Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Promować czy budować?   -   15/4/2004
Remonty dróg czy prezentacja miasta na targach międzynarodowych, budowanie nowych chodników a może reklama w mediach ogólnopolskich ? To dylemat, który podzielił tarnowian. Z opublikowane właśnie raportu o działaniach promocyjnych wynika, że z kasy miejskiej za udział w targach World Travel Market w Londynie pod koniec ubiegłego roku zapłacono 5 tysięcy złotych.

Ogloszenie

Prezentacja na Międzynarodowych Targach Nieruchomości we Wrocławiu kosztowała blisko 3 tysiące. Zdaniem dyrektora Biura Komunikacji Społecznej magistratu Marcina Golca promowanie miasta jest konieczne.
Za pieniądze wydane na targi można na przykład załatać dziury w miejskich ulicach – mówi dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich Stanisław Pyzdek. Za 2 tysiące można natomiast wykonać 60 metrów kwadratowych nakładki bitumicznej lub zbudować 10 metrów kwadratowych nowej drogi. Szybkie efekty inwestycji są zdaniem tarnowian bardziej pożądane.
Budżet Biura Komunikacji Społecznej magistratu, który finansuje przedsięwzięcia promocyjne, w ubiegłym roku wynosił 500 tysięcy złotych. Tarnów prezentowany był m.in. w dzienniku Rzeczpospolita i w Gazecie Prawnej. Zostało to zakwestionowane przez Komisję Rewizyjną rady miasta.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 17)Dodaj komentarz
(15-04-2004) sQwar :
Bien bezwiednie dal sie urobic specowi od PRu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) gdzie :
gdzie jest ten raport???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) Weiss :
LUDZIE OBUDŻCIE SIĘ! NAWET NAJLEPSZA PROMOCJA MIASTA NIE POMOŻE NAM JEŻELI NADAL BĘDZIE OPŁAKANY STAN DRÓG, ODRAPANE KAMIENICE I BRAK INWESTYCJI W MIEŚCIE!!!OD TEGO TRZEBA ZACZĄĆ A MIASTO WTEDY SAMO SIĘ WYPROMUJE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) Irlandia :
tam zaczeli od ksztalcenia dzieciakow, mlodziezy i doroslych. Potem zaczela sie jazda z inwestycjami. A teraz siedza i popijaja Guinessa albo inna szkocka ;-]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) M.Wietrzyk :
Już o tym kiedyś pisałem. Najlepszą promocją są niskie podatki, sprawna i mała administracja oraz swoboda w podejmowaniu działań. Nie jakieś wystawy, prezentacje itp wymysły Pana Golca i Bienia. "Zdaniem dyrektora Biura Komunikacji Społecznej magistratu Marcina Golca promowanie miasta jest konieczne. " Hehe konieczne - bo pan Golec straciłby posadę. Pytam zatem, co nam dała promocja? Promują Tarnów od z górą 10 lat i nie zauważyłem tłumów turystów ani lawiny inwestorów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) M.Wietrzyk :
Pan Prezydent Bień wszędzie szuka oszczędności tylko nie tam gdzie najłatwiej je uzyskać. Lekką ręką wydaje 180 tys. zł na organizowanie "Dni Tarnowa", ciekawe ile wyda na "1 maja" i jeszcze kilka podobnych imprez. Panie Prezydencie, jak ktoś nie ma na chleb to nie zaprasza gości do "Sheratona" http://dzis.dziennik.krako w.pl/?2004/04.15/Tarnow/0101/0 101.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) omega1 :
Tarnów to zapyziałe galicyjskie i brudne miasto posiadające nienasyconego finansowo Prezydenta (ostatnio sam się zgłosił do Rady Nadzorczej MPEC-u) Bienia. Żadna reklama tu nic nie pomoże. Trzeba szybko zmienić nawiedzone władze (starosta urządza pikniki polityczne z klerem), spłacić długi poprzednich równie "mądrych" ekip, postarać się zmniejszyć rozbuchaną administrację, a potem myśleć o promowaniu Tarnowa. A może środki (podobno duże) zebrane na budowę pomnika Chrystusz Króla przeznaczyć na promocję Tarnowa? Prerzydent napisał (napisano mu) raport w takiej konwencji jak gdyby on sam to zrobił, tym,czasem on ma od i do tego ponad 400 ludzi. A jak się zajdzie do urzędu miasta to po jedno głupie zaświadczenie o stanie majątkowym trzy razy do tego samego biura trzeba zachodzić. Kierowniczka tego biura z rozbrajającą szczerością powiesziała mi, że nigdy nie słyszała o prawie Parkinsona. Taką mamy administrację. Ale ryba psuje się od Bienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) alfa :
Może jeszcze w kwietniu na wniosek Komisji Rewizyjnej Rada Miasta nie udzieli absolutorium Bieniowi? Oby. Ma o 50 procent wyższe zarobki od Rojka i jeszcze mu mało. Niech się przeniesie do MPEC-u, to będziemy kozami ogrzewać mieszkania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2004) GOT :
Tarnowowi potrzebny jest czyn społeczny!!! Mieszkańcy powinni dbac by w mieście było czysto, zeby kamienice nie były odrapane ani pomalowane pskudnym graffiti. Gdzie te czyny społeczne w imie pięknego miasta ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2004) gandolf :
Got, a może lepsza od czynu społecznego byłaby lampa alladyna?? Skoro jej jednak nie ma, bierz się do roboty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2004) fota :
ale ktos zlosliwie dobral fote

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2004) wijak :
Zgadzam się, że aby zacząć coś promować trzeba się zastanowić nad tym czy produkt jest zamknięty (gotowy) do promowania. Ale z drugiej strony miasto to nie jest nowe "frugo", czy depilator, który nagle pojawia się na rynku ...Oczywiście można i nawet powinno się wszystko zostawić samemu sobie. Siła przedsiębiorstw w Tarnowie, klimat stwarzany przez mieszkańców , czystość, zieleń, architektura, tradycje - powinny przyciągać turystów, czy inwestorów, a nie instytucja, której zresztą 90 % budżetu przejadają pracownicy ds. promocji (siedzący na czterech literach w Tarnowie). Ale nie miałbym wielkich pretensji do nich. Wyobraźcie sobie, że zlikwidowałoby się w magistracie promocję. Rzecz w sumie byłaby chwalebna , ale już słyszę , jak wieszane są na Bieniu psy, że w ogóle ma w d**** wizerunek Tarnowa, że nikt już nie dba o promowanie marki miasta, które tak bardzo wszyscy kochają,ze w ogóle mamy już dziadoskie podejscie do "nowoczesnego" marketingu, ze swiat ucieka Tarnowoiwi i tym podobne bzdety. Skoro zatem pracownicy promocji UMT biorą forsę to chyba jednak dobrze, że starają się coś jednak robić. A niewiele da się zrobić z tarnowskiego Rynku. Wyjazdy kosztują, ekspozycja na targach również, gadżety, reklama też. Relatywnie rzecz biorąc nie są to jakieś gigantyczne koszty. Reklama w bylejakim, regionalnym folderze kosztuje podobne pieniądze, a to jednak nie to samo co obecność na prestiżowych targach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2004) Bronek :
Skoro urzędnicza promocja kosztuje w Tarnowie pół miliona rocznie, to może np. oszczędzając z połowę tej sumy przekazać jakieś 200-300 tys. specjalistycznej agencji reklamowej, która w całości zainwestuje te pieniądze w konkretne działania a nie w urzędnicze pensje. Tarnów będzie miał nadal promocję , zapewne o wiele lepszą (i zmasowaną) niż teraz ale też znaczące oszczędności do przeznaczenia celowo np. na remonty kolejnych kamieniczek w Rynku, etc. Co Pan na to panie prezydencie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2004) Krystyna :
No właśnie. Nie lepiej oddać promocję w ręce fachowców, zamiast zatrudniania całego aparatu, który więcej kosztuje niż działania, jakie może potem wykonywać ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2004) M.Wietrzyk :
Ale co chcemy promować? I czemu ma służyć promocja? To, że ktoś usłyszy nazwę "Tarnów" nie oznacza, że się nawet zainteresuje gdzie takie miasto leży, nie mówiąc już o przyjeździe do nas. Zresztą uważam, że promować powinni się np. przedsiębiorcy a nie miasto. Lepiej spłacić odsetki od zaciągniętych kredytów, niż wydawać kasę na nie wiadomo co.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2004) terorysta :
500 tysięcy na promocję Tarnowa ? Ile jeszcze równie idiotycznych wydziałów jak to Biuro Komunikacji Społecznej przy magistracie trzeba zlikwidować , aby przedsiębiorcy chcieli tu zainwestować ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2004) gandolf :
terorysta, ano tyle, aż zacznie się opłacać otworzyć w Tarnowie jakąś budę produkcyjną, dla osób spoza regionu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl