To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  ZSRR czyli Zapiski Sławnych Radnych Rady (6)    -   20/7/2008
Zapraszamy do przeczytania i posłuchania szóstego odcinka naszej portalowej powieści sensacyjnej, demaskującej najbardziej skrywane tajemnice władzy w Kabotynowie - ani małej, ani dużej miejscowości, gdzieś w Lechistanie ...

Posłuchaj odcinka szóstego :

Ogloszenie
>

W poprzednim odcinku:
Car Olek Opad traci jedno z cennych źródeł informacji w urzędzie.
Próba z podsłuchem kanałowym kończy się fiaskiem. Werdykt na tropie szpiega.
Układ Kwarc – Opad zawarty.
Olek Opad szykuje prewencyjną akcję dezinformacyjną przeciwko Zbrojkowi.
Donna Krzynka, prawdopodobnie już nie nakłada na twarz plastrów ogórka...

Tego dnia Car Olek Opad był w wyraźnie dobrym nastroju. Siedział w swoim skórzanym fotelu i zacierając z ukontentowania ręce nucił pod nosem zasłyszaną niedawno piosenkę:
„Latał sobie z radarem pewien gacek młody
i po drodze omijał przeróżne przeszkody.
Lecz właśnie gdy się cieszył że je tak omija,
wpadłszy na jedną z przeszkód rozbił sobie ryja.”

(Piosenka pochodzi z „Bajeczek babci Pimpusiowej (Zwierzątka)” A. Grotowskiego i A. Waligórskiego.)

Kończąc śpiewać piosenkę, Opad gwałtownie chwycił leżącą na biurku lotkę i bez namysłu rzucił nią w kierunku porozwieszanych na ścianie zdjęć.
- Yes!Yes!Yes! – ucieszył się nowomodnie Olek –Ciebie nawet z zamkniętymi oczami ustrzelę – rzekł do konterfektu Luli Pacek. -Najpierw jednak trzeba załatwić sprawy w Kabotynowie. Zagranica może poczekać.

A w Kabotynowie działy się rzeczy doprawdy ciekawe...
Komisja Permanentnego Rozwoju i Nieustających Sukcesów debatowała właśnie nad propozycją jednego z poważnych biznesmenów dotyczącą zakupu gruntów w celu postawienia największego w kraju centrum rozrywki.
Jędrzej Chłopsasek jako przewodniczący komisji nie musiał długo przekonywać jej członków aby poparli plany biznesmena. Jednak wśród CyRKowców znalazł się jeden oporny – Gienio Pisklawski. Nie wiedzieć czemu zaczął wnikać w szczegóły transakcji i dopytywać się a to o cenę nieruchomości, a to o korzyści dla Kabotynowa płynące z postawienia centrum rozrywki, a to o niezbyt jasną przeszłość biznesmena i dotychczas przeprowadzone przez niego inwestycje. Mocno poirytowany Jędrzej Chłopsasek przerwał posiedzenie komisji aby naradzić się z kolegami CyRKowcami co dalej zrobić.

- Żbik?! – pytał przez słuchawkę bliżej niezidentyfikowany członek komisji.
- Tak – potwierdził Śmigły. -Orzeł wylądował?
- Żbik, mamy problem! Orzeł narobił do gniazda. Powtarzam, orzeł narobił do gniazda.
- Cholera! Z Olkiem już wszystko dogadane. – Kto był taki mądry? – drążył sprawę Żbik.
- Pisklawski – odrzekł tajemniczy głos.
- Tylko bez nazwisk – Żbik zrugał rozmówcę.
- Nakarmcie pisklaka dżdżownicą – kontynuował Żbik.
- Rozumiem, dżdżownicą – rozmowa dobiegła końca...

Po przerwie Genio Pisklawski rozkładając swoje dokumenty znalazł w teczce kilogram cukierków i kilka lizaków. Natychmiast zorientował się w całej sytuacji i jak przystało na młodego-gniewnego wysypał wszystko na stół prezydialny i zwracając się z groźną miną do CyRKowców powiedział:
- Czyje to jest i kto to zrobił?
Jak można się było domyślać, nikt się nie przyznał. Niektórzy tylko leniwie patrzyli na ściany albo akurat byli bardzo zajęci przeglądaniem papierów.
- W takim razie, zgłoszę to gdzie trzeba – poinformował zebranych Gienio i wybiegł z sali.
- Pisklak, nie chce jeść. Słyszysz? Pisklak nie chce jeść – dało się słyszeć spod stołu ściszony głos...
Jakież było zdziwienie Gienia Pisklawskiego kiedy wróciwszy od Ober Instygatora znalazł na swoim biurku kompletny zapis swoich zeznań z dołączoną do nich bombonierką i małą karteczką na której widniał napis: „Nie rób głupstw. To jest twoja ostatnia szansa.”

C.D ch. N.

UWAGA!
Zawsze sprzedajna, nierzetelna i stronnicza redakcja informuje, iż choć pomysłów i weny twórczej nie brak, to jednak „pisacz”, „czytacz” i „portalacz” niestrudzenie odkrywający tajemnice Kabotynowa czują, że ich zapał i motywacja słabnie. W związku z powyższym zwracamy się z apelem do dobroczyńców, którzy pod klauzurą anonimowości zechcieliby ten zapał podsycić. Nie zamykamy górnej kwoty dobrowolnych wpłat, by nie powstrzymywać hojności dobrodziejów, którym bliskie sercu są losy Kabotynowa i którzy w ten sposób chcieliby praktykować miłosierdzie.

Zawsze sprzedajna, nierzetelna i stronnicza redakcja informuje również, iż istnieje możliwość opłacenia poszczególnych odcinków, ze szczególnym uwzględnieniem tych bohaterów Kabotynowa, którzy w sposób wyjątkowy zasługują na uwiecznienie.
Zawsze sprzedajna, nierzetelna i stronnicza redakcja zawiadamia także, iż istnieje możliwość opłacenia poszczególnych odcinków, które pominą wskazane postacie Kabotynowa, nie zasługujące na uwzględnienie w cyklu „Zapisków Sławnych Radnych Rady”.
W obu przypadkach istnieje możliwość wykupienia większego abonamentu.

Zawsze sprzedajna, nierzetelna i stronnicza redakcja komunikuje ponadto, iż zaistnienie w poszczególnych odcinkach, w pozytywnym kontekście tej czy innej firmy jest jak najbardziej możliwe i mile widziane.

W przypadku bezinteresownych dobrodziejów, anonimowość gwarantowana aż do chwili, w której dobrodziej uzna iż jego godność znać powinni potomni. W przypadku sponsorów – zleceniodawców, anonimowość gwarantowana aż do najbliższych wyborów parlamentarnych bądź samorządowych, z możliwością anonimowości tej przedłużenia za stosowną opłatą.

Zawsze sprzedajna, nierzetelna i stronnicza redakcja dopuszcza też taką możliwość, iż cykl „ZSRR” w ogóle zostanie zawieszony, jednak wysokość opłaty za tę usługę przechodzi wszelkie wyobrażenie.
Redakcja jak wyżej zachęca również wszystkich inTARnautów, do wspólnego opisywania świata Kabotynowa – pomóżcie nam rozwikłać jego tajemnice, zakulisowe działania, pomóżcie uwiecznić je dla potomnych; piszcie o tym, co waszym zdaniem powinno znaleźć się w kolejnych odcinkach.
We wszystkich powyższych sprawach prosimy o kontakt na adres mailowy redakcji lub o kontakt telefoniczny.

Redakcja portalu inTARnet.pl zastrzega, że wszelka zbieżność miejsc, osób i sytuacji opisywanych w cyklu „ZSRR” z miejscami, osobami i sytuacjami rzeczywistymi jest przypadkowa i niezamierzona.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:51:16
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html