Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wandale uszkodzili pomnik A. Małkowskiego    -   26/8/2008
Oświadczenie ZHP
Pomnik Andrzeja Małkowskiego, duchowego ojca polskiego harcerstwa, został uszkodzony przez wandali jeszcze przed jego oficjalnym odsłonięciem, które miało mieć miejsce 19 września przy skwerze jego imienia. Z tego powodu Komendant Hufca ZHP w Tarnowie podharcmistrz Maksym Pękosz wystosował oswiadczenie.

Ogloszenie

”Z ubolewaniem przyjąłem do wiadomości zaistniały fakt wandalizmu na pomniku Andrzeja Małkowskiego przy skwerze Jego imienia. Po raz kolejny brak kultury i poszanowania własności publicznej stał się wizytówką Tarnowa. Ten haniebny czyn zasługuje na tym większe potępienie, gdyż dotyczy postaci Andrzeja Małkowskiego, osoby tak mocno związanej z naszym miastem. Pomimo tego, że pomnik nie został jeszcze oficjalnie odsłonięty to jednak został bardzo ciepło przyjęty przez wielu mieszkańców Tarnowa, chwalących zarówno ideę jego powstania jak i formę pomnika.
Ten i inne akty wandalizmu pokazują jak wiele do zrobienia w wychowaniu młodych ludzi mają: dom, szkoła, jak również organizacje pozarządowe, między innymi Związek Harcerstwa Polskiego. Mam nadzieję, że stosowne służby zajmujące się utrzymaniem porządku publicznego również zainteresują się tym karygodnym wydarzeniem, a jego autorzy poniosą konsekwencję swojej bezmyślności.

Postać Andrzeja Małkowskiego, duchowego ojca polskiego harcerstwa, związana jest z naszym miastem m.in. poprzez istniejącą do dziś jedną z najstarszych drużyn „Czarną Jedynkę” im. Zawiszy Czarnego, którą Andrzej Małkowski powołał 5 listopada 1911r. w Tarnowie. Odsłonięcie pomnika planowane jest na dzień 19 września br. W tym wydarzeniu wezmą udział reprezentanci Związku Harcerstwa Polskiego z terenu całej oraz zaproszone delegacje z organizacji skautowych z zagranicy. Honorowym gościem będzie wnuczka Andrzeja Małkowskiego, Pani Krystyna Małkowska – Żaba oraz Marszałek Senatu RP, Pan Bogdan Borusewicz.”
Podpisano: phm Maksym Pękosz. (MP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(26-08-2008) Dociekliwy :
A dlaczego pomnik jest odsłonięty skoro jeszcze odsłonięcia nie było? A do tego ten Małkowski z pomnika bardziej podobny jest do jakiegoś gajowego niż do prawdziwego Małkowskiego. Ale po prawdzie lepszy taki niż zachwaszczony skwer.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2008) Obywatel X :
No coz, znowu ktos pokazal na co go stac - a stac na niewiele, bohomaz ktory niby ma o czym swiadczyc? Wielkosci autora? Chyba raczej zasciankowosci... I znowu przez jakiegos "madrego inaczej" bedzie nam wstyd na cala Polske. Tak na marginesie do Dociekliwego - znales Malkowskiego, ze wiesz ze ten z pomnika nie jest do niego podobny? A faktycznie skwerek ladnie teraz wyglada i nie straszy, tak jak do niedawna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2008) Liber :
Szkoda,że w naszym mieście nie ma pomnika Jerzego Brauna,którego związki z Tarnowem są o wiele większe niż Małkowskiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2008) Liber :
Szkoda,że w naszym mieście nie ma pomnika Jerzego Brauna, który ma związki z Tarnowem o wiele większe niż Małkowski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2008) Antygalicjanin :
Dodatkowo o jeszcze jednym to świadczy. W tarnowie już niewielu jest rodzimych tarnowian... 80% to napływowa ludnosć z okolic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2008) rrrrrr :
takim syfom ,co takie rzeczy robia powinni obcinac reke !!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947