To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Czeski Uśmiech” w kinie Millennium   -   27/7/2008
Kino na tarasie
2 sierpnia komedią obyczajową „Pupendo” kino Millennium inauguruje kolejny letni cykl spotkań z dobrym kinem. W miesiącu tym zobaczymy najpiękniejsze czeskie filmy sezonu, które wyświetlane będą na specjalnie zaaranżowanym tarasie Mościckiego Centrum Kultury. Jak zapewniają organizatorzy, projekcje te to po pierwsze: „wspaniała okazja dla zakochanych – w sobie, w kinie i w lecie”, po drugie: „propozycja dla miłośników filmów, (niegdysiejszej) Czechosłowacji i komedii”, a po trzecie: „dla admiratorów słońca i rozrywki na najwyższym poziomie”.

Ogloszenie

Komedia obyczajowa ”Pupendo” Jana Hrebejka (2003) to „dwie rodziny z czeskiej Pragi wczesnych lat osiemdziesiątych” – a przy tym „dwie postawy wobec władz komunistycznych. Głównym bohaterem obrazu jest praski artysta, którego praca, ze względu na jego przekonania polityczne, jest zupełnie ignorowana.
”Po zmaganiach z Praga lat 60 w Pod jednym dachem, a następnie z Dugą Wojną Światową w nominowanym do Oscara komediodramacie „Musimy sobie pomagać”, wybitny czeski reżyser Jan Hrebejk postanawia zmierzyć się z problemami lat 80 w Pupendo. To chyba jego najbardziej dojrzały film” - pisał Eddie Cockrell, Variety.com.
Z kolei Krzysztof Spór na Stopklatka.pl tak recenzował ten film: ”Można tylko zazdrościć czeskim filmowcom, że tak świetnie potrafią robić film o swoich współczesnych problemach czy tak jak właśnie w Pupendo o niedawnej historii. U nas chyba nie doczekamy się umiejętnego rozliczenia z latami 80. i późniejszym okresem przemian, choć to bardzo wdzięczny temat dla kina.(...)”

Kolejne propozycje „Czeskiego Uśmiechu” to „Mnaga – Happy End” (9 sierpnia), „Żelary” (23 sierpnia) i „Na złamanie karku” (30 sierpnia). Bilety na wszystkie projekcje tylko 6 zł.

”Pupendo” - Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 2 sierpnia
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:00:45
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html