Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Klezmerzy zamiast Benziona Millera    -   02/7/2008
Niestety nie dojdzie do skutku planowany na 6 lipca koncert Benziona Millera wybitnego kantora synagogi nowojorskiej, który miał odbyć się w ramach tegorocznych „Dni Pamięci Żydów Galicyjskich”. Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza za to do wysłuchania krakowskich klezmerów tworzących Quartet Klezmer Trio – tego samego dnia, pod Bimą, o godz. 21:00.

Ogloszenie
>

Quartet Klezmer Trio to zespół wokalno-instrumentalny wykonujący tradycyjną żydowską i bałkańską muzykę klezmerską we własnych aranżacjach. Grupa stworzona została przez troje młodych absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej. Instrumentarium proponowane przez zespół charakteryzuje się bogatym, nasyconym i różnorodnym brzmieniem co stwarza najlepsze warunki do wykonywania muzyki klezmerskiej. Artyści tworzący trio zdobywali doświadczenie w kraju i za granicą występując z różnymi formacjami klezmerskimi oraz uczestnicząc w prestiżowych imprezach muzycznych, konkursach i festiwalach a także współpracując z klasycznymi orkiestrami symfonicznymi, teatrami, radiem i telewizją. Zespół gra niezwykle żywiołowo. Wykorzystuje najróżniejsze brzmienia i tworzy zmienne nastroje. Dźwiękiem i słowem wyczarowuje na koncertach niepowtarzalny klimat.
Quartet Klezmer Trio tworzą:
Magda Brudzińska - wokalistka i altowiolistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z „Sinfonietta Cracovia” Krakowską Orkiestrą Radiową oraz Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, uczestniczyła w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jest także laureatką popularnego programu "Szansa na sukces".
Oskar Gut - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie akordeonu. Współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie, teatrami krakowskimi oraz Teatrem im. Witkacego w Zakopanem. Koncertował w kraju i za granicą (Austria, Francja, Izrael). Na co dzień pracuje z młodzieżą w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej w Zakopanem.
Michał Siudyszewski - kontrabasista, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Ceniony muzyk sesyjny, mający na koncie kilkanaście płyt. Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk.

Bima, 6 lipca godz. 21:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947