To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Drugi raport gotowy   -   13/4/2004
Tarnowianie mogą sami sprawdzić, jakie były efekty ubiegłorocznej pracy prezydenta oraz podległych mu służb i instytucji. Został właśnie przygotowany, drugi w trakcie kadencji Mieczysława Bienia, raport o stanie miasta. Pierwsze zestawienie wyników pracy prezydenta zostało opracowane w ubiegłym roku. Jest dostępne na stronach internetowych miasta. Przygotowany właśnie raport będący podsumowaniem 12 miesięcy pracy - do końca ubiegłego roku - także tam trafi i będzie stanowił materiał porównawczy.

Ogloszenie

Miasto w liczbach

Raport to, jak podkreśla prezydent, zestawienie faktów i liczb stanowiące prawdę o tym, co udało się zrobić w ubiegłym roku. Jest podzielony na trzy części: Tarnowianie, Miasto i Urząd Miasta.

Część pierwsza to zestawienie działań prowadzonych w poszczególnych dziedzinach życia społecznego dla ponad 120 tysięcy mieszkańców miasta. Wśród nich jest niemal 10 tysięcy przedsiębiorców - w ubiegłym roku ponad tysiąc z nich zrezygnowało z prowadzenia działalności gospodarczej, jednocześnie zarejestrowano ponad 800 nowych przedsiębiorców.
Tarnowanie mają ponad 41 tysięcy pojazdów, zarejestrowanych przez wydział komunikacji UMT.
W archiwum wydziału znajdują się ponad 62 tysiące akt kierowców.

Wśród zadań z zakresu opieki zdrowotnej prezydent podkreśla zahamowanie zadłużania Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika.
Co prawda szpitalne długi to ponad 24 miliony złotych, jednak zdaniem prezydenta doprowadzenie do sytuacji, w której zadłużenie nie pogłębia się z miesiąca na miesiąc, jest szansą na uzdrowienie sytuacji w placówce, z której usług w zeszłym roku skorzystało niemal 15 tysięcy pacjentów.
W ubiegłym roku miasto stało się właścicielem Mościckiego Centrum Medycznego, pozyskało także budynek przy ulicy Mostowej, do którego przeniosły się przychodnie zajmujące się rehabilitacją i neuropsychiatrią dziecięcą.

Sporą część miejskiego budżetu pochłonęły wydatki z zakresu pomocy społecznej. Skorzystało z niej niemal 7 tysięcy tarnowian, a ubiegłoroczne wydatki MOPS to ponad 14 milionów złotych. Połowę z tej kwoty przeznaczono na wypłatę zasiłków pieniężnych najuboższym mieszkańcom. Niemal siedem tysięcy osób skorzystało z dodatków mieszkaniowych, które pochłonęły niemal 5,5 miliona złotych. Tarnowianom pomagał Miejski Rzecznik Praw Konsumenta, który w ubiegłym roku prowadził niemal 400 spraw. Nad bezpieczeństwem i porządkiem w mieście czuwała Straż Miejska oraz trzy Ochotnicze Straże Pożarne.

Mieszkańcy miasta mogli korzystać z oferty instytucji kultury.
W Tarnowskim Teatrze zagrano 146 spektakli, które obejrzało prawie 30 tys. widzów a w Galerii BWA zrealizowano 38 projektów artystycznych. Tarnowskie Centrum kultury zorganizowało dwa festiwale filmowa oraz 79 koncertów.

Miejska kasa

W II części podsumowania ubiegłego roku znajduje się wyliczenie kwot stanowiących o stanie miejskich finansów.
Łączne zadłużenie Tarnowa to ponad 81 milionów złotych. W zeszłym roku spłacono 10 milionów.
Trzy spółki komunalne zanotowały w ubiegłym roku dodatni wynik finansowy, cztery były na minusie.
Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich wybudował w 2003 roku 18 kilometrów ścieżek rowerowych (pieniądze spoza budżetu) oraz dokończył inwestycje: remont Poniatowskiego, połączenie Piaskowej i Mroźnej oraz przebudowa Mościckiego.
Z innych działań, zakończono rekultywację sektorów składowiska odpadów komunalnych oraz usunięto dzikie wysypiska z terenu o powierzchni 21 tysięcy metrów kwadratowych.
Niemal milion złotych miasto zarobiło na dzierżawie należących do niego nieruchomości, wpływy ze sprzedaży mienia - to niemal 10 milionów złotych. Półtora miliona złotych wpłynęło do miejskiej kasy z opłat za użytkowanie wieczyste a 103 tysiące z przekształceń własnościowych.
Urząd Miasta wydał w zeszłym roku ponad 68 tysięcy decyzji administracyjnych. W urzędzie i podległych mu jednostkach przeprowadzono 8 kontroli kompleksowych oraz 111 problemowych. (ab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:18:25
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html