To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   835 tys. dla Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach akcji 1 %    -   04/9/2008
Obfity plon akcji "1% PIT"
Ponad 835 tys. złotych otrzymała Caritas diecezji tarnowskiej w ramach akcji przekazywania instytucjom pożytku publicznego 1 proc. podatku dochodowego. To dwukrotnie więcej niż w latach poprzednich. Pieniądze pomogą chorym, niepełnosprawnym dzieciom i bezdomnym. Dyrektor tarnowskiej Caritas ks. Ryszard Podstołowicz mówi, że to rekordowa kwota. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie najbardziej potrzebujących. – Chcemy pomóc m.in. podopiecznym hospicjum, ośrodka dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, a także bezdomnym, którzy mieszkają w nie najlepszych warunkach – wylicza ks. Podstołowicz.

Ogloszenie

Za otrzymaną pomoc Caritas planuje przeprowadzić remonty i zakup sprzętu. – W hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej przecieka dach i niezbędne są prace remontowe. Planujemy także zakupić nowe łóżka i sprzęt medyczny. Remont czeka także dom dla bezdomnych mężczyzn w Tarnowie, gdzie w salach mieszka po 8–12 osób. Na większą pomoc mogą także liczyć świetlice, w których dzieci i młodzież otrzymują posiłki i pomoc w nauce – podkreśla dyrektor diecezjalnej Caritas.
Pieniądze zostaną także przeznaczone dla Ośrodka Opiekuńczo–Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Jadownikach Mokrych oraz na dodatkowe wyposażenie Stacji Opieki Caritas w Tarnowie. Część środków zostanie także przeznaczona na pomoc w zakupie leków dla osób najuboższych, samotnych oraz z rodzin wielodzietnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Sun, May 19, 2024 05:26:23
IP          : 44.200.86.95
Browser     : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html