Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   300 nauczycieli do zwolnienia !   -   14/4/2004
Nawet trzystu nauczycieli od września będzie musiało odejść z pracy – wynika z szacunków Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki magistratu. W szkołach rozpoczyna się wręczanie wypowiedzeń. Dokładnie tyle samo pedagogów zyskało uprawnienia do przejścia na wcześniejszą emeryturę. - Jeżeli wszyscy nauczyciele z największym stażem zawodowym, dobrowolnie odejdą z pracy, zwolnienia będą minimalne – mówi dyrektor wydziału edukacji Stanisław Świerczek.

Ogloszenie

Tymczasem buntują się związki zawodowe. Członkowie nauczycielskiej „Solidarności” przekonują, że zgodnie z prawem nikogo nie wolno zmuszać do odejścia. Nauczycielska „Solidarność” przekonuje ponadto, że zwolnienia w Tarnowie w ogóle nie są konieczne ze względu na panujące w wielu klasach przepełnienie. Sporo tarnowskich pedagogów dobrowolnie zdecydowało się na przejście na wcześniejszą emeryturę. Takim przykładem jest Urszula Mastalerz, pedagog z VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Zamierza ustąpić miejsca młodszym. Jeżeli czarny scenariusz sprawdzi się, od września zwolnieni zostaną przede wszystkim nauczyciele zawodu oraz humaniści, choć tak naprawdę redukcje obejmą wszystkie specjalności. Warto wspomnieć o jeszcze jednym zjawisku. Pedagodzy by uniknąć zwolnień, masowo biorą urlopy dla podratowania zdrowia. Z danych wydziału edukacji magistratu wynika, że obecnie dotyczy to już 120 osób. Inspektorzy zapowiadają weryfikację wszystkich wniosków w tej sprawie. Odejście z pracy trzystu pedagogów ma przynieść oszczędności rzędu 8 milionów złotych w skali roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(15-04-2004) M.Wietrzyk :
Pan Prezydent Bień wszędzie szuka oszczędności tylko nie tam gdzie najłatwiej je uzyskać.Lekką ręką wydaje 180 tys. zł na organizowanie "Dni Tarnowa", ciekawe ile wyda na "1 maja" i jeszcze kilka podobnych imprez.Panie Prezydencie, jak ktoś nie ma na chleb to nie zaprasza gości do "Sheratona" http://dzis.dzi ennik.krakow.pl/?2004/04.15/Ta rnow/0101/0101.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2004) nowy :
"el presidente :"Bień jaki jest każdy widzi...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2004) tarnowianka :
Dlaczego oszczędności szukają tylko w szkolnictwie? Powinni zacząć od siebie. UM jest bardzo rozbudowany - czy potrzeba aż tylu urzędników? Szarpią tych nauczycieli, że aż wstyd. Może sami pouczyliby w szkole i to nie Wyższej ani nawet w LO. Wysłałabym tych panów do podstawówki. Tam dopiero jest ciężka praca. A oni nauczycieli mają za nic. Aż przykro. Aroganci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2004) Magda :
Zwalniają nauczycieli w ramach oszczędności. A pomyślał ktoś,że to oszczędność kosztem naszych dzieci? Bo np. z trzech klas robi się dwie. Jeden n-l jest zwalniany a w klasach zamiast 20 uczniów jest 30-35 uczniów. Jaki to warunki do nauki dla dzieci? Dlaczego o tym rodzice nie mówicie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2004) i swietnie :
droga tarnowianko- jestes albo nauczycielka albo bliską rodziną nauczycielki- tak sądzę po twojej opinii cytat" tam dopiero jest CIĘŻKA praca"= nazywasz ciężką praca powrót do domu po 3 -4 godzinach?? a może wolne co chwilę??? a może bezpodtsawne prawo do płatnego urlopu rocznego???? pomysl sobie a raczej wyobraź że są zawody które ciężko pracują za pensję bardzo często mniejsze niż nauczycielskie- zmiany, odpowiedzialność , naprawdę trudne i cięzkie warunki ( często nawet i szkodliwe dla zdrowia) więc naprawdę zanim napiszesz że nauczyciele ciężko pracuja pomysl z dwa razy- pomyśl o tym wolnym którtym jest ci dane cieszyć ( zakładając że pracujesz w oświacie) usmeichnij sie do lustra bo lepiej nie mogłas trafic- popatrz nasasiadki wracające codziennie po 8 godzinach pracy ( w wigilie, wielki piątek równiez- kiedy ty juz od kilku dni miałaś wolne) czy nawet personel szpitalki- tam dzień pracy trwa 12 godzin i to na zmiany- równiez w niedziele i święta ( i wierz mi pielegniarki nie zarabiają więcej od ciebie- nawert mogłabym sie kłócić co do tego że mniej) więc zastanów sie i nie rozśmieszaj NORMALNIE cięzko pracujących ludzi- nie będących nauczycielami- półetatowcami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2004) tarnowianka :
jesteś populistą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2004) akw :
i świetnie... Nie ma jak od czasu do czasu pobluzgać na kogoś, najlepiej przy tym, żeby nie trzeba było zbytnio się nadwyrężać ani przemęczać intelektualnie. Garść wyświechtanych "argumentów" i najbliżej stojąca ofiara - nauczyciele - i już nam lżej, prawda? Wchodzimy do Unii E. chyba zbyt jeszcze mądrzy i wykształceni, skoro siły odgórne nadal naciskają na władze "polskie", by wciąż obniżać poziom intelektualny naszego społeczeństwa!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2004) akw :
A tak przy okazji - w UE nauczyciel kojarzy się zasadniczo już z ludzkim szacunkiem i adekwatnymi do rzeczywistości gospodarczej zarobkami. DZIECI w UE chodzą do - maksimum - 20 osobowych klas! POTRZEBUJĄ jednak w UE taniej siły roboczej i mięsa armatniego (w razie konfliktów zbrojnych) - a kto się najlepiej nadaje na "europejskiego murzyna"? Zgadnij, panie I Świetnie..., i mocniej jeszcze przyklaskuj polskim sprzedawczykom!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl