To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Zagrożony rezonans   -   17/4/2004
Tarnów może stracić rezonans magnetyczny pozyskany przez Stowarzyszenie Wspierające Leczenie Dzieci Chorych, który znajduje się w szpitalu im. E. Szczeklika. Stowarzysznienie ma kłopoty ze spłacaniem kredytu zaciągniętego na zakup sprzętu. Powodem trudności jest natomiast zbyt mała ilość zakontraktowanych z NFZ badań.

Ogloszenie

Stowarzyszenie Wspierające Leczenie Dzieci Chorych zaciągnęło kredyt w wysokości 6 mln złotych z Banku Światowego na zakup rezonansu. Ponieważ ma kłopoty z systematycznym spłacaniem rat, bank skierował sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie. - Tam zażądano od nas szczegółowego biznesplanu. My zaś możemy go przedstawić dopiero po negocjacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia w Krakowie - pisze Julian Janusz Jung, prezes stowarzyszenia.

Zbyt mała ilość przyznanych badań powoduje, że stowarzyszenie nie może systematycznie spłacać rat. Rozwiązaniem byłby wyższy kontrakt z NFZ umożliwiający wykonanie większej liczby badań. - W pierwszym kwartale 2004 wykonaliśmy 1050 badań, 35 zrobiono bezpłatnie, w tym 15 dla dzieci. W tym przypadku kierowaliśmy się zasadą humanitarną; badania dotyczyły osób, których nie było na to stać - podkreśla prezes. - Obecnie jesteśmy w stanie wykonać 5000 badań, także dla pacjentów z ościennych województw. Wykonujemy badania także w soboty, a w razie konieczności w niedziele i święta.

Stowarzyszenie Wspierające Leczenie Dzieci Chorych zwróciło się z prośbą do prezesa NFZ o przyznanie dodatkowo 2500 badań. Pozwoli to na zawarcie ugody z Bankiem Światowym. W przeciwnym razie rezonans magnetyczny może zostać zabrany z tarnowskiego szpitala, zagrożone jest także istnienie samego stowarzyszenia. (baRBARA jaWORSKA)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 06:46:48
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html