To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Polsko – ukraińska współpraca Gminy Tarnów    -   03/9/2008
Wizyta mera Kamieńca Podolskiego
Anatolij Nesteruk – mer Kamieńca Podolskiego na zaproszenie wójta Grzegorza Kozioła przebywał w dniach 30-31 sierpnia z wizytą w Gminie Tarnów. -Nasze kontakty z Kamieńcem Podolskim trwają już od dłuższego czasu – podkreśla wójt Grzegorz Kozioł. -Przedstawiciele naszego gminnego samorządu kilkakrotnie byli z wizytą w Kamieńcu Podolskim, w Gminie Tarnów gościł Biskup Kamieniecko-Podolski Leon Dubrawski, biskup pomocniczy Jan Niemiec oraz ks. Roman Twaróg – proboszcz kamienieckiej katedry. Koncertowała u nas także orkiestra kameralna z Kamieńca. Anatolij Nesteruk wziął udział w organizowanych przez gminę X Dożynkach Powiatu Tarnowskiego.

Ogloszenie
>

Jak jednak podkreśla włodarz Gminy Tarnów w tej niezwykle ciekawie rysującej się współpracy brakowało bezpośredniego kontaktu z kamienieckim samorządem. Stąd właśnie wzięła się myśl zaproszenia mera Kamieńca Podolskiego do Gminy Tarnów. -W realizacji tego planu pomógł nam nasz przyjaciel biskup Leon Dubrawski, który wziął na siebie większość spraw związanych z organizacją wyjazdu – podkreśla Grzegorz Kozioł.
Podczas swej wizyty Anatolij Nesteruk odbył rozmowy z przedstawicielami gminnego samorządu oraz wziął udział w organizowanych przez Gminę Tarnów X Dożynkach Powiatu Tarnowskiego. -Bardzo się cieszę, że perspektywa nawiązania partnerskich kontaktów pomiędzy Gminą Tarnów a Kamieńcem Podolskim rysuje się tak wyraźnie – podkreśla wójt Grzegorz Kozioł. -W Kamieńcu nadal mieszka wielu Polaków, znajdują się tam wspaniałe zabytki świadectwa naszej historii. Mam nadzieję, że współpraca zaowocuje między innymi wymianą dzieci i młodzieży, która będzie tam odbywać na żywo lekcje tradycji i historii. Chcielibyśmy pośredniczyć również w kontaktach pomiędzy naszym lokalnym biznesem, a przedsiębiorcami z Kamieńca Podolskiego. Na ten aspekt zwracał szczególną uwagę jeden z pomysłodawców nawiązania partnerskich kontaktów radny Andrzej Prendota.
Anatolij Nesteruk ma 53 lata. Z wykształcenia jest inżynierem-mechanikiem. W samorządzie działa od 1990 roku. Pełnił m. in. funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta oraz zastępcy mera. 1 czerwca 2008 roku został wybrany merem Kamieńca Podolskiego. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Należy do partii „Batkiwszczyna” („Ojczyzna”), której liderem jest Julia Tymoszenko.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl