To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Poznaliśmy szczegóły programu imprezy, który w tym roku przygotował Jacek Głomb    -   03/9/2008
Bilety na "Talię" już w sprzedaży
„Największym wyzwaniem dla mnie było zbudować festiwal dobry pod względem artystycznym” – mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor artystyczny 12 edycji Festiwalu Komedii „Talia”, Jacek Głomb. O tym, jak mu się to udało, będziemy mogli przekonać się już 27 września. Niestety, nie wszystkie z planów dyrektora, o których mówił w marcu, obejmując swoją funkcję, uda się zrealizować. Od wczoraj w tarnowskim teatrze i za pośrednictwem internetu można kupować bilety na spektakle "Talii". Natomiast od przyszłego tygodnia rusza duża kampania reklamowa. Miasto będzie zalepione plakatami, banerami i chorągiewkami zapraszającymi na tarnowskie święto komedii.

Ogloszenie
>

Podczas festiwalu zobaczymy 14 spektakli, w tym osiem w konkursie o statuetkę Tarnowskiej Talii, trzy w konkursie OFF Komedia oraz trzy prezentacje pozakonkursowe. W tym roku zostanie pokazanych mniej sztuk, za to większość prezentowana będzie dwukrotnie. Przedstawienia będą się odbywać na trzech scenach: w tarnowskim teatrze, Mościckim Centrum Kultury i w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Selekcjonerami w komisji artystycznej oceniającej przedstawienia byli Łukasz Drewniak (krytyk teatralny), Krzysztof Kopka (dramaturg i reżyser) i Paweł Kamza (reżyser i tłumacz). Zgodnie z zapewnieniami Jacka Głomba zobaczymy spektakle komediowe w najróżniejszych konwencjach. Stąd na przykład, obok konwencjonalnych i niespecjalnie współczesnych „Grubych ryb” z Teatru Polonia w Warszawie, pojawi się offowa komedia muzyczna „Sz jak szarik” z Towarzystwa Teatrum - Warszawa.
Wiadomo, że na pewno zostanie zrealizowany projekt Pawła Kamzy „Komediopisanie na gorąco”, który po raz pierwszy znajdzie się w programie festiwalu. Polegać on będzie na tym, że na bazie anegdot przesłanych przez mieszkańców Tarnowa, trójka autorów (Aleksander Rodionow z Moskwy, Maksym Kuroczkin z Kijowa oraz Maciej Masztalski z Wrocławia) stworzy krótkie utwory sceniczne. Będą one prezentowane przez studentów krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Klubie Festiwalowym przez cały czas trwania „Talii”. Prezentację scenek w formie otwartej zaplanowano na wieczór, około godziny 22.00.
Nie będzie natomiast zapowiadanego projektu fotograficznego. Jak powiedział Jacek Głomb, zabrakło zaangażowania ze strony środowiska fotografów i w rezultacie - pomimo prób - nie doszło do porozumienia. Zaciążyły na tym również zmiany dyrekcyjne i związany z nimi brak solidnej ekipy organizatorów. Niemniej, jak mówił Jacek Głomb podczas konferencji, nawet jeżeli były jakieś niedopatrzenia, powinniście państwo je wybaczyć, ponieważ to, że w ogóle festiwal się odbywa jest sukcesem i pewnym dowodem na determinację ludzi, którzy chcieli go robić, niekiedy nawet w czasie urlopu, jak pani dyrektor Grażyna Nowak.
AS

na zdjęciu, od lewej: Jacek Głomb, dyrektor Teatru im. L.Solskiego Edward Żentara i jego nowy zastępca ds. administracyjnych - Rafał Balawejder
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:57:58
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html