Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Drugi raport gotowy   -   13/4/2004
Tarnowianie mogą sami sprawdzić, jakie były efekty ubiegłorocznej pracy prezydenta oraz podległych mu służb i instytucji. Został właśnie przygotowany, drugi w trakcie kadencji Mieczysława Bienia, raport o stanie miasta. Pierwsze zestawienie wyników pracy prezydenta zostało opracowane w ubiegłym roku. Jest dostępne na stronach internetowych miasta. Przygotowany właśnie raport będący podsumowaniem 12 miesięcy pracy - do końca ubiegłego roku - także tam trafi i będzie stanowił materiał porównawczy.

Ogloszenie
>

Miasto w liczbach

Raport to, jak podkreśla prezydent, zestawienie faktów i liczb stanowiące prawdę o tym, co udało się zrobić w ubiegłym roku. Jest podzielony na trzy części: Tarnowianie, Miasto i Urząd Miasta.

Część pierwsza to zestawienie działań prowadzonych w poszczególnych dziedzinach życia społecznego dla ponad 120 tysięcy mieszkańców miasta. Wśród nich jest niemal 10 tysięcy przedsiębiorców - w ubiegłym roku ponad tysiąc z nich zrezygnowało z prowadzenia działalności gospodarczej, jednocześnie zarejestrowano ponad 800 nowych przedsiębiorców.
Tarnowanie mają ponad 41 tysięcy pojazdów, zarejestrowanych przez wydział komunikacji UMT.
W archiwum wydziału znajdują się ponad 62 tysiące akt kierowców.

Wśród zadań z zakresu opieki zdrowotnej prezydent podkreśla zahamowanie zadłużania Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika.
Co prawda szpitalne długi to ponad 24 miliony złotych, jednak zdaniem prezydenta doprowadzenie do sytuacji, w której zadłużenie nie pogłębia się z miesiąca na miesiąc, jest szansą na uzdrowienie sytuacji w placówce, z której usług w zeszłym roku skorzystało niemal 15 tysięcy pacjentów.
W ubiegłym roku miasto stało się właścicielem Mościckiego Centrum Medycznego, pozyskało także budynek przy ulicy Mostowej, do którego przeniosły się przychodnie zajmujące się rehabilitacją i neuropsychiatrią dziecięcą.

Sporą część miejskiego budżetu pochłonęły wydatki z zakresu pomocy społecznej. Skorzystało z niej niemal 7 tysięcy tarnowian, a ubiegłoroczne wydatki MOPS to ponad 14 milionów złotych. Połowę z tej kwoty przeznaczono na wypłatę zasiłków pieniężnych najuboższym mieszkańcom. Niemal siedem tysięcy osób skorzystało z dodatków mieszkaniowych, które pochłonęły niemal 5,5 miliona złotych. Tarnowianom pomagał Miejski Rzecznik Praw Konsumenta, który w ubiegłym roku prowadził niemal 400 spraw. Nad bezpieczeństwem i porządkiem w mieście czuwała Straż Miejska oraz trzy Ochotnicze Straże Pożarne.

Mieszkańcy miasta mogli korzystać z oferty instytucji kultury.
W Tarnowskim Teatrze zagrano 146 spektakli, które obejrzało prawie 30 tys. widzów a w Galerii BWA zrealizowano 38 projektów artystycznych. Tarnowskie Centrum kultury zorganizowało dwa festiwale filmowa oraz 79 koncertów.

Miejska kasa

W II części podsumowania ubiegłego roku znajduje się wyliczenie kwot stanowiących o stanie miejskich finansów.
Łączne zadłużenie Tarnowa to ponad 81 milionów złotych. W zeszłym roku spłacono 10 milionów.
Trzy spółki komunalne zanotowały w ubiegłym roku dodatni wynik finansowy, cztery były na minusie.
Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich wybudował w 2003 roku 18 kilometrów ścieżek rowerowych (pieniądze spoza budżetu) oraz dokończył inwestycje: remont Poniatowskiego, połączenie Piaskowej i Mroźnej oraz przebudowa Mościckiego.
Z innych działań, zakończono rekultywację sektorów składowiska odpadów komunalnych oraz usunięto dzikie wysypiska z terenu o powierzchni 21 tysięcy metrów kwadratowych.
Niemal milion złotych miasto zarobiło na dzierżawie należących do niego nieruchomości, wpływy ze sprzedaży mienia - to niemal 10 milionów złotych. Półtora miliona złotych wpłynęło do miejskiej kasy z opłat za użytkowanie wieczyste a 103 tysiące z przekształceń własnościowych.
Urząd Miasta wydał w zeszłym roku ponad 68 tysięcy decyzji administracyjnych. W urzędzie i podległych mu jednostkach przeprowadzono 8 kontroli kompleksowych oraz 111 problemowych. (ab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(13-04-2004) WEISS :
CZYTAŁEM.NAWET MAM W DOMU.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2004) Kibic :
znaczące,ze wygwizdali tylko Bienia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) omega1 :
Po co pan Bień wskazał siebie samego jako członka Rady Nadzorczej w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej? Czyżby jeszcze za mało zarabiał, a tam ciepło płacą? Czy Rada ta obraduje poza nienormowanym czasem pracy pana jeszcze-prezydenta, aby nie przeszkadzać mu w pełnieniu "misji" - zcy też z braku innych zajęć tak "szlachetnie" się po prostu nudzi. Tarnów mógłby sobie wybrać uczciwego człowieka na prezydenta, a nie łasego na kasę i zaszczyty. Słusznie został wygwizdany, powinien być jak najszybciej zdjęty paniczyk jeden.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) alfa :
A za tzw. urzędniczenie zarabia więcej niż prezydent Krakowa i Wrocławia. Czy to podnosi Tarnów do rangi metropolii, czy zapyziałej galicyjskiej prowincji? To drugie raczej. Jeszcze tylko pomnik Chrustusa Króla nam potrzebny i pomnik terroryzmu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) po co :
Mietek Bien glupi nie jest. Wykombinowal, ze jak teraz bedzi eszefem rady nadzorczej to niebawem latwiej bedzie wskoczyc na stolek przesa MPECu. Spryciarz i kasiarz ;-]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) omega1 :
Za ten gest powinien być zdjęty jak stara ścierka z wieszaka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) gość :
a gdzie moralność tej urzędniczyny?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) waqa :
wszystko jest przeciez zgodnie z prawem - o co chodzi ludzie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2004) Maria :
Czym on się tak chełpi - to arogant nic więcej. Jego pomysły to same niewypały. Popatrzcie jakie nietrafione są te którer dotyczą szkół. A drogi- dziury jak były tak są. A jak miasto biedne to nie robi się fety na grube tysiące, itd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl