To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Kino na tarasie” – czeski uśmiech    -   02/7/2008
W kolejnym wakacyjnym, tym razem sierpniowym, studyjnym cyklu kina Millennium obejrzymy cztery czeskie, różnorodne propozycje. Pierwszą z nich jest komedia obyczajowa „Pupendo”; tydzień później pokazany zostania sfingowany dokument – komedia muzyczna przedstawiająca historię nie istniejącego zespołu, pt. „Mnaga – happy end” (pierwszy film Petra Zelenki), następnie dramat wojenny „Żelary” i komedia Jana Hrebejka „Na złamanie karku”. Mamy zaproszenia dla inTARnautów na każdą z tych sobotnich projekcji.

Ogloszenie
>

Pupendo
Komedia obyczajowa. Dwie rodziny z czeskiej Pragi wczesnych lat osiemdziesiątych. Dwie postawy wobec władz komunistycznych. Głównym bohaterem obrazu jest praski artysta, którego praca, ze względu na jego przekonania polityczne, jest zupełnie ignorowana. „Można tylko zazdrościć czeskim filmowcom, że tak świetnie potrafią robić film o swoich współczesnych problemach czy tak jak właśnie w Pupendo o niedawnej historii.” – pisał o filmie Jana Hrebejka Krzysztof Spór (stopklata.pl).
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 2 sierpnia, g. 20:00

Mnaga – happ end
Komedia muzyczna. Sfingowany dokument - fikcyjna historia rzeczywiście istniejącego zespołu Mnaga a Zdorp. Wytwórnia muzyczna próbuje wypromować kapelę rockową złożoną z amatorów, udaje jej się to, ale w pewnym momencie działalność grupy wymyka się spod kontroli i menadżerom, i samym muzykom. Pierwszy film Petra Zelenki.
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 9 sierpnia, g. 20:00

Żelary
Dramat wojenny Ondreja Trojana. Lata 40. Czechy i Morawy są okupowane przez Niemców. Eliska była studentką medycyny zanim naziści nie zamknęli uniwersytetów. Teraz pracuje jako pielęgniarka w szpitalu i działa w ruchu oporu. Kiedy Niemcy wpadają na trop grupy, musi uciekać do rodzinnej wsi, miejsca, w którym nic się nie zmieniło od 150 lat. „W Żelarach wojna wyglądała inaczej. II była światowa. Pierwsza i najważniejsza - sercowa. Eliska bardzo chciała kochać. Bo była młoda i śliczna. Ale jej młodość i uroda trafiły na brzydki czas. Pod zły adres. (...) Żelary są wieczne. Są zapisem mentalności. Wieś zabita dechami, seksualność zabita moralnością, wyuzdanie zabite zgrzebnością. Ale nawet i tam w pewnym momencie wkroczy rozpusta, wojna i żołnierze. Dechy zostaną rozszarpane, moralność sprofanowana, a zgrzebność najdosłowniej utonie w szlamie. W Żelarach zamieszka śmierć. I każdy późniejszy powrót do tego miejsca będzie tylko wiecznym szukaniem diamentów w popiele przeszłości. Nie zostaną odnalezione. W finale filmu Eliska wysiądzie z luksusowego samochodu, zdejmie markowe okulary, zerwie maskę wielkomiejskiej damy i popatrzy na swój autoportret. A więc była tutaj szczęśliwa. To dlaczego już nie jest?” – pisał Łukasz Maciejewski.
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 23 sierpnia, g. 20:00

Na złamanie karku
Komedia Jana Hrebejka. Dwoje kierowców, żartując o przyrządzaniu nietoperzy po azjatycku prowadzi ciężarówkę pełną hinduskich uchodźców. Po rozładowaniu okazuje się, że w aucie zostało niemowlę. Co zrobić z dzieckiem? Jak to, co?! Sprzedać… Dziecko kupuje 40-letnia Hana. Jej mąż jest rasistą. Itd. – a wszystko to podane „po czesku”...
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 30 sierpnia, g. 20:00

UWAGA KONKURS! Mamy dwa podwójne, bezpłatne zaproszenia na każdy z seansów „Millennium Studio - Kino na tarasie". Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule wiadomości tytuł wybranego do obejrzenia filmu. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Zaproszenia trafią każdorazowo do rąk dwóch osób, które losowane będą zawsze w dniu seansu, do godz. 12:00 z grona osób, jakie nadeślą nam do tego czasu swoje zgłoszenia.
Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:32:44
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html