Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Urszula Gacek w polskiej bazie w Czadzie    -   04/7/2008
W dniach 28-29 czerwca eurodeputowana Urszula Gacek (PO) razem z Ministrem Obrony Narodowej Bogdanem Klichem i przedstawicielami polskich sił zbrojnych odwiedziła polskich żołnierzy stacjonujących w Bazie Iriba w Republice Czadu. Polska misja w Czadzie jest częścią operacji Unii Europejskiej (EUFOR).

Ogloszenie
-Nasza misja ma za zadanie chronić uchodźców z ogarniętego konfliktem Darfuru - sąsiadującej z Czadem prowincji Sudanu. Polscy żołnierze mają także ułatwić niesienie pomocy humanitarnej oraz chronić personel ONZ - powiedziała poseł Urszula Gacek. Obecnie w bazie Iriba jest polska Inżynieryjna Grupa Przygotowawcza. Ponad 170 żołnierzy pracuje nad stworzeniem podstaw infrastruktury w bazie wojskowej (docelowo będzie tutaj 400 Polaków). Warunki są skrajnie trudne. Temperatura dochodzi do 50 stopni. Dookoła pustynia. Burze piaskowe. Dzień przed naszym przyjazdem nad bazą przeszła potężna burza, która porwała cały namiot. Utrudniony jest kontakt ze światem. W rejonie odpowiedzialności polskich żołnierzy znajduje się obóz uchodźców, w którym koczuje 18 tysięcy ludzi. Na razie jest spokojnie. Grasują tylko bandyci, którzy okradają konwoje. Wszystko trzeba transportować, przede wszystkim wodę pitną. Pobliskie "miasto" Iriba to kilka chat. Odwiedziliśmy tamtejszą szkołę. Przywieźliśmy słodycze i przybory szkolne. Radość była ogromna! Jestem pełna podziwu dla polskich żołnierzy, którzy pełnią misję w Czadzie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(04-07-2008) bolek :
Ale Czad!Weż sie do roboty! I przestańjeździć po Czadach!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2008) Bolek :
Zrobiła sobie Pani Gacek wycieczkę za nasze pieniadze, sa przecież wakacje. Jak byłem w wieku szkolnym to miałem wakacje a teraz to mam urlop i to w kilku transzach - tak jak pracodawcy pasuje. A teraz wszyscy mają wakacje, zaczynając od senatorów i posłów a koncząc na lokalnych "działaczach" Oburzajace ... kurde...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2008) litośći :
ona tak zawsze!!!O czym jest te news. O tym, że jakaś Pani pojechała do Czadu? hmm... Ona jest właśnie tam najbardziej potrzebna. Zamiast pieniędzy dla głodujących wozimy średniej klasy polityków, którzy mają swojego "newsa".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl