To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Fotoradar w Tarnowcu już działa    -   03/9/2008
Zdejmij nogę z gazu
Kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 977 łączącą Tarnów z Gorlicami i Słowacją w Tarnowcu zmuszeni są do zdjęcia nogi z gazu. Powodem jest maszt fotoradaru, który ostatnio stanął obok tarnowieckiego Zespołu Szkół Publicznych. Tutejsi mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się na nadmierną szybkość samochodów, zagrażających idącym do szkoły dzieciom, czy dorosłym zmierzającym na przystanek autobusowy lub po zakupy.

Ogloszenie

Jak podkreśla zastępca wójta Sławomir Wojtasik, radość jest podwójna, bo nie tylko udało się w końcu przebrnąć przez wszystkie sprawy formalne, ale przede wszystkim w Tarnowcu zrobiło się bezpieczniej. –Potrzeba „wymuszenia” na kierowcach mniejszej prędkości była bardzo duża, gdyż ten odcinek prostej, na pozór bezpiecznej do jazdy drogi, prowokował do naciśnięcia na gaz. A akurat w tym miejscu mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem pieszych i to nie tylko idących do szkoły dzieci, ale również wielu dorosłych mieszkańców Tarnowca, którzy starają się dotrzeć na przystanek autobusowy czy na zakupy – mówi. –Efekty już są widoczne. Pierwsze fotki już zostały „zadedykowane” zwolennikom brawurowej jazdy, a to znacznie ostudziło demona prędkości – dodaje.
Swej radości nie kryje również wielu mieszkańców Tarnowca, którzy toczyli z pędzącymi samochodami swoistą walkę o przetrwanie. –Znakami ograniczenia prędkości nikt się nie przejmuje, dopiero widok budki powoduje, że samochody zwalniają – mówi jeden z nich. Maszt fotoradaru na razie skierowany jest na samochody jadące drogą wojewódzką 977 od strony Tarnowa. Można go jednak odwracać, więc skutecznie studzi zapały kierowców jadących od strony Tuchowa. Na jego ustawienie gminny samorząd wyłożył prawie dwadzieścia osiem tysięcy złotych. (PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(03-09-2008) Przemek :
W Wielkiej Brytanii udowoniono, że stawianie nowych fotoradarów do działanie odwrotne do zwiększania bezpieczeństwa (na widok fotoradaru kierowcy gwałtownie hamują, co stwarza niebezpieczne sytuacje), w Austrii udowodniono, że światła w dzień spowodowały zwiększenie liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, a u nas wprowadza się nadal skompromitowane rozwiązania - i jeszcze wszyscy się z tego cieszymy. Oto Polska właśnie... A możeby tak pomyśleć o kładce dla dzieci nad ulicą albo podobnym rozwiązaniu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-09-2008) toomas :
Toja proszę fotoradar na 4 w rejonie skrzyżowania w Zgłobicach...To co się tam dzieje to horror

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-09-2008) obserwator :
A ja proponuje postawic foto obok szkoły nr 20 na ulicy Chemicznej. A co

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-09-2008) www :
jeszcz e nowodworzu by sie przydał na prostej , od delikatesow centrum w stronę tuchowa , jezdza tam jak wariaci!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-09-2008) Przemek :
I jeszcze dodatkowo we wszystkich tych miejscach dać ograniczenie do 5 km/h, wtedy na pewno będzie bezpieczniej, a i wszystkie ptasie móżdżki będa zachwycone :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-09-2008) Walter :
Drogi Przemku a czy znajac nasza lokalna mentalność jesteś pewien, że z owej kładki korzystali by mieszkańcy? Bo ja obserwując kładki w innych miastach zauważyłem że mało komu chce się z nich korzystać. Kwestia włączonych świateł - wzrasta liczba wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, a spada liczba zderzeń czołowych pojazdów - jak wszystko, także jeżdżenie na światłach ma swoje plusy i minusy. To co jest dobre w innym kraju nie koniecznie musi się sprawdzić u nas, wiele zależy od mentalności ludzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-09-2008) Przemek :
Idąc takim tokiem rozumowania nie będzie się dało wprowadzić żadnych zmian sprawdzonych gdzie indziej. W miejscu, gdzie maksymalna bezpieczna prędkość wynosi powiedzmy 80 km/h, nadal drogowcy będą stawiać znak ograniczenia do 30 km/h, bo kierowcy przecież i tak jeżdżą zawsze szybciej, bo taką mają mentalność. A może po prostu zacznijmy wprowadzać normalność i uczyć tego społeczeństwo?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl