Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Zagrożony rezonans   -   17/4/2004
Tarnów może stracić rezonans magnetyczny pozyskany przez Stowarzyszenie Wspierające Leczenie Dzieci Chorych, który znajduje się w szpitalu im. E. Szczeklika. Stowarzysznienie ma kłopoty ze spłacaniem kredytu zaciągniętego na zakup sprzętu. Powodem trudności jest natomiast zbyt mała ilość zakontraktowanych z NFZ badań.

Ogloszenie
>

Stowarzyszenie Wspierające Leczenie Dzieci Chorych zaciągnęło kredyt w wysokości 6 mln złotych z Banku Światowego na zakup rezonansu. Ponieważ ma kłopoty z systematycznym spłacaniem rat, bank skierował sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie. - Tam zażądano od nas szczegółowego biznesplanu. My zaś możemy go przedstawić dopiero po negocjacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia w Krakowie - pisze Julian Janusz Jung, prezes stowarzyszenia.

Zbyt mała ilość przyznanych badań powoduje, że stowarzyszenie nie może systematycznie spłacać rat. Rozwiązaniem byłby wyższy kontrakt z NFZ umożliwiający wykonanie większej liczby badań. - W pierwszym kwartale 2004 wykonaliśmy 1050 badań, 35 zrobiono bezpłatnie, w tym 15 dla dzieci. W tym przypadku kierowaliśmy się zasadą humanitarną; badania dotyczyły osób, których nie było na to stać - podkreśla prezes. - Obecnie jesteśmy w stanie wykonać 5000 badań, także dla pacjentów z ościennych województw. Wykonujemy badania także w soboty, a w razie konieczności w niedziele i święta.

Stowarzyszenie Wspierające Leczenie Dzieci Chorych zwróciło się z prośbą do prezesa NFZ o przyznanie dodatkowo 2500 badań. Pozwoli to na zawarcie ugody z Bankiem Światowym. W przeciwnym razie rezonans magnetyczny może zostać zabrany z tarnowskiego szpitala, zagrożone jest także istnienie samego stowarzyszenia. (baRBARA jaWORSKA)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(17-04-2004) xyz :
Moze były dyr Marciniak pomoże taki fachowiec.Panie Bień do roboty .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-04-2004) zaq :
a moze zaplate za usluge rozlozyc na raty???a swoja droga ile to kosztuje??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2004) nikita :nikita@op.pl 
Jang to złodziej!!! i niech za to odpowie!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2006) miriam :
Nie złodziej ale w pracy chodzi z rozporkiem rozsunietym!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl