Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mamy za dużo drogowych znaków    -   20/6/2008
Zakończony niedawno wiosenny przegląd ulic miasta Tarnowa pokazał tarnowskiej policji, że na niektórych ulicach mamy za dużo znaków. Sytuacja ta dotyczy stref zamieszkania i stref ograniczonej prędkości. Porządkowanie oznakowania w obrębie tych stref wywołuje sporo zamieszania wśród kierujących, którzy wyraźnie jeżdżą na pamięć.

Ogloszenie
Obie strefy łączą ograniczenia prędkości i stosowanie rozwiązań inżynieryjnych, które mają zmusić kierujących do jej ograniczenia. W naszych polskich realiach to przede wszystkim progi zwalniające. Przepisy dopuszczają ich ustawianie bez oznakowania znakami ostrzegawczymi.
Największe zaskoczenie kierowców i protesty niektórych mieszkańców wywołało jednak usunięcie ze skrzyżowań w strefach znaków określających pierwszeństwo. Znaków tych zgodnie z obowiązującymi przepisami nie powinno się stosować. Dotychczas administracja drogowa bardziej kierowała się wygodą kierowców, niż stosownymi przepisami. Wszystko to powodowało, że w mieście mieliśmy do czynienia ze strefami o oznakowanych i nie oznakowanych skrzyżowaniach. Ich usunięcie zmusi kierowców do ograniczenia prędkości w tych strefach. Po uporządkowaniu znaków w tych obszarach kierujący zbliżając się do skrzyżowania jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony.
”Pamiętajmy więc: wjeżdżając za znak strefa zamieszkania lub strefa ograniczonej prędkości nie kierujmy się szerokością jezdni. Ta nie jest ważna. Ograniczmy prędkość i zwalniajmy lub zatrzymajmy się na każdym skrzyżowaniu. Zwracajmy też uwagę na inne znaki” - apeluje tarnowska policja.

Dodatkowe informacje dotyczące stref zamieszkania i stref ograniczonej prędkości i obowiązujących tam zasad ruchu drogowego można znaleźć na stronach internetowych tarnowskiej Policji pod adresem: www.tarnow.policja.gov.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947