Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   21/7/2008
Miniony tydzień, w kategorii zdarzeń kryminalnych określić można jako dotkliwy dla ofiar, ale jednak banalny. Osobiście wyróżniam dwie informacje – ujawnienie w Siemiechowie nielegalnej uprawy maku o powierzchni jednego ara, którą 71-letnia właścicielka tłumaczyła jako „samosiejkę”. Drugie wydarzenie, z kategorii „zniszczenie mienia” miało miejsce w Miechowicach Wielkich i było wielce zagadkowe. Otóż czyjaś, zapewne mściwa ręka, zadała sobie trud, by zalać betonem pewną studzienkę kanalizacyjną na jednej z działek, uniemożliwiając przepływ. A może komuś coś śmierdziało? Jednocześnie informuję, iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników „slangu” używanego w policyjnych raportach i zarazem czyniąc to specjalnie na złość tym, którzy zachowywanie policyjnej stylistyki informacyjnej mają mi za złe, tym razem w dziale „za kółkiem” pozostawiłem zapisy w rodzaju „samochód m-ki...”.

Ogloszenie

Kradzieże
W Tarnowie na osiedlu Zielonym, nieznany sprawca usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na fakt, iż w mieszkaniu przebywała córka 33-letniej pokrzywdzonej.
54 letni mieszkaniec Jastrzębi w gminie Ciężkowice, na terenie swojego domostwa nielegalnie pobierał energię elektryczną, czym naraził dostawcę prądu na straty w wysokości blisko 1800 zł.
W miejscowości Szerzyny nieznany sprawca rozbił szybę w oknie sklepu przez którą dostał się do wnętrza, a następnie wyniósł srebrną biżuterię, kilka sztuk klisz fotograficznych oraz bilon w kwocie ok. 60 zł. Wartość start oszacowana została na szkodę mieszkańca Swoszowej na 700 zł.
W Tarnowie przy ul. Krzyskiej na terenie cmentarza komunalnego, nieznany sprawca zdemontował i ukradł granitową płytę stanowiącą zamknięcie grobowca wraz ze znajdującymi się na niej dwoma kajnerowymi zamkami i uchwytem, powodując straty w wysokości 1500 zł na szkodę mieszkanki Tarnowa.
W Tarnowie z jednej z działek przy ul. Modrzewiowej, nieznany sprawca ukradł pompę wodną z 60-metrowym wężem, która spoczywała w studni, o wartości 300 zł, na szkodę mieszkańca Tarnowa. Z nieznanych powodów sprawca porzucił węża w odległości około 10 m za ogrodzeniem działki.
W godzinach nocnych, w Gromniku nieznani sprawcy włamali się do jednego z barów, poprzez zerwanie kłódek zabezpieczających kratę i odcięcie zawiasów drzwi wejściowych, skąd ukradli papierosy różnych marek o wartości 500 zł na szkodę właścicielki. Na tym jednak nie poprzestali, wyłamali także drzwiczki do dwóch automatów gier, z których ukradli pieniądze w kwocie 4650 zł, na szkodę firmy z Kolbuszowej.
Policjanci z Komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali trzech sprawców, którzy w od wiosny działali na terenie Ciężkowic, Ostruszy i Turzy, kradnąc wszystko co stanowiło wartość – począwszy od cementu, poprzez butle gazowe, silniki, paliwo, na żywym inwentarzu kończąc. Najstarszy ze sprawców- rolnik ma 24 lata, mieszka w Ostruszy, drugi rok młodszy nie pracuje i nie posiada stałego miejsca zameldowania, mieszka więc w budowanym przez 24-latka domu. Najmłodszy – 19-latek także z Ostruszy, pomagał koledze przy budowie domu. Mechanizm działania był zawsze podobny – 24-latek budował dom, kiedy tylko czegoś potrzebował zgłaszał "zapotrzebowanie" swojemu lokatorowi, który z kolei lokalizował pożądany towar w okolicy. Następnie on sam, w dwójkę lub całą trójką jechali na miejsce dokonując kradzieży. Do przewozu łupów wykorzystywali Poloneza i Seata, których właścicielem był 24-latek. Jak ustalono 19-latek jeździł Polonezem kolegi nie posiadając prawa jazdy. O zatrzymaniu tym szczegółowiej pisaliśmy w osobnej informacji.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 20-, 26- i 27-letnich mieszkańców Tarnowa, podejrzewanych o uszkodzenie 4. szyb o wartości 280 zł w oknach szkoły podstawowej w Tarnowie na osiedlu Legionów. Ze względu na stan nietrzeźwości, czynności z udziałem młodych mężczyzn musiały poczekać.
Policjanci z komisariatu w Wojniczu ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczenia drzwi wejściowych i elewacji domu, do której doszło końcem czerwca w Wojniczu przy ul. Warszawskiej. Straty powstałe w wyniku działania sprawcy wyniosły 300 zł. 19-letni mieszkaniec Wojnicza przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za dewastację prywatnego mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
Komisariat Policji w Żabnie przyjął zawiadomienie o zniszczeniu mienia w Miechowicach Wielkich na terenie jednej z działek - studzienki kanalizacyjnej zainstalowanej w sieci kanalizacji grawitacyjnej, poprzez zalanie jej wnętrza betonem, co spowodowało uniemożliwienie przepływu. W wyniku powyższego zniszczenia straty w gminnym mieniu oszacowano na 1500 zł.

