To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Biały domek jeszcze droższy ...   -   14/4/2004
Izba Wytrzeźwień zwana nawet "najdroższą noclegownią" w regionie tarnowskim prawdopodobnie od maja podniesie ceny za swoje "usługi". Z 240 na 250 zł, czyli do stawki maksymalnej. Ta cena obejmuje ośmiogodzinny, trzeźwiący pobyt w przybytku przy ul. Tuchowskiej. Izba otrzyma też nowy statut, będący rezultatem dostosowań do nowej sytuacji formalnoprawnej.

Ogloszenie

- Przewidujemy, że na najbliższej sesji Rady Miejskiej będą zgłoszone projekty dwóch uchwał dotyczących izby wytrzeźwień - mówi Wiesław Izworski, dyrektor wydziału zdrowia i opieki społecznej UMT. - Jeden z projektów dotyczy ustalenia nowego statutu izby. Drugi projekt dotyczy podwyżki opłaty za pobyt o 10 zł, do maksymalnej stawki zaproponowanej przez resort.
Jak tłumaczy dyrektor Izworski, uchwalenie nowego statutu izby wytrzeźwień związane jest z tym, że ostatni tekst statutu pochodzi z 1997r. Od tego czasu kilkakrotnie zmieniały się przepisy i w związku z tym istnieje potrzeba dostosowania treści statutu izby do obowiązujących uregulowań prawnych. W szczególności o dostosowanie do rozporządzenia ministra zdrowia, które weszło w życie w lutym bieżącego roku.
Rozporządzenie to dotyczy trybu doprowadzania, przyjmowania i zwalniania osób nietrzeźwych oraz organizacji izb wytrzeźwień.
W rozporządzeniu ministra zdrowia przyjęta została także graniczna stawka opłaty za pobyt w izbach wytrzeźwień, w wysokości 250 zł. Jest to stawka maksymalna, wyższa opłata za pobyt nie może obowiązywać. W tarnowskiej izbie wytrzeźwień opłata za pobyt wynosi obecnie 240 zł, czyli jest o 10 zł niższa od stawki maksymalnej ustalonej przez ministra zdrowia.

- Opłata za pobyt w tarnowskiej izbie wytrzeźwień obowiązuje w wysokości 240 zł już od kilku lat - argumentuje dyrektor Izworski. - Teraz zaistniała możliwość podniesienia jej o 10 zł, co zapewne wpłynie na możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych przeznaczonych na działalność izby.

Według dyrektora Izworskiego, oba zaproponowane projekty uchwał dotyczące tarnowskiej izby mają charakter porządkujący jej działalność. Nie wnoszą jakichś zasadniczych zmian. Dyrektor przewiduje w związku z tym, że na najbliższej sesji, 22 kwietnia, oba trafią pod obrady radnych miejskich Tarnowa, o ile oczywiście przewodniczący Andrzej Kasznia włączy oba punkty do porządku obrad.
Jeśli uchwała dotycząca podwyżki w izbie wytrzeźwień zostanie podjęta przez radnych na sesji 22 kwietnia, będzie musiała zostać jeszcze opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Weszłaby w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku. Dyrektor Izworski przypuszcza, że nowa stawka zaczęłaby w związku z tym obowiązywać w drugiej połowie maja.

Według dyrektora Izworskiego, propozycja podwyżki zaproponowana przez magistracki wydział zdrowia i opieki społecznej nie jest jakąś wielką podwyżką, natomiast umożliwi pozyskanie właśnie dodatkowych pieniędzy dla izby, pobieranych od tych, którzy są tam obsługiwani.
- Jesteśmy przy tym w tej sytuacji, że możemy podnieść opłatę za pobyt w izbie, podczas gdy wiele izb wytrzeźwień w Polsce musiało tę opłatę obniżyć - mówi dyrektor Izworski. - Tarnów należał do tych miast, gdzie opłata ta była relatywnie niska. W innych miastach były to kwoty zbliżone do trzystu zł, a nawet przekraczające trzysta zł.
Tarnowska izba wytrzeźwień podlega wydziałowi zdrowia i opieki społecznej w tarnowskim magistracie, gdyż takie jest jej przyporządkowanie związane z regulaminem organizacyjnym Urzędu Miasta i klasyfikacją budżetową. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 01:52:21
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html