To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Las przy śmieciach   -   13/4/2004
W tym tygodniu rozpocznie się sadzenie 24 tysięcy drzew różnych gatunków przy tarnowskim wysypisku odpadów w Krzyżu. To kontynuacja akcji, którą władze miasta rozpoczęły jeszcze trzy lata temu. Sadzonki nowych drzew Urząd Miasta otrzymał bezpłatnie z nadleśnictwa Gromnik. Część pieniędzy na akcję pochodzi od wojewody, część to wkład własny miasta Tarnowa.

Ogloszenie
>

- Od trzech lat prowadzimy akcję sadzenia lasu wokół składowiska odpadów w Tarnowie - mówi Marek Kaczanowski, kierownik referatu ochrony środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. - Zaczęliśmy od 26 tysięcy dębów i sosen, w następnym roku posadziliśmy pięć tysięcy głównie sosen. W tym roku planujemy posadzić 24 tysiące drzew różnych gatunków: dębów, sosen, modrzewi, olch, jaworów. Zostaną posadzone po wschodniej stronie składowiska, od granic miasta Tarnowa aż do składowiska.

- Już sadzonki mamy przywiezione, rozpoczniemy sadzenie, gdy tylko pogoda pozwoli wejść w teren, czyli zaraz po świętach i myślę, że skończymy w ciągu tygodnia - dodaje kierownik Kaczanowski. - Chyba, że pogoda pokrzyżuje nam plany, to przedłużymy sadzenie, ale nie chcielibyśmy tego. Zbyt późne posadzenie skutkuje tym, że przyjmuje się mniej drzew, a nam zależy na tym, aby było jak najbardziej udane.

W tym roku drzew przy wysypisku nie będzie sadziła młodzież. Dlatego, że jest to ciężki teren, bagnisty i podmokły, muszą więc na miejscu zjawić się fachowcy, którzy są przygotowani do tego typu pracy. Sadzenia 24 tysięcy drzew dokonają pracownicy firmy, którą wybrano w UMT w drodze przetargu. Jest to jedna z tarnowskich firm ogrodniczych.

- Docelowo chcemy całe składowisko otoczyć drzewami, lasami i przez to je wyizolować - tłumaczy kierownik Marek Kaczanowski. - Posadzimy tam stopniowo na pewno dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy drzew. Można powiedzieć, że będą to hektary nowych lasów, które powstaną w Tarnowie. Co roku będziemy dosadzać nowe drzewa. Ponieważ są tam jednak przewidywane jeszcze różne inwestycje, więc nie możemy od razu wejść z pełnym sadzeniem wokół składowiska. Ale nie przewiduję końca tej akcji. (tekst i foto: Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 01:50:42
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html