Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Drożej za parkowanie    -   04/7/2008
Podczas ostatniej sesji radni Rady Miasta Tarnowa zdecydowali o podwyższeniu opłat parkingowych, a także o poszerzeniu strefy płatnego parkowania. Jednym z argumentów przemawiających za poszerzeniem strefy był fakt, iż tarnowianie mieszkający w okolicach centrum często nie mogli zaparkować swojego samochodu pod własnym domem. -Wyszliśmy naprzeciw postulatom mieszkańców. Do tej pory wszyscy, którzy przyjeżdżali do miasta, zajmowali rano miejsce, za które nie musieli płacić, gdyż było ono poza strefą, a przecież blisko centrum, pozbawiając tym samym mieszkańców możliwości parkowania - stwierdza wiceprezydent Henryk Słomka – Narożański.

Posłuchaj, jak zasadność przegłosowanych przez radnych zmian komentuje wiceprezydent Henryk Słomka – Narożański :

Ogloszenie

Z kolei konieczność podniesienia opłat parkingowych uzasadniana była porównaniem ze stawkami obowiązującymi w innych miastach oraz tym, że od dłuższego czasu nie były one podnoszone,
Nowa strefa płatnego parkowania wyznaczona została w obszarze ograniczonym ulicami: Narutowicza – Konarskiego – Dąbrowskiego – Kołłątaja – Starodąbrowska – Słoneczna – Sitki – Słowackiego – Nowy Świat – Solidarności – Szujskiego – Szkotnik – Mościckiego – Pułaskiego – Krakowska. Opłaty obowiązują w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00, zaś w soboty od 8:00 do 15:00.
Pierwsze 30 minut parkowania kosztować będzie 0,85 zł, pierwsza godzina – 1,70 zł, druga rozpoczęta godzina – 2,00 zł, trzecia rozpoczęta godzina parkowania – 2,30 zł, czwarta i każda następna – 1,70 zł. Mieszkańcy strefy płatnego parkowania za roczny identyfikator „M” zapłacą 12 zł. Uchwała radnych przewiduje też abonamenty – np. roczny służbowy „S” – 500 zł, roczny dla pojazdów zaopatrzenia „Z” – 2.000 zł (miesięczny 200 zł), podobnie „zwyczajny” roczny abonament roczny – 2.000 zł. Natomiast w przypadku, gdy chcemy zastrzec sobie określone miejsce parkingowe na prawach wyłączności, za rok parkowania przez czas nie dłuższy niż 8 godzin dziennie zapłacimy 5.000 zł, zaś przy rocznej całodobowej wyłączności – 6 tys. zł (istnieją także abonamenty półroczne i miesięczne). Zerowa stawka opłat dotyczy natomiast oznakowanych zewnętrznie pojazdów np. Straży Miejskiej, Poczty Polskiej, Służb Nadzoru Budowlanego, Pogotowia Energetycznego itp. oraz pojazdów osób niepełnosprawnych.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(04-07-2008) tarnowianin :
a czy w zamian dostaniemy lepsze drogi ? mniejsze korki ? pewnie nie ...... eh brak słów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2008) pajak :
Nowy Sącz 1 godzina postoju w centrum 1zł parkometry przy kazdym parkingu a nie jakies bloczki co przy wydlubywaniu tych cyferek moze czlowiejka trafic . Osobiscie czesciej bym parkowal w centrum jesli zostaly by wprowadzone parkometry

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2008) Przemek :
Oczywiście, zamiast zbudować piętrowy parking, lepiej podnosić opłaty za parkowanie - na pewno to rozwiąże sprawę - a o ile dobrze pamiętam, przed wyborami prezydenta Tarnowa były takie koncepcje - nic widać z tego nie zostało. A przy okazji: wie ktoś może, co za idiota kazał namalować podwójną ciągłą linię na drodze bez przerwy od Tarnowa aż do Gromnika?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2008) mak :mak 33 
moscickiego,pulaskiego,platne a czemu pominieto wilsona,teraz wszyscy beda tu parkowac bo to sasiednia ulica,to juz nawet pieroga w barze niezjem bo tam niezaparkuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2008) M.Wietrzyk :
To zje pan w domu, bo nie będzie innego wyjścia. Nie trzeba wcale zwiększać opłat bo nie ma tak napradę za co. Przecież można wymyślić czasowe ograniczenia w parkowaniu bez podnoszenia opłat. Nigdy nie pogodzę się z tym, że muszę płacić za postawienie znaku i namalowanie oznaczenia miejsca w którym mam zaparkować choć zdziera się ze mnie kasę na budowę dróg.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2008) M.Wietrzyk :
zamiast "podnoszenia" miało być "ponoszenia"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2008) antygalicjanin :
..zerowa stawka dla Strazy Miejskiej..heh i tak stają gdzie im wygodnie..aby tylko jak najbliżej do włożenia mandatu za wycieraczkę. Przy takim poszanowaniu prawa, to i ludzie podobnie je traktują .. i mamy kołomyję..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2008) Przemek :
Jak straż miejska zaparkowała na zakazie zatrzymywania i strażnicy poszli sobie na zakupy do sklepu spożywczego, to zrobiłem im zdjęcie. Wysłałem je potem do ich komendanta. Odpowiedział, że zaparkowali na zakazie, ponieważ byli na interwencji w sklepie spożywczym. Reklamówka z zakupami w ręku strażnika, widoczna na zdjęciu, została oczywiście pominięta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2008) KArol :
Nadszedł czas wziąc przykład z ludzi wschodu i zacząć się poruszać rikszami i rowerami. Gorzej, jak miasto wprowadzi prakingi dla rowerów i opłatę za korzystanie z chodnika przez pieszych. Wtedy proponbuję, aby Tarnowianie w proteście wyjechali na miesiąc na wakacje i niech wyjadą wszyscy w jednym miesiącu, to się może panowie radni-zdziercy opamiętają. Przypominam, że oplata parkingowa jest opłata dubeltową, bo przecież płacimy podatek drogowy w paliwie, a nie parkujemy na specjalnych parkingach, tylko na drogach właśnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947