Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Europarlamentarne qui pro quo    -   23/7/2008
Urszula Gacek o problemach firm we wdrażaniu REACH
Urszula Gacek zaniepokojona sygnałami płynącymi z rynku chemicznego na temat problemów polskich firm związanych z implementacją rozporządzenia ”REACH”, postanowiła zbadać jak przebiega ten proces, a uwagi przedstawić Komisji Europejskiej.

Ogloszenie
>

Końcem czerwca bieżącego roku Poseł Gacek przeprowadziła szeroki sondaż wśród firm branży chemicznej z województwa Małopolskiego i Świętokrzyskiego.
Prośba o przedstawienie swoich opinii i uwag dotyczących wdrażania i stosowania systemu REACH została skierowana do producentów substancji chemicznych, producentów wyrobów gotowych z wykorzystaniem substancji chemicznych oraz firm zajmujących się obrotem chemikaliami.
Inicjatywa Poseł Gacek wywołała spore zainteresowanie. Firmy zgłosiły szereg uwag związanych z realizacją rozporządzenia REACH. Ze względu na dużą skalę oddziaływania oraz stopień skomplikowania nowych regulacji prawnych, a także brak dotychczas wypracowanych procedur wiele przedsiębiorstw ma wątpliwości interpretacyjne oraz szereg trudności z wdrożeniem u siebie nowych regulacji. Tymczasem informacje zamieszczane w Internecie nadal nie są kompletne ani jednoznaczne - występują niejasności w tłumaczeniu, a ponadto są różnice w interpretacji wielu paragrafów.
Ponadto wiele małych i średnich firm wyraziło obawę, że nie będzie w stanie udźwignąć wysokich kosztów badań i rejestracji właściwej poszczególnych substancji. W takiej sytuacji producenci zapowiadają, że będą musieli zrezygnować z części swojej produkcji, natomiast importerzy zostaną zmuszeni do rezygnacji z obrotu niektórymi chemikaliami.
Zebrany materiał stał się podstawą do wystosowania oficjalnego zapytania do Komisji Europejskiej w sprawie procedur REACH.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947