Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Oczyszczalnia i kanalizacja w Bolesławiu   -   09/4/2004
Bolesław stara się o dotację z funduszy unijnych na budowę pierwszej w gminie oczyszczalni ścieków i kanalizację. Jako pierwsze do sieci włączone zostaną miejscowości Bolesław i Kanna, łącznie 211 gospodarstw. Wartość inwestycji obliczno na 10,8 mln złotych, jej realizacja ma trwać trzy lata, do 2006 roku.

Ogloszenie
>

"Początkowo chcieliśmy starać sie o fundusze europejskie na oczyszczalnię wspólną z gminą Mędrzechów. Jednak tamtejsze władze na pierwszym planie postawiły salę gimnastyczną - mówi wójt Bolesławia Kazimierz Olearczyk. - Wstępnie nasz wniosek na oczyszczalnię i pierwszy etap kanalizacji został rozpatrzony pozytywnie, jako priorytetowy dla gminy. Ostatecznych decyzji spodziewamy się w maju". Bolesław ma szansę na dotację do 75 proc. kosztów budowy. Obecnie w gminie nie ma oczyszczalni ścieków, nie jest ona również skanalizowana. Władze przygotowały działkę pod jej budowę, mają gotową dokumentację i wymagane pozwolenia. Oczyszczalnię zaprojektowano tak, by w przyszłości mogła służyć całej gminie.
Za pieniądze unijne planowana jest również budowa pierwszego etapu kanalizacji w miejscowościach Bolesław i Kanna. Łącznie powstanie tu 27 kilometrów sieci, do której przyłączonych zostanie 211 gospodarstw. Na początek kanalizacja obejmie jedną trzecią całej gminy.
"W kosztach budowy partycypują także mieszkańcy, mamy już podpisane umowy z nimi. Przyłączenie gospodarstwa kosztować będzie 1,2 tys. złotych. Do gospodarzy należy także wykonanie wykopu na terenie swojej posesji" - mówi wójt Olearczyk. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(09-04-2004) ee :
olearczyk to kawal dziada

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2004) Tomek ... :
mam takie samo nazwisko i nie życzę sobie aby kto kolwiek się tak wyrażał

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2006) misia :
fajna stronka tylko za mało info o sprawach bieżących jak woda gaz i kanalizacja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl