To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Pożyteczne wagary z Wardzałą    -   20/6/2008
W minioną środę uczniowie jednego z tarnowskich liceów, postanowili pójść na wagary. Ale nie były to zwykłe wagary, ponieważ podczas nich posprzątany i odświeżony został Skwerek Europejski. Następnie po skończonej pracy, uczniowie wraz z Robertem Wardzałą urządzili sobie grillowanie w pobliskim parku na Piaskówce.

Ogloszenie
>

Klienci jednego z marketów oraz mieszkańcy osiedla przy ulicy Romanowicza, na co dzień widzieli, w jakim stanie jest hucznie otwierany Skwerek Europejski. Zarośnięty, zaśmiecony... po prostu zapomniany. Jednak tarnowski radny oraz również popularny żużlowiec – Robert Wardzała zorganizował akcję wraz z klasą II D (matematyczno – informatyczną) z I Liceum Ogólnokształcącego.
Siedemnastu uczniów wraz z wychowawcą i Robertem Wardzałą, w ciągu niespełna dwóch godzin doprowadziło Skwerek Europejski do porządku. Wykoszenie trawy, odchwaszczenie terenu, posadzenie nowych kwiatów, malowanie oraz renowacja ławek to tylko niektóre z prac, które zostały wykonane. Skwerek po pracy tej młodzieży wygląda bardzo schludnie. Uczniowie liczą, że ich praca zostanie doceniona i Skwerek Europejski będzie tętnił życiem, a nie będzie świecił pustkami.

Sprzątanie Skwerka było pierwszym punktem w programie „Wagarów z Wardzałą”. Druga część odbyła się w pobliskim parku na Piaskówce, gdzie udali się uczniowie i wraz z Robertem Wardzałą urządzili sobie grillowanie. Wcześniej zastanawiano się, co można zrobić, by nieco uatrakcyjnić również teren tego lasku. Nie można co prawda powiedzieć, że Urząd Miasta zupełnie nie dba o ten skrawek ziemi. Powstały już nowe alejki, przy nich umieszczono nowe ławeczki oraz kosze na śmieci. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta zbudowano plac zabaw.
Jednak kilka rzeczy można jeszcze wykonać – mówi pomysłodawca akcji Robert Wardzała. - Należy się zastanowić nad uporządkowaniem terenu oraz wspólnie z Urzędem Miasta zastanowić się nad uatrakcyjnieniem tego terenu.
Kolejną akcję, z większą ilością uczniów tarnowskich szkół, tarnowski radny – żużlowiec zapowiada na wrzesień. Chciałby, żeby do akcji włączyły się również inne tarnowskie szkoły.
Zaangażowanie młodzieży, która uczestniczyła w pierwszej tego typu akcji, przeszła moje oczekiwanie – tak o sprzątaniu Skwerku mówi Robert Wardzała. Ta grupa wspaniałych uczniów w dwie godziny uporządkowała Skwerek i naprawdę zostało wykonanych wiele prac.

Jak już zostało zapowiedziane, tarnowska Piaskówka również doczeka się podobnej akcji. Tarnowska młodzież zadeklarowała chęć uczestniczenia w podobnych wagarach. Wspólnie z Robertem, oglądała teren Piaskówki i wymieniała uwagi, jak powinna wyglądać ta dzielnica miasta.

(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 09:38:37
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html