zorganizowany na boiskach szkolnych i trwał do późnych godzin nocnych. (PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947