To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mamy za dużo drogowych znaków    -   20/6/2008
Zakończony niedawno wiosenny przegląd ulic miasta Tarnowa pokazał tarnowskiej policji, że na niektórych ulicach mamy za dużo znaków. Sytuacja ta dotyczy stref zamieszkania i stref ograniczonej prędkości. Porządkowanie oznakowania w obrębie tych stref wywołuje sporo zamieszania wśród kierujących, którzy wyraźnie jeżdżą na pamięć.

Ogloszenie
Obie strefy łączą ograniczenia prędkości i stosowanie rozwiązań inżynieryjnych, które mają zmusić kierujących do jej ograniczenia. W naszych polskich realiach to przede wszystkim progi zwalniające. Przepisy dopuszczają ich ustawianie bez oznakowania znakami ostrzegawczymi.
Największe zaskoczenie kierowców i protesty niektórych mieszkańców wywołało jednak usunięcie ze skrzyżowań w strefach znaków określających pierwszeństwo. Znaków tych zgodnie z obowiązującymi przepisami nie powinno się stosować. Dotychczas administracja drogowa bardziej kierowała się wygodą kierowców, niż stosownymi przepisami. Wszystko to powodowało, że w mieście mieliśmy do czynienia ze strefami o oznakowanych i nie oznakowanych skrzyżowaniach. Ich usunięcie zmusi kierowców do ograniczenia prędkości w tych strefach. Po uporządkowaniu znaków w tych obszarach kierujący zbliżając się do skrzyżowania jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony.
”Pamiętajmy więc: wjeżdżając za znak strefa zamieszkania lub strefa ograniczonej prędkości nie kierujmy się szerokością jezdni. Ta nie jest ważna. Ograniczmy prędkość i zwalniajmy lub zatrzymajmy się na każdym skrzyżowaniu. Zwracajmy też uwagę na inne znaki” - apeluje tarnowska policja.

Dodatkowe informacje dotyczące stref zamieszkania i stref ograniczonej prędkości i obowiązujących tam zasad ruchu drogowego można znaleźć na stronach internetowych tarnowskiej Policji pod adresem: www.tarnow.policja.gov.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 11:03:54
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html