Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   14/7/2008
Najtragiczniejszym chyba wydarzeniem minionego tygodnia była śmierć 14-letniego chłopca. W piątek trójka młodych chłopców z Rzuchowej postanowiła wykąpać się w Dunajcu, pod mostem w Zgłobicach. Dwaj z nich postanowili wejść głębiej do wody, niestety natrafili na uskok i zaczęli się topić. Mimo pomocy udzielonej przez dwóch innych chłopców, jednego z tonących nie udało się uratować – zniknął pod taflą wody. Policja każdego roku apeluje, a zachowanie szczególnej ostrożności podczas kąpieli i o kąpanie się tylko w wyznaczonych do tego celu miejscach.

Ogloszenie
>

Kradzieże
W Tarnowie przy ul. Lwowskiej nieznany sprawca, po wybiciu bocznej szyby w kiosku „Ruch”, ukradł z wystawy gazety oraz płyty DVD o wartości 210 zł, na szkodę mieszkańca Tarnowa.
W rejonie boiska sportowego w Jodłówce Tuchowskiej nieznany sprawca wykorzystał fakt pozostawienia telefonu komórkowego Sony Ericsson bez nadzoru i dokonał jego kradzieży z plecaka. Młody mieszkaniec Lubaszowej poniósł stratę w wysokości 600 zł.
W Tarnowie przy ul. M.B.Fatimskiej nieznany sprawca, poruszający się samochodem BMW zatankował paliwo na jednej ze stacji benzynowych na kwotę 300 zł, po czym odjechał nie uiszczając opłaty.
W Radłowie na terenie parkingu przy wyrobiskach żwirowych, nieznany sprawca ukradł z nie zamkniętego samochodu BMW laptop Sony oraz I-poda o łącznej wartości 2100 zł na szkodę mieszkańca Pogórskiej Woli.
Na jednym z oddziałów tarnowskiego szpitala doszło do kradzieży. Nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego 39-letniego mieszkańca miejscowości Uszew i z szafki przy łóżku ukradł telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 41 zł. Łączna suma strat wyniosła 200 zł. W wyniku działań podjętych przez policjantów z komisariatu Centrum, sprawca został ustalony i zatrzymany. 17-letni tarnowianin trafił do policyjnego aresztu, skradzione mienie zaś w całości wróciło do właściciela.
W miejscowości Ładna z terenu prywatnej działki, nieznany sprawca dokonał wycięcia i kradzieży 17 sztuk brzóz oraz dębu, o wartości 1250 zł na szkodę 45 letniego mieszkańca Woli Rzędzińskiej.
Policjanci z Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 19- i 16-latka z Łukowej, którzy w kwietniu włamali się do niezamieszkałego domu jednorodzinnego w Łukowej (przez siłowe otwarcie drzwi) i ukradli stamtąd kosz na śmieci ze stali nierdzewnej powodując straty w wysokości 140 zł na szkodę właścicielki, a także w tym samym miejscu i czasie z nie zamkniętego garażu znajdującego się w pobliżu domu ukradli miedziane przewody elektryczne oraz nasiona buraków pastewnych o wartości 80 zł. W trakcie przesłuchania starszy ze sprawców przyznał się również do kradzieży, której dokonał jesienią zeszłego roku w Łukowej, kiedy to wykorzystując nieobecność właściciela posesji 57-letniego mieszkańca Tarnowa ukradł elementy stalowe ramy oraz kolektory ssące z aluminium z samochodu Kamaz, a także stalowe rury. Straty oszacowane zostały na 700 zł.

Zniszczenie mienia
W Tarnowcu nieznany sprawca rozbił dwie klejone szyby w bocznej i tylnej ścianie jednego z przystanków autobusowych, powodując straty w gminnym mieniu w wysokości 800 zł.
W godzinach nocnych w Tarnowie przy ul. Pułaskiego, nieznany sprawca rozbił szybę wystawową w jednym z lokali gastronomicznych, powodując straty w wysokości 300 zł na szkodę mieszkańca Tarnowa.
W godzinach nocnych Tarnowie, na ul. Do Prochowni, w rejonie bloków 22 i 24, nieznani sprawcy rozbili szybę tylną w klapie bagażnika samochodu Citroen Saxo, powodując straty w wysokości 350 zł, na szkodę mieszkańca Tarnowa. W wyniku podjętych przez policjantów z komisariatu Centrum działań osoby podejrzewane o dokonanie tego czynu zostały zatrzymane. 17-, 19- i 21-latkowie z Tarnowa, ze względu na stan w jakim się znajdowali trafili na izbę wytrzeźwień, a następnie do policyjnego aresztu.

Za kółkiem
W Tarnowie na placu Kazimierza policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali kierującą samochodem marki Peugeot, 44-letnią mieszkankę Tarnowa, która jak wykazało badanie prowadziła samochód mając promil alkoholu we krwi. Kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
W Pogórskiej Woli na drodze powiatowej K 1378 zatrzymany został przez policjantów ze Skrzyszowa, do kontroli rowerzysta, który poruszał się po drodze publicznej mając 3.3 promila alkohol we krwi. 25-letniego mieszkańca Pogórskiej Woli czeka teraz sprawa karna, za przestępstwo jakiego się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności do roku.
Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Stare Żukowice, na drodze nr 984. Kierujący samochodem BMW 19 letni mieszkaniec Starych Żukowic jadąc z pasażerką w kierunku Mielca, potracił pieszego 22 letniego mieszkańca Lipin, idącego prawą stroną jezdni, w tym samym kierunku, w którym przemieszczał się samochód. W wyniku poniesionych obrażeń ciała, pieszy poniósł śmierć na miejscu. Zarówno kierujący jak i pasażerka zostali poddani badaniu na zwartość alkoholu, z wynikiem 0,0. Pobrana została im także krew do badań.

Różne
W Tarnowie przy ul. Skowronków funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie złapali na gorącym uczynku osoby posiadające narkotyki. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód Opel Vectra, który prowadził 23-letni tarnowianin. Wraz z w samochodzie przebywało 3 młodych mężczyzn: 22-, 25- i 27-letnich mieszkańców Tarnowa. W trakcie przeszukań u 27-latka ujawniono 5 gramów amfetaminy, zaś 25-latek posiadał przy sobie 5,19 gramów amfetaminy. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.
W piątek w godzinach popołudniowych trójka młodych chłopców z Rzuchowej, w wieku 14 - 15 lat przyjechała rowerami do Zgłobic, pod most nad Dunajcem. Chłopcy plażowali, w pewnym momencie postanowili pójść się wykąpać. Jeden z nich wszedł do wody po łydki, dwaj pozostali weszli głębiej. Prawdopodobnie trafili na nierówność, uskok w dnie i zaczęli się topić. Widząc co się dzieje trzeci chłopiec wezwał pomoc. Z brzegu na ratunek rzuciło się dwóch chłopaków. Udało się im wyciągnąć jednego z tonących, drugi niestety zniknął pod taflą wody. O zdarzeniu powiadomiono służby porządkowe. Akcję poszukiwawczą prowadziła policja ze strażą pożarną, w tym nurkowie. W sobotę około południa podczas penetracji koryta rzeki, płetwonurek straży pożarnej odnalazł zwłoki 14 letniego chłopca.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(14-07-2008) Zygmunt Szych :zyg.tarnow@op.pl 
Na litość boską! Rpzumiem, ze policjnci opisuja zdarzenia swoim specyficznym slangiem.Ale od tego jest dziennikarz, żeby pisac po l;udzku. A tymczasem mamy: 1."wykorzystał fakt pozostawienia telefonu komórkowego bez nadzoru" 2.Sprawca został ustalony i zatrzymany 3.Nieznany sprawca dokonał wyciecia i kradzieży... 4.włamali się przez siłowe otwarcie drzwi 5.ukradli kosz na smieci ze stali nierdzewnej powodujac straty na szkode właścicielki 6.potrącił pieszegfo idącego w tym kier unku w którym przemieszczał się samochód. Cz ynie dałoby sie po polsku?Przecież na tym min.polega redagowanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2008) ten co słucha :
cytują ich dosłownie ,a slangu uczyli ich starsi kolesie z MO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2008) wijak :
Było nie było, Z.S. ma rację. Mirku, popraw się !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2008) cóż :
kogo jak kogo ale Szycha ten slang razić nie powinien

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2008) hombre :
Za jazdę po pijanemu samochodem grozi do dwóch lat więzienia. Za jazdę po pijanemu na rowerze niewiele mniej, bo rok. Wygląda na to, że w majestacie prawa rower dosiadany przez nietrzeźwego jest niewiele mniej groźny od czołgu lub nawet dwóch czołgów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2008) hania :
a ja wlasnie dlatego lubie czytac takie wiadomosci bo lubie ich "jezyk"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947