To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Przywrócić rangę Mościcom   -   15/4/2004
W Zakładach Azotowych zorganizowano niedawno po raz pierwszy "Debatę Mościcką" - spotkanie, które zdominowała dyskusja o przyszłości zapomnianej nieco dzielnicy Mościce. Debatę z udziałem kilkudziesięciu osób zainicjowało Towarzystwo Przyjaciół Mościc, które działa już kilkanaście miesięcy i zrzesza ponad 140 członków.

Ogloszenie
>

Honory gospodarza pełnił Prezes Zakładów Azotowych Ryszard Ścigała, wśród obecnych byli: Wiesław Zimowski członek zarządu Województwa Małopolskiego, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Krystyna Broda, Prezydent Miasta Tarnowa Mieczysław Bień, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Kasznia. W dyskusji uczestniczyli też mościccy radni, przedstawiciele "Azotów", członkowie Rady Osiedla nr 8, członkowie TPM i Mościckiej Fundacji Kultury.

Uczestnicy pierwszej "Debaty Mościckiej" zastanawiali się m.in. nad możliwościami przywrócenia Mościcom właściwej rangi, która wyraźnie osłabła. Barbara Brożek-Czekańska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Mościc stwierdziła wręcz, że Mościce ulegają degradacji m.in. z braku dostatecznych funduszy. A przecież "...jest to dzielnica niezwykle ważna dla Tarnowa, będąca istotnym elementem jego promocji." Dyskutanci zwracali przy tym uwagę, że Mościce posiadają wielki potencjał, źle w ostatnich latach wykorzystywany.

Przedstawiciele kierownictwa ZA i władz samorządowych zachęcali do spojrzenia na przyszłość Mościc w kontekście polityki regionalnej Unii Europejskiej. Zapewnili jednocześnie o swoim poparciu i woli współuczestniczenia w programie rewitalizacji Mościc, który miałby szansę na powodzenie w oparciu o tzw. fundusze strukturalne.

Ponadto, w trakcie dyskusji poruszono wiele spraw z życia codziennego mościczan. Przedstawiciele TPM określili "Debatę Mościcką" jako "...punkt wyjścia do dalszych działań, uświadomienie skali potrzeb Mościc po to, aby dzielnica nie straciła swojego charakteru". Wyrażono przy tym nadzieję, że "Debaty Mościckie" staną się forum wymiany doświadczeń i zainspirują konkretne rozwiązania na rzecz tej dzielnicy Tarnowa.

Wszyscy zgodzili się, że należy kontynuować tego rodzaju spotkania, zapowiedziano kolejne Debaty mościckie. A prezes ZAT S.A. R. Ścigała zadeklarował dalszą pomoc przedsiębiorstwa we wszelkich inicjatywach podejmowanych na rzecz mościckiej dzielnicy. Lokalni patrioci nie pozwolą o niej zapomnieć... (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:33:31
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html