Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Przywrócić rangę Mościcom   -   15/4/2004
W Zakładach Azotowych zorganizowano niedawno po raz pierwszy "Debatę Mościcką" - spotkanie, które zdominowała dyskusja o przyszłości zapomnianej nieco dzielnicy Mościce. Debatę z udziałem kilkudziesięciu osób zainicjowało Towarzystwo Przyjaciół Mościc, które działa już kilkanaście miesięcy i zrzesza ponad 140 członków.

Ogloszenie

Honory gospodarza pełnił Prezes Zakładów Azotowych Ryszard Ścigała, wśród obecnych byli: Wiesław Zimowski członek zarządu Województwa Małopolskiego, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Krystyna Broda, Prezydent Miasta Tarnowa Mieczysław Bień, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Kasznia. W dyskusji uczestniczyli też mościccy radni, przedstawiciele "Azotów", członkowie Rady Osiedla nr 8, członkowie TPM i Mościckiej Fundacji Kultury.

Uczestnicy pierwszej "Debaty Mościckiej" zastanawiali się m.in. nad możliwościami przywrócenia Mościcom właściwej rangi, która wyraźnie osłabła. Barbara Brożek-Czekańska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Mościc stwierdziła wręcz, że Mościce ulegają degradacji m.in. z braku dostatecznych funduszy. A przecież "...jest to dzielnica niezwykle ważna dla Tarnowa, będąca istotnym elementem jego promocji." Dyskutanci zwracali przy tym uwagę, że Mościce posiadają wielki potencjał, źle w ostatnich latach wykorzystywany.

Przedstawiciele kierownictwa ZA i władz samorządowych zachęcali do spojrzenia na przyszłość Mościc w kontekście polityki regionalnej Unii Europejskiej. Zapewnili jednocześnie o swoim poparciu i woli współuczestniczenia w programie rewitalizacji Mościc, który miałby szansę na powodzenie w oparciu o tzw. fundusze strukturalne.

Ponadto, w trakcie dyskusji poruszono wiele spraw z życia codziennego mościczan. Przedstawiciele TPM określili "Debatę Mościcką" jako "...punkt wyjścia do dalszych działań, uświadomienie skali potrzeb Mościc po to, aby dzielnica nie straciła swojego charakteru". Wyrażono przy tym nadzieję, że "Debaty Mościckie" staną się forum wymiany doświadczeń i zainspirują konkretne rozwiązania na rzecz tej dzielnicy Tarnowa.

Wszyscy zgodzili się, że należy kontynuować tego rodzaju spotkania, zapowiedziano kolejne Debaty mościckie. A prezes ZAT S.A. R. Ścigała zadeklarował dalszą pomoc przedsiębiorstwa we wszelkich inicjatywach podejmowanych na rzecz mościckiej dzielnicy. Lokalni patrioci nie pozwolą o niej zapomnieć... (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(17-04-2004) na poważnie :
Odkąd umarł Stanisław Opałko w Mościcach nie zbudowano nic. Ulicę ma jednak ks. Indyk, który nic nie zbudował.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2004) mateo :
Może to i dobrze, że niczego nie zbudowano - pozostaje dzięki temu ta, tak charakterystyczna dla Mościc przestrzeń. Najbardziej boję się, że komuś przyjdzie do głowy przehandlować wolne tereny. Mościce rzeczywiście popadają w rujnę, w szarość, degenerują się jak wszystko, a to najładniejsza część Tarnowa - tak sądzę, choć tam nie mieszkam - najbardziej przemyślana, spójna, kompletna, to (zamierający niestety) mini-ośrodek miejski z centrami kultury, sportu, handlu, przemysłu, z wolną przestrzenią, z zielenią, niezłym architektonicznie kościołem (co ostatnio rzadkie), ciekawym architektonicznie dworcem i genialnym architektonicznie domem kultury. Szkoda, że zaczyna się to sypać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2007) mosciczanin :
chcialbym zauwazyc ze ks Indyk zbudowal kociol w Moscicach, wiec pisz bredni ze nie zbudowal nic ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl