Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bezpieczne wakacje 2008    -   19/6/2008
Tarnowska policja jak co roku szczególnie starannie przygotowuje się okresu letnich wakacji. Wzorem lat ubiegłych prowadzona będzie akcja „Bezpieczne wakacje”. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa podczas wakacji dzieciom i młodzieży, ale odwiedzający nas turyści i osoby wypoczywające w naszym mieście i powiecie także będą mogli czuć się bezpiecznie. Pamiętajmy, że nie wszystkie dzieci wyjadą na wakacje, a nadmiar wolnego czasu połączony z brawurą i niedostateczną opieką ze strony dorosłych sprzyja niestety nieszczęśliwym zdarzeniom. W okresie letnim notujemy zwiększoną liczbę wypadków drogowych z udziałem dzieci, utonięć na dzikich kąpieliskach, wypadków związanych ze skokami „na główkę” do płytkiej wody i wiele innych zagrożeń jakie czekają na nasze dzieci w tym okresie.

Ogloszenie

Dlatego też tarnowska policja planuje wzmożone działania prewencyjne w miejscach grupowania się młodych ludzi zwłaszcza na osiedlach, parkach, boiskach szkolnych, lokalach rozrywkowych. Szczególna uwaga zwracana będzie na miejsca oferujące alkohol i papierosy, aby nie dochodziło w nich do sprzedaży używek osobom nieletnim. Nie mogą czuć się bezpiecznie także dystrybutorzy oraz używający narkotyki. Nadzorem objęte zostaną kolonie i półkolonie (pogadanki na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu – zasad zachowania nad wodą, bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania w stosunku do osób nieznajomych). Już teraz w okresie poprzedzającym wakacje spotkania takie z dziećmi i ich opiekunami organizowane są przez policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KMP Tarnów oraz dzielnicowych., w szkołach podstawowych i tarnowskich gimnazjach. Policja czuwać będzie także nad zapewnieniem bezpiecznego przebiegu imprez organizowanych na terenie miasta oraz powiatu. Współpracę w tym zakresie prowadzi z Kuratorium Oświaty oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa. Więcej patroli pojawi się także na terenie dworców kolejowych i autobusowych.

„Bezpieczne wakacje” to także okres wzmożonej pracy tarnowskiej drogówki. Już teraz trwa zapoczątkowana 1 czerwca akcja „Rowerem bezpiecznie do celu”, która zakończy się 31. sierpnia. W ramach akcji sprawdzane jest wyposażenie rowerów zwłaszcza prawidłowe oświetlenie, zwraca się również uwagę na zachowanie rowerzystów na drodze oraz stosunek innych uczestników ruchu do właścicieli jednośladów. Na taryfę ulgową nie mogą liczyć kierowcy jadący na „podwójnym gazie” i łamiący przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza przekraczający dozwoloną prędkość. Drogówka zapowiada także zwiększona liczbę kontroli na trasach autobusów.
Uwadze Policji nie umknie także nadzór nad kąpieliskami. Działaniami patrolowymi objęte będą akweny: Niwka, Radłów, Bobrowniki, Komorów rzeki Dunajec oraz Biała i inne. Mundurowi będą kontrolować, czy osoby spędzające czas nad wodą nie stwarzają zagrożenia sobie i innym - czy przestrzegane są przepisy dotyczące zakazu kąpieli w miejscach niedozwolonych, czy nie łączy się kąpieli z alkoholem, a dzieci nad wodami moją zapewniona należytą opiekę, czy nie dochodzi do nielegalnego połowu ryb. W tych działania policja współpracuje z WOPR-em, Państwową i Społeczną Strażą Rybacką, Polskim Związkiem Wędkarskim oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta i OHP.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947