To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Akcja edukacyjno-promocyjna Fundacji Palium i organizacji pozarządowych    -   07/8/2008
Stop narkotykom! Ja nie biorę!
Razem z organizacjami pozarządowymi regionu tarnowskiego Fundacja „Palium” rozpoczyna akcję edukacyjną i promocyjną, której celem jest przedstawienie prawdy o dostępności, używaniu, skutkach stosowania i śmiertelności z powodu używania substancji narkotycznych. Organizatorzy zapraszają do współpracy osoby fizyczne i organizacje. Według Europejskiego Programu Badań Ankietowych w Szkołach już 11 % uczniów gimnazjum okazjonalnie używa nielegalnych substancji o działaniu narkotycznym.

Ogloszenie

Akcja ,,STOP! NARKOTYKOM. JA NIE BIORĘ” nabiera szczególnego wydźwięku właśnie teraz, gdy wielu młodych ludzi na wakacjach chce spróbować czegoś nowego. Często tym nowym doświadczeniem okazują się narkotyki. Tylko jeden raz, tylko spróbuję – tak to się zaczyna. Jednak są ludzie, którzy umieją powiedzieć NIE takim zachowaniom.
Celem akcji ,,STOP! NARKOTYKOM. JA NIE BIORĘ” jest promocja zachowań antynarkotykowych. W grupie największego ryzyka znajdują się przede wszystkim dzieci i młodzież, co potwierdzają statystyki. Co trzeci uczeń miał kontakt z narkotykami czy dealerami. Niepokojące jest to, że w ostatnich latach w naszym kraju gwałtownie wzrosła sprzedaż narkotyków, którą powodują dwa czynniki duże zainteresowanie i niska cena. Już w szkołach podstawowych czy gimnazjach dzieci odurzają się, a rodzice często nie zdają sobie z tego sprawy. Dlatego również poprawa świadomości na temat szkodliwości zażywania narkotyków jest ważnym elementem tej akcji.
Organizatorzy zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Spotkania środowisk szkolnych z przedstawicielami Policji , akcja marketingowa, koncerty, które będą promować zachowania antynarkotykowe – takie działania założyli sobie pomysłodawcy przedsięwzięcia. 19 lipca na ranczu Pasja odbył się już koncert Dzikiej Kiszki, jeden z wielu zaplanowanych w ramach tej akcji.
Organizacja akcji ,,STOP! NARKOTYKOM. JA NIE BIORĘ” wymaga zaangażowania sporej rzeszy osób oraz ogromnych nakładów finansowych. Walka z plagą narkomanii jest możliwa, jednak nie można zapominać o profilaktyce, która w tym wypadku jest najważniejsza.
Zainteresowanych wsparciem organizatorzy proszą o kontakt pod adresem : 33-100 Tarnów ul. Św. Anny 10/6-6A Tel. (014) 655-08-93.
(MG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 17:58:45
IP     : 54.158.251.104
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html