Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wspólna sesja biskupa i starosty   -   09/4/2004
Na 22 kwietnia zaplanowano sesję naukową zorganizowaną wspólnie przez biskupa tarnowskiego oraz starostę powiatu ziemskiego tarnowskiego. Sesja przygotowana wspólnie przez władze powiatu i kurię biskupią odbędzie się w Tarnowie już po raz piąty. Tematem tegorocznej sesji będzie Rodzina jako środowisko rozwoju człowieka. Odbędzie się ona w sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności. Jej współorganizatorem jest Wydział Teologiczny w Tarnowie.

Ogloszenie

- Temat tegorocznej sesji nie został oczywiście wybrany przypadkowo - tłumaczy Ryszard Żądło z biura rozwoju powiatu tarnowskiego starostwa. - W tym roku przypada bowiem 20 rocznica ogłoszenia Karty Praw Rodziny.
Według Ryszarda Żądło, tegoroczna sesja naukowa zorganizowana przez starostwo i kurię biskupią odbywać się będzie w bardzo ważnym momencie historycznym, bo zaledwie na kilka dni przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. W czasie trwania tarnowskiego spotkania nie zabraknie aktualnych akcentów związanych z tą tematyką.
Jeden z wykładów dotyczyć będzie Możliwości i ograniczeń polityki prorodzinnej w krajach Unii Europejskiej. Wygłosi go 22 kwietnia Elżbieta Osewska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Przypomnijmy, że pierwsza z tarnowskich sesji naukowych przygotowanych wspólnie przez starostę i biskupa tarnowskiego dotyczyła postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejne dotyczyły różnej tematyki, nie zawsze związanej bezpośrednio z Kościołem.
Jedna z poprzednich sesji nosiła tytuł: Oblicza stalinizmu; kolejna dotyczyła problematyki tolerancji religijnej, a sesja zorganizowana w ub. roku - postaci św. Stanisława jako patrona ładu społecznego.
Według Ryszarda Żądło, ranga postaci świata nauki zapraszanych co roku do Tarnowa gwarantowała i gwarantuje wysoki poziom tarnowskich sesji naukowych. W tegorocznej sesji swoje referaty wygłoszą także ksiądz profesor Leon Dyczewski z KUL-u, dr Teresa Olearczyk z WSP w Krakowie oraz ksiądz doktor Marek Dziewiecki z UKSW Warszawa/Radom. (tekst i foto: Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(14-04-2004) omega1 :
Biskupi tradycyjnie dbają o rozwój społeczeństwa. Hahahahaha!!!!!!! Martwią się o stalinizm o zbrodniach katolicyzmu dziwnym trafem nie pamiętając np. inkwizycji świętej w dodatku. Ciemnogród.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2005) matka, samotna :mama.nina@wp.pl 
Za Inkwizycję Kościół już przeprosił. Wie, że to jego wina. A innego środowiska niż rodzina dziecko nie ma. Tu uczy się chodzić, mówić i kochać. Tu poznaje świat. Gdzie Ty, biedaku wyrosłeś? Nie miałeś rodziny? Nie kochali Cię? Co proponujesz?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl