To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   835 tys. dla Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach akcji 1 %    -   04/9/2008
Obfity plon akcji "1% PIT"
Ponad 835 tys. złotych otrzymała Caritas diecezji tarnowskiej w ramach akcji przekazywania instytucjom pożytku publicznego 1 proc. podatku dochodowego. To dwukrotnie więcej niż w latach poprzednich. Pieniądze pomogą chorym, niepełnosprawnym dzieciom i bezdomnym. Dyrektor tarnowskiej Caritas ks. Ryszard Podstołowicz mówi, że to rekordowa kwota. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie najbardziej potrzebujących. – Chcemy pomóc m.in. podopiecznym hospicjum, ośrodka dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, a także bezdomnym, którzy mieszkają w nie najlepszych warunkach – wylicza ks. Podstołowicz.

Ogloszenie

Za otrzymaną pomoc Caritas planuje przeprowadzić remonty i zakup sprzętu. – W hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej przecieka dach i niezbędne są prace remontowe. Planujemy także zakupić nowe łóżka i sprzęt medyczny. Remont czeka także dom dla bezdomnych mężczyzn w Tarnowie, gdzie w salach mieszka po 8–12 osób. Na większą pomoc mogą także liczyć świetlice, w których dzieci i młodzież otrzymują posiłki i pomoc w nauce – podkreśla dyrektor diecezjalnej Caritas.
Pieniądze zostaną także przeznaczone dla Ośrodka Opiekuńczo–Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Jadownikach Mokrych oraz na dodatkowe wyposażenie Stacji Opieki Caritas w Tarnowie. Część środków zostanie także przeznaczona na pomoc w zakupie leków dla osób najuboższych, samotnych oraz z rodzin wielodzietnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl