To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   PiS: Strajki, kary i podwyżki    -   07/7/2008
Polsce grożą wysokie kary ze strony Unii Europejskiej – stwierdza poseł PiS Edward Czesak. Okazuje się, że polski rząd nie wdrożył jeszcze aż 96 unijnych dyrektyw, zamykając tym samym stawkę najbardziej opieszałych państw. Kolejne są Włochy, z 36 nie wdrożonymi dyrektywami. Na niedawnej konferencji prasowej parlamentarzyści PiS zwracali także uwagę na rosnące ceny energii, kosztów utrzymania oraz realną groźbę strajków i protestów społecznych, które w skali całego kraju mogą wydarzyć się już jesienią tego roku.

Ogloszenie

Poseł Edward Czesak szczególną uwagę przykładał do braku rozporządzeń dotyczących certyfikacji energetycznej budynków; od 2009 roku każdy nowo wybudowany budynek będzie musiał posiadać taki „energetyczny paszport”. Na opieszałość polskiego rządu uwagę zwracali przedstawiciele Komisji Europejskiej, podczas czerwcowego, wyjazdowego posiedzenia podkomisji stałej komisji infrastruktury, które miało miejsce w Brukseli. -W dalszej perspektywie, z tytułu nie wdrożonych dyrektyw grożą nam wysokie kary, których koszty poniesie społeczeństwo - stwierdza E. Czesak. Poseł mówił także o wzrastających kosztach utrzymania gospodarstw domowych, które jeszcze będą rosły, w związku z zapotrzebowaniem na energię oraz o braku działań rządu w zakresie obniżenia paliwowej akcyzy. -Wzrost kosztów transportu spowoduje upadek wielu firm, zwiększy bezrobocie i dodatkowo wpłynie na wzrost cen żywności i usług - zauważa E. Czesak.
Z kolei poseł Józef Rojek mówił o niespełnionych obietnicach PO, zwracając uwagę na realną groźbę strajków i protestów społecznych, które w skali całego kraju mogą wydarzyć się już jesienią tego roku.

Komentarz:
Znów zmuszony jestem odnieść się do certyfikacji energetycznej mieszkań, o czym pisałem już wielokrotnie. Rozumiem, że skoro wstępując do UE podpisaliśmy „cyrograf”, to musimy na rodzime podwórko wprowadzać „dyrektywy” unijnych, socjalistycznych biurokratów, bez względu na to, jak głupie i szkodliwe byłyby to pomysły. Niemniej jednak certyfikacja energetyczna mieszkań, będąca analizą na ile mieszkanie jest energooszczędne, a na ile energochłonne, jest niczym innym, jak kolejnym parapodatkiem, sztucznie „stymulującym rozwój” pewnej grupy zawodowej. Podatkiem – i to niemałym - który Kowalski będzie musiał przymusowo zapłacić, chcąc sprzedać własne mieszkanie. Wspomniana unijna dyrektywa to jeszcze jeden przykład działań, będących zaprzeczeniem idei wolnego rynku, na którym to sprzedający dom Iksiński jeśli chciał, mógł poprosić specjalistę o wykonanie energetycznego audytu. Skoro nie chciał, widocznie nie było takiego zapotrzebowania. Użyteczność tej dyrektywy jest żadna i w żaden sposób nie przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii, bo Iksiński bez certyfikatu i bez pomocy specjalisty wie, że jak mu dach przecieka, a ściany są nie ocieplone, to koszty ogrzania domostwa są wyższe, co wpływa na cenę zaniedbanej nieruchomości. Wymyślający takie to dyrektywy, unijni socjaliści i wszelakiej maści zieloni przenoszą na społeczeństwa swoje fobie oraz ciężar realizacji swych niespełnionych snów nie dostrzegając, że Europa to ani nie ich folwark, ani nie piaskownica, w której bezkarnie można lepić babki z piasku. Istnieje też ewentualność, iż dyrektywa ta jest przejawem nacisku pewnego lobby zawodowego, które odpowiednio za to zapłaciło. Nie wiem jednak, która z tych dwóch ewentualności jest gorsza...
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(07-07-2008) maniek :
a kto podwższył akcyzę? sie pytam. Panowiek Rojek i Czesak mają amnezje jeszcze niedawno podwyższali teraz chcą obniżać ale tak to jest punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2008) jozin z b. :
sie obudzili )))heheheeee Jarek do PiSuaru.....................

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl