Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Uwaga utrudnienia: remonty mostów    -   24/7/2008
Utrudnienia czekają użytkowników dróg na drodze powiatowej Siepietnica-Lubaszowa w miejscowości Olszyny (gmina Rzepiennik Strzyżewski) – informuje Starostwo Powiatu Tarnowskiego. Kierowcy, którzy wybierają się tą trasą, powinni być przygotowani na przygotowane objazdy. Wszystko w związku z pracami remontowymi na mostach w tej miejscowości. Pierwsza, mniejsza przeprawa, została właśnie zmodernizowana – jest umocniona i pojawiła się nowa nawierzchnia. Przy drugim moście znajdującym się na drodze powiatowej w Olszynach, prace rozpoczną się 29 lipca.

Ogloszenie

–To będzie duży remont kosztujący aż 820 tys. zł. Most jest drewniany, wąski, w nienajlepszym stanie technicznym, bezpiecznie nie mogą się nim nawet poruszać piesi – zauważa starosta tarnowski Mieczysław Kras. -Po remoncie zostanie poszerzony, powstaną tam chodniki. Połowę pieniędzy zdobyliśmy w Ministerstwie Transportu z tzw. 1 procentowej rezerwy budżetowej. Drugą część dołożył powiat tarnowski z własnych środków.
Most jest o tyle ważny, że znajduje się na drodze łączącej powiat tarnowski z powiatem jasielskim. Trasa jest uczęszczana przez kierowców, to także jedna z najkrótszych dróg, którymi można dostać się do Tarnowa z najbardziej wysuniętej na południe gminy powiatu – Szerzyn. Dlatego w związku z remontem kierowcy przez najbliższe tygodnie muszą się liczyć z utrudnieniami. Od 29 lipca most będzie zamknięty aż do połowy sierpnia. Kierowcy samochodów do 3,5 tony zostaną na objazd skierowani drogą gminną przez Olszyny, natomiast pojazdy powyżej 3,5 tony - muszą korzystać z innych dróg powiatowych i drogi wojewódzkiej. Odpowiednie oznakowanie objazdów kierowcy znajdą na miejscu.
Warto zaznaczyć, że w tym roku powiat tarnowski wyremontuje pięć należących do samorządu obiektów mostowych różnej wielkości.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 



© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947