To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Magistrat odpowiada na zarzuty księcia Pawła Sanguszki    -   10/9/2008
Prezydencka riposta
Działki podarowane Tarnowowi w 1938 roku przez księcia Romana Sanguszkę zostały sprzedane przez jego potomka w tajemnicy przed samorządem miasta i jego mieszkańcami. Jeżeli ktoś nie dostrzega w takim działaniu niczego niewłaściwego, powinien być w tym konsekwentny. Manipulowanie faktami i datami obliczone na zmianę osądu sprawy przez tarnowian niczego nie zmieni - rozpoczyna swoje oświadczenie rzeczniczka prezydenta miasta, Agnieszka Borzęcka. Oświadczenie jest odpowiedzią na opublikowany dziś list księcia Sanguszki i zarzuty w nim zawarte pod adresem tarnowskiego magistratu.

Ogloszenie

Oto pozostała treść oświadczenia (pisownia oryginalna):

1. X Sanguszkowie, po złożeniu stosownego wniosku, zostali wpisani do ksiąg wieczystych jako właściciele działek na Górze św. Marcina w 2008. Czego zatem mogła dotyczyć oferta sprzedaży z marca 2007 ?! Nie mieli żadnego prawa do tych terenów. Taka transakcja nie wchodził w grę. Nie było zresztą żadnej oficjalnej oferty. Podczas rozmów pełnomocnik zwyczajny, a więc zgodnie z przepisami osoba upoważniona do jedynie bieżącego administrowania majątkiem, zasugerował „uregulowanie” spraw własności po zapłaceniu przez miasto ok. 2 milionów złotych. W tamtych warunkach ofertę trudno było traktować inaczej niż „zapłaćcie, a my nie będziemy zgłaszać roszczeń do tych terenów”. Miasto stało i stoi na stanowisku, iż działki są jego własnością, więc na taką sugestię, zarówno ze względów etycznych, jak i prawnych przystać nie mogło.
2. Wzruszająca jest deklaracja księcia, który gdy tylko dowiedział się, że dziadek podarował te działki miastu, postanowił mu jedną trzecią terenu… sprzedać.
3. W staraniach o potwierdzenie własności działek miasto podnosi dwa argumenty. Potwierdzony historycznie akt darowizny jest jednym z nich. Istnieją jednak też przesłanki świadczące, że miasto jest właścicielem tych terenów na podstawie przepisów reformy rolnej. W naszych roszczeniach podnosimy obie kwestie.
4. Wniosek miasta o wpisanie go do ksiąg wieczystych jako właściciela działek został oddalony, gdyż w księgach figurowali już Klaudia i Paweł Sanguszkowie. Miasto się nie odwołało, gdyż uznało, iż w zaistniałej sytuacji skutek może odnieść jedynie sądowy proces cywilny i taki krok uczyniono.
5. Po nabyciu przez X Sanguszków praw do nieruchomości (mamy nadzieję, że czasowym) miasto nie było informowane o zamiarze sprzedaży działek. Sprzedano je powołanej przez prawników księcia spółce, zarejestrowanej dzień przed dokonaniem transakcji.
6. Książę odnosi się do próby wpisania miasta do ksiąg wieczystych jako właściciela działek, a cztery zdania później oznajmia: „nie było żadnego zastrzeżenia o jakichkolwiek pretensjach Miasta Tarnów do nieruchomości” – pozostawiam to bez komentarza.
7. Wątek dotyczący wizyty księcia w Tarnowie 12 czerwca jest zupełnie niezrozumiały i nielogiczny. Skoro książę przyznaje, że 17 kwietnia sprzedał nieruchomość, to prawie dwa miesiące później chciał rozmawiać o regulacji prawa własności?!
8. Wobec faktu wystąpienia – w tajemnicy przed miastem i jego mieszkańcami – o wpisanie do ksiąg wieczystych Klaudii i Pawła Sanguszków jako właścicieli działek, a następnie ich sprzedaży, zdumiewają pretensję, że miasto nie poinformowało o tym, że będzie się dopominało o swoją własność. W tym kontekście zarzut, iż „urzędnicy za naszymi plecami wszczęli działania przeciwko nam” jest, mówiąc delikatnie, niestosowny.
9. Deklarację, iż książę Paweł Sanguszko podda się wyrokowi sądu wszyscy w Tarnowie przyjmujemy z ulgą i jesteśmy przekonani, że odczucie to podzielają także polskie sądy.
10. Urząd Miasta Tarnowa nie rozważa możliwości odebrania księciu Pawłowi Sanguszce honorowego obywatelstwa. Takie działania nie należą do jego kompetencji. Tytuł nadała wiele lat temu Rada Miejska, a procedura nie przewiduje odebrania go. Magistrat nic nie wie o jakichkolwiek ewentualnych działaniach radnych w tej kwestii.
11. Z faktu, iż książę „przyjmuje do wiadomości obietnice mojego Dziadka” można się tylko cieszyć, oznacza to bowiem, iż nie kwestionuje darowizny na rzecz miasta. Mało zrozumiałe są natomiast wywody na temat stanu majątkowego, ani bowiem prawo, ani obyczaje nie uzależniają od niego ważności darowizny.
12. Nikt nie kwestionuje i nie kwestionował wymienionych działań Klaudii i Pawła Sanguszków. Chyląc przed nimi czoła należy jednak zaznaczyć, iż fakt że ktoś zdobywał się na liczne wspaniałe gesty nie oznacza, że w każdej bez wyjątku sprawie postępuje właściwie. Gdyby tak było w tym przypadku, szukanie usprawiedliwień i tego typu wyliczenia nie byłoby potrzebne.

Prezydent Ryszard Ścigała ma nadzieję, że cały ten spór został wywołany bez pełnej wiedzy księcia Pawła Sanguszki, czyni zabiegi, aby wyjaśnić sprawę w bezpośredniej rozmowie.

Agnieszka Borzęcka
rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa

Do korespondecji X. Sanguszki i Urzędu Miasta z tarnowskimi mediami będziemy jeszcze wracać w najbliższych dniach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 48)Dodaj komentarz
(10-09-2008) hmmmm.. :
co to w ogóle jest? Czy Pani Borzęcka nie wstydziła się jeszcze podpisać pod tym knotem? Panie Prezydencie po takim oświadczeniu (formie i treści) od razu ta kobieta jest do zwolnienia!!! w trybie natychmiastowym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) Weredyk :
Dlaczego Ryszard Ścigała zasłania sie za spodnicą swojej rzeczniczki? Dlaczego sam sie pod tym nie podpisał? Co sie stalo, ze od pewnego czasu w sprawach istotnych i wazkich z punktu widzenia miasta - podpisuja sie za niego pracownicy UMT zamiast niego samego? Czyzby zarządzanie i kierowanie miastem przerosło mozliwosci Prezydenta Ryszarda Scigału? PS W moim przekonaniu - ta odpowiedz nie ma wiele wspolnego z wywazona wypowiedzia ukierunkowana na polubowne zalatwienie sprawy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) M.Wietrzyk :
Rzeczywiście, tak to można sobie pisać złośliwe komentarze na forum, a nie załatwiać sprawę w której prezentowane jest stanowisko miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) fre :
Czy to aby na pewno jest oficjalne oświadczenie? Ej poniosły Panią Rzeczniczkę emocje! Wbrew sztuce zawodowej! Aż przykro się czyta!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) Aboy Road :
Ścigała , wstyd !!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) darek :
jak lubię Scigałe ale pani rzecznik chyba przesadziła gzie w tym styl i dystynkcja jaką winien sie urząd charakteryzowac wstyd raz jeszcze wstyd w takim tonie pisać i to z błedami stylistycznymi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) hmmmm... :
Problem prezydenta polega na tym iz nie ma on kompetentnych pracowników. Jeśli po tym oswiadczeniu Pani Borzecka nie dostanie wymówienia to wtedy winić należy samego Prezydenta Scigałę. Od tego jest rzecznik prasowy by takie kwestie załatwial przyzwoicie i skutecznie. Natomiast jesli sobie z takimi sprawami Ta Pani nie radzi to co bedzie w ważniejszych sprawach?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) marek :
2. Wzruszająca jest deklaracja księcia, który gdy tylko dowiedział się, że dziadek podarował te działki miastu, postanowił mu jedną trzecią terenu… sprzedać Za ten tekst ta pani powinna polecieć. W takich sprawach nie używa się dosadnej ironii

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) Weredyk :
Szanowni przedmówcy - czy myślicie, ze bez zgody Prezydenta Ryszarda Ścigały rzeczniczka by taki tekst stworzyla a co wazniejsze - opublikowała go? Niestety (dla niej w szczególności) ale Pani Rzecznik posłużyła tu tylko jako narzedzie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) Irek :
I to jest riposta Prezydenta Miasta Tarnowa. Niestety. Moim zdaniem "gest Kozakiewicza" niczego nie załatwia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) zenek :
Panie Weredyk - cokolwiek by pan nie napisal to pan Rojek i tak nie zostanie juz nigdy prezydentem Tarnowa ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) hmmmmmmm :
Tak właśnie myślę ... iż prezydent zlecił Pani Borzęckiej napisanie oświadczenia. Dał jej punkty rozpisane jak wyżej i ona miała to elegancko według tych punktów rozwinąć. Niestety nie zrobiła tego z braku chęci i umiejętności. Poszła po najmniejszej linii oporu uważając że jak dostała od szefa tekst to on będzie zadowolony jak przeczyta właśnie przemyślenia w oficjalnym oświadczeniu. jednym słowem DRAMAT!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) prv :
nie zgadzam się z zarzutami powyższych komentatorów pod adresem rzecznika prasowego magistratu i tyle na temat

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) do prv :
pani Agnieszce pusciły nerwy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) Radny Jakub Kwaśny :
Zdaje się Państwo pogubili się w zaciekłości krytyki Prezydenta. Z definicji rzecznik prasowy jest od wydawania oświadczeń w imieniu Prezydenta. Od czasu reformy samorządowej Prezydent ma jednoosobową odpowiedzialność wobec swoich wyborców, również za swoich podwładnych. Jednak czytając oświadczenie rodziny Sanguszków; mogę powiedzieć, że poziom odpowiedzi Pani Rzecznik jest dostosowany do poziomu treści na jakie odpowiadała. Dlaczego od Prezydenta wymaga się delikatności i dyplomacji, skoro rodzina Sanguszków jak i ich pełnomocnik - tymi przymiotami się nie wykazali. Po pierwsze PRZYZWOITOŚĆ mości Państwo. Choć jak słyszę, że dla kogoś "afera z zamkiem" jest " INTERESEM ŻYCIA" to mnie słabi ... POZDRAWIAM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) pio :piters@is.net.pl 
Trudno nie zgodzić się z przedmówcami na forum . Każdy ma troszkę racji - nerwy i indolencja na szeblach władzy to wszelako nasz wspólny interes ale ... ale przykro , że w tak ważnej sprawie dla Tarnowa [ a nie ma ich tak znowu dużo w ciągu roku ] zakończenie będzie znowu " nie dla Tarnowa "

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) jack :
no to ciekawie będzie jutro na Sesji, warto oglądać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) Do Radnego :
W czasie gdy Pan zajmował się piaskownicami to tymi samymi metodami i "klasą" UM Tarnowa "załatwiał" inne sprawy .Prawo w UM i RM napewno nie jest stosowane a przyzwoitość to coś o czym Urzędnicy UM Tarnowa nawet nie słyszeli .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) obywatel x :
Oj Weredyku czyz nie rozumiesz o co chodzi? Za jakis czas Pan Scigala powie ze to nieudolna rzeczniczka spaprala sprawe, a on fachowiec musial wszystko odkrecac ... A cala sprawa to jeden wielki wstyd i boruta. Dwoch doroslych facetow nie potrafi porozmawiac i ustalic czegokolwiek w jednej prostej sprawie, tylko sie publicznie na listy okladaja. Ksiaze Sanguszko to osoba prywatna, nie przeszkadza mi ze styl ma jaki ma, ale pan Scigala jest osoba publiczna finansowana z naszych podatkow i jesli nie potrafi trzymac odpowiedniego poziomu (czy to samodzielnie czy poprzez pracownikow mowiacych w jego imieniu) to powinien siedziec cicho. Do jakich to czasow dotrwalismy, zeby takie sprawy zalatwiac za posrednictwem mediow - toz to nie przystoi, ani ksieciu, ani prezydentowi, ani miastu, ani mieszkancom...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) Majmonides :
"Potwierdzony historycznie akt darowizny...". Na Boga, pani rzecznik nie istnieje coś takiego...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) Weredyk :
Jakubie jak zwykle patrzysz na tą prezydenture przez różowe okulary. Radze jeszcze raz przeanalizować teksty Sanguszki i "Ścigały". Jesli dalej bedziesz uwazal, ze ich poziom jest identyczny to gratuluje "obietywizmu". Rzecznik ma pomagac w komunikacji, a nie sluzyc jako instrument w podpisywaniu pisma, pod ktorym swego autografu nie chce umiescic Prezydent. I to sie zdarza nie pierwszy raz - wyslugiwanie sie urzednikami. Ponawiam pytanie - usilnie piszesz Jakubie o "kogos" lub "czyimś" interesie życia -zadaje pytanie - kto ma mieć ten interes zycia? PS Zenek - co ma do rzeczy wskazywanie w dyskusji JR?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) chłop :
Deklaracja prezydenta: "Istnieją jednak też przesłanki świadczące, że miasto jest właścicielem tych terenów na podstawie przepisów reformy rolnej." Wcześniejszy list księcia: "Zamiast tego na jesieni 2007 roku Urząd Miasta podjął próby wpisania na swoją rzecz własności do księgi wieczystej. Ku mojemu zaskoczeniu we wniosku Urząd Miasta powołał się nie na deklarację darowizny, ale na reformę rolną. Wniosek taki został oddalony w dniu 10 marca 2008 roku, a Miasto się od tego nie odwołało."

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) Q. :
Raz w życiu spotkałem się z prezydentem Ścigałą, nie wiedziałem że jest takim chamem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) Elliot :
Jakubie Kwaśny przestań odgrywać osobistego rzecznika prasowego Prezydenta Ścigały i weź się w końcu do pracy tak jak nam to obiecywałeś. Miej własne zdanie i wyrażaj je uczciwie. Profity z podlizywania się Prezydentowi nie powinny przysłaniać Ci Twojej Osoby i dbania o swój wizerunek w sposób równoznaczny z wiarą we własne ideały nie koniecznie Prezydