To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Możesz już poeksperymentować    -   18/6/2008
Dziś, 18 czerwca w Tarnowskim Centrum Kultury ruszyła wystawa „Eksperymentuj!”, przygotowana przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Na dzieci, młodzież i dorosłych czeka 12 stanowisk z ciekawymi doświadczeniami, z zakresu fizyki, chemii, biologii i matematyki, które poprzez zabawę uczą, objaśniając trudne zagadnienia ze świata nauki. Takiej wystawy i takich przedwakacyjnych atrakcji jeszcze w Tarnowie nie było, tym bardziej warto tę niezwykłą ekspozycje odwiedzić.

Ogloszenie

”Eksperymentuj!” to wystawa objazdowa, która miała premierę w czerwcu 2006 roku na Pikniku Naukowym w Warszawie, gdzie w ciągu jednego dnia odwiedziło ją kilkanaście tysięcy osób, a do poszczególnych stanowisk ustawiały się długie kolejki. Od września 2006 roku podróżuje po dużych i małych miejscowościach, by ich mieszkańcy mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Z powodzeniem była też pokazywana za granicą - w Barcelonie podczas Katalońskiego Tygodnia Nauki i w Brnie podczas imprezy "Nauka na Starym Mieście".
Na wystawie można ciekawie spędzić czas, poszerzyć swoją wiedzę, zrozumieć niezrozumiałe dotychczas naukowe prawa, a przede wszystkim dobrze się bawić. I to niezależnie od wieku. Jest to bardzo interesująca propozycja dla szkół. Nauczyciele mogą stać się inicjatorami dobrej zabawy i uczynić z wizyty na wystawie nietypowy element lekcji czy zajęć pozalekcyjnych, podczas których będą tłumaczyć działanie praw przyrody czy rozmawiać o zawodzie naukowca. To ekspozycja, podczas której będzie można ścigać się z ludzkim sercem, kierować wyładowaniami elektrycznymi w kuli plazmowej, sprawdzać swoją pamięć, czy robić bańki mydlane w kształcie ostrosłupa. Stanowiska z interaktuwnymi urządzeniami są tak przygotowane, by użytkownicy mogli samodzielnie i całkowicie bezpiecznie wykonywać doświadczenia. Przy każdym stanowisku znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanych zjawisk. Można też poprosić o wyjaśnienia animatorów z Centrum Nauki Kopernik.
Organizatorzy wystawy gorąca zachęcają do odwiedzenia Tarnowskiego Centrum Kultury w dniach 18-20 czerwca, w podanych niżej godzinach, jednocześnie informując, że ilość wolnych terminów, dla grup zorganizowanych, jest ograniczona. Pokaz dla grupy trwa około godzinę, a grupa może liczyć maksymalnie 70 osób.

Wystawa czynna będzie:
18 czerwca w godzinach: 9:00-12:00 i 13:00-16:00;
19 czerwca w godzinach: 9:00-12:00 i 13:00-16:00;
20 czerwca w godzinach: 9:00-13:00.
Wstęp wolny!!! Grupy tylko po uprzedniej rezerwacji: tel. 014 6 888 888.
Ekspozycja pojawi się w Tarnowie raz jeszcze, jesienią tego roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:06:48
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html