Za kółkiem
W godzinach wieczornych, w miejscowości Wesołów, w gminie Zakliczyn doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem Daewoo Matiz 19-letni mieszkaniec Zakliczyna, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia pasażerka pojazdu 19-letnia mieszkanka Zakliczyna doznała urazu ucha (częściowa amputacja), kierujący oraz dwaj pozostali pasażerowie 19- i 21-letni młodzi mężczyźni z Zakliczyna, doznali ogólnych potłuczeń. Jak ustalono kierujący nie posiada prawa jazdy.
W miejscowości Ładna, na drodze K4 54-letni mieszkaniec Rzeszowa, kierujący samochodem M-ki Mercedes, jadąc w kierunku Tarnowa, najechał z na tył pojazdu m-ki Nissan Primera, którym poruszał się 68-letni mieszkaniec Koszyc Wielkich. W wyniku zdarzenia pasażerka Nissana, 64-letnia mieszkanka Koszyc z podejrzeniem złamania kości łokciowej przewieziona została do tarnowskiego szpitala. Jak wykazało badanie kierujący byli trzeźwi.
W miejscowości Lisia Góra, na drodze K 73 policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali do kontroli 35-letniego mieszkańca Lipin, który poruszał się samochodem osobowym m-ki Audi mając 2,7 promila alkoholu we krwi. Jak ustalono ponadto mężczyzna prowadził pojazd mając orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszelkiego rodzaju.

Różne
Funkcjonariusze z Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Zachód ujawnili w Tarnowie przy ul. Wilsona miejsce nielegalnego wyrobu alkoholu. Działalnością ta parał się 58 letni tarnowianin, mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku, w momencie kiedy produkował nielegalny alkohol w kuchni. Policjanci zabezpieczyli u niego kompletną aparaturę własnej produkcji, 280 litrów zacieru do wyrobu alkoholu oraz 10,5 litra gotowego produktu alkoholowego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Ciężkowiccy policjanci ujawnili w miejscowości Siemiechów nielegalną uprawę maku, na powierzchni blisko jednego ara. Makowe poletko usytuowane było w odległości 80 m za domem, zamaskowane pomiędzy innymi uprawami. 71-letnia właścicielka, jak nie trudno się domyślić nie posiadała na uprawę stosownego pozwolenia. Kobieta tłumaczyła się, że jest to samosiejka.
W Tarnowie przy ul. Kasprowicza, na terenie placu zabaw w parku miejskim, pieszy patrol z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, z psem służbowym, pełniący służbę w tym rejonie zatrzymał 19-letniego mieszkańca Tarnowa, u którego ujawniono środki odurzające w postaci marihuany, o wadze 0,34 grama. Podkreślić należy, że tego typu piesze patrole kontrolować będą miejsca grupowania się młodych - parki i na place zabaw, pilnując by nie dochodziło tam do aktów wandalizmu, picia alkoholu, palenia papierosów, bójek, rozbojów i innych czynów zabronionych.
25 lipca w Tarnowskim Teatrze odbędą się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Podczas uroczystości nastąpi m.in. wręczenie nagród Prezydenta i Starosty wyróżniającym się policjantom; pożegnani zostaną również wieloletni funkcjonariusze Policji odchodzący na emeryturę.
Z codziennego, policyjnego serwisu informacyjnego zebrał: M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(21-07-2008) Mysz :
A co z wypadkiem w Bogoniowicach z 13.07.2008?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2008) hombre :
Pędził bimber, nie chciał podzielić się z sąsiadami gotowym produktem, to na niego donieśli. Słusznie, trzeba walczyć z egoizmem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2008) MP :
Policja przesyła tylko wybór zdarzeń, czemu się nie dziwię, zebrane z całego regionu, z całego tygodnia, zajmowałyby bardzo dużo miejsca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2008) Mysz :
Rozumiem. Dziękuję za informację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2008) Lajkonik :
0, 34 grama hahahaha Panowie dajcie spokój. Nie cofnie kijem Wisły!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2008) Natalia :natalia1820@vp.pl 
ile kosztuje 1 ar jezeli chcemy sprzedac dzialke???prosze o odp przez e-maila...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947