To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ożywili szarość tarnowskich blokowisk    -   02/9/2008
„Kolorowe podwórka” za nami ...
Dobiegł końca projekt Kolorowe Podwórka realizowany przez animatorów Centrum Animacji Społecznej HORYZONTY oraz wolontariuszy z tarnowskich gimnazjów, szkół średnich i uczelni wyższych. Przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku grupa młodzieży odwiedzała kolejne tarnowskie blokowiska, by od rana do wczesnego popołudnia zaproponować rozmaite gry i zabawy dzieciom – szczególnie tym, którzy nie mogli w tym roku wyjechać na wakacje. O projekcie opowiada jedna z wolontariuszek – Joanna Rataj...

Ogloszenie

”Akcja kolorowe podwórka odbywała się przez całe wakacje. W czasie dwóch miesięcy odwiedziliśmy: Ogród Jordanowski w Parku Strzeleckim, ul. Westerplatte, ul. Monte Cassino, ul. Lwowska, ul. Powstańców Warszawy, ul. Krasińskiego, ul. Norwida, teren klubu ISKRA – Krzyż, ul. Skowronków, Góra Św. Marcina, ul. Pracy Zbylitowska 5, parafia w Mościcach, ul. Burtnicza, ul. Pułaskiego, Park Piaskówka, Os. Legionów, ul. Schillera, os. Bitwy pod Studziankami, ul. Drużbacka, os. Koszyckie, ul. Brandstaettera, na niektórych placach zabaw gościliśmy częściej, na innych rzadziej. Zależało to od liczby dzieci, które przychodziły na nasze zajęcia i tego, jak nas przyjęto na danym placu zabaw.
Najmilej zostaliśmy przyjęci przy ulicy Skowronków gdzie dostaliśmy słodycze dla dzieci oraz upominki dla wolontariuszy. Miło przyjęto nas również na osiedlu Westerplatte gdzie otrzymaliśmy pomoc również od rodziców dzieci. Niestety nie zawsze było tak przyjemnie jakbyśmy chcieli. Na niektórych placach dzieci mimo naszych szczerych chęci były dla nas nieuprzejme. Nasza akcja cieszyła się jednak dużym powodzeniem szczególnie na placach zabaw przy dużych blokowiskach (tj. wspomniane już Westerplatte, Monte Cassino czy w Parku Strzeleckim) najmniej dzieci było natomiast w Krzyżu i Mościcach.
Nie możemy zapomnieć jednak o tym że akcja nie opierała się jedynie na dzieciach. Ważnym elementem byli też wolontariusze którzy na początku tłumnie pomagali w akcji. W pierwszym tygodniu było ich aż 26. W drugim tygodniu było już ich mniej, pięć osób się rozmyśliło. W trzecim i czwartym część wolontariuszy wyjechała na „urlop” i nasza armia liczyła zaledwie 15 osób. W piątym tygodniu frekwencja była trochę lepsza, w akcjach brało udział około 18 wolontariuszy. Niestety przez następne dwa tygodnie wolontariusze znowu się rozjechali i na akcjach było tylko 10 osób. W czasie ostatnich dwóch tygodni było aż dwudziestu wolontariuszy. Najwięcej osób uczestniczyło na ostatniej podsumowującej akcji w Parku Strzeleckim. Do zabawy z dziećmi przyszło 24 osoby. W czasie wszystkich akcji wśród wolontariuszy dokonało się kilka rotacji. Część ludzi odchodziło ale pojawiały się też nowe osoby.
Całą akcje można uznać za udaną i owocną. Każdy zdobył jakieś nowe umiejętności i doświadczenia. Poznaliśmy wiele wspaniałych osób i zawarliśmy nowe przyjaźnie. Wspomnienia z tych wakacji pozostaną na długo w naszej pamięci. Nauczyliśmy się łączyć pracę z dobrą zabawą. Szczególne podziękowania należą się Piotrowi Czarnieckiemu - koordynatorowi projektu, Centrum Animacji Społecznej HORYZONTY oraz sponsorom.”


Projekt Kolorowe Podwórka realizowany był ze środków finansowych: Gminy Miasta Tarnowa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie, oraz NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Działania w ramach projektu wsparli także: KSIĘGARNIA EXPANS, RENOWA SP.J., TEDDY BEAR języki obce, IN RED poligrafia, firma "DINO" hurt-detal-zabawki.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 11:26:22
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html