Pierwsza wrześniowa środa na boiskach regionu    -   04/9/2008
Nie ma łatwych meczów
Pierwsza środa września przyniosła nam emocje piłkarskie w II, IV oraz V lidze. Sprawdza się po raz kolejny zasada ligowa, że nie ma łatwych meczów i trzeba grać do końca. Przekonały się o tym drużyny Okocimskiego Brzesko oraz Wisły Szczucin, które straciły bramki i cenne punkty w ostatnich minutach, chociaż cały mecz dominowały. Kolejne zwycięstwo zaliczyli piłkarze Wolanii i umocnili się na prowadzeniu w V lidze. Oto przegląd wydarzeń środowych meczów piłkarskich.

II LIGA

Niestety wyprawa po trzy punkty do Pińczowa piłkarzom Okocimskiego się nie udała. Słabiutka drużyna Nidy Pińczów pokonała Okocimski Brzesko, strzelając zwycięską bramkę w 83 minucie. Wcześniej dużą przewagę mieli piłkarze drużyny gości, jednak częste wypady pod bramkę Nidy nie przynosiły efektu. Nawet silne strzały Kajdy, Szczoczarzai Kocisa nie przynosiły efektu. Piłka wpadła jednak po strzale głową Szczoczarza w 90 minucie do bramki Nidy, lecz boczny sędzia uznał, że została zdobyta z pozycji spalonej. Niestety nie udało się wywieźć łatwych trzech punktów z boiska w Pińczowie i piłkarze z Brzeska muszą szukać zwycięstw w kolejnych meczach.
Po tej porażce drużyna Okocimskiego zajmuje szesnastą lokatę mając zgromadzonych osiem punktów.

Ponidzie Nida Pińczów - Okocimski KS Brzesko 1:0 (0:0)
Mecz sędziował: Zbigniew Zych (Lublin).
Żółta kartka: Kajda.
Widzów: około 450.
OKOCIMSKI: Palej - Łaupszek, Kočiš, Drozd, Wawryka - Kajca (od 60 min Gnyla), Kozieł (od 46 min Zontek), Jagła, Baruch (od 46 min Krzak) - Kajda, Szczoczarz.

W pozostałych meczach padły rezultaty:
OKS 1945 Olsztyn - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
Kolejarz Stróże - Pelikan Łowicz 1:1 (0:1)
ŁKS Łomża - Przebój Wolbrom 0:2 (0:1)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0)
Hetman Zamość - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:0)
Jeziorak Iława - Concordia Piotrków Trybunalski 2:2 (1:0)
Start Otwock - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)
Stal Poniatowa - Górnik Wieliczka 0:3 (0:1)

IV LIGA

Niestety nie poszedł za ciosem zespół MLKS-u Polanu Żabno i doznał porażki na własnym stadionie z rywalem, z którym potykał się w ubiegłym sezonie w V lidze czyli Szreniawą Nowy Wiśnicz. Niestety ta porażka nieco zepchnęła zespół trenera Kijowskiego w tabeli.
Nieco inne miny mieli kibice w Tuchovie, gdy drużyna Zbigniewa Kordeli zaaplikowała w pierwszej połowie drużynie Skawy Wadowice dwie bramki i spokojnie grała swoje. W drugiej połowie na jedno trafienie gości odpowiedzieli kolejnymi dwoma i stąd wynik 4:1. Drużyna Tuchovii zrównała się punktami z MLKS Polan Żabno – obie drużyny zdobyły po osiem punktów i zajmują odpowiednio dziesiątą i jedenastą lokatę w tabeli. Jednak czołówka tabeli nie próżnuje i wygrywa swoje mecze. Odpowiednio Alwernia oraz Bocheński KS zapisał na swoim koncie po trzy punkty i ten duet prowadzi w ligowej tabeli. Gonią ten duet drużyny IKS Olkusz, Szreniawy oraz Mogilan, które tracą do lidera już trzy punkty.

V LIGA

Drużyna Wolanii potwierdza swoją dobrą formę, odprawiając z meczu na mecz kolejne drużyny. Tym razem na boisku w Woli Rzędzińskiej padły tylko dwie, ale zwycięskie dla gospodarzy w meczu z Olimpią Wojnicz. Oba trafienia padły w pierwszej połowie meczu.
Pierwsze zwycięstwo, i to na wyjeździe, odnotowali piłkarze Dunajca Zakliczyn, pokonując w Grobli tamtejsza Wisłę. Niestety nie zrehabilitowała się za sobotnią porażkę w Woli Rzędzińskiej drużyna Wisły Szczucin, która podejmowała w tej kolejce Olimpię Pisarzowa. W 86 minucie padła jedyna bramka w tym meczu, niestety dla gości. Pozostałe dwie drużyny z naszego regionu Dąbrovia i Orzeł Dębno odniosły wyjazdowe zwycięstwa. W tabeli na prowadzeniu Wolania z piętnastoma punktami, wyprzedzająca Olimpię Pisarzowa (13 pkt.) oraz Olimpię Wojnicz, Barciczankę i Dunajec Nowy Sącz (wszystkie te drużyny zgromadziły po 10 pkt.). Szóstą lokatę zajmuje Dąbrovia, mająca dziewięć zdobytych punktów i wyprzedza mający o punkt mniej Orzeł Dębno. Na dziewiątą lokatę po zwycięstwie w Grobli awansowali piłkarze Dunajca Zakliczyn (7 pkt.),a jedenastą lokatę zajmuje drużyna Wisły Szczucin (6 pkt.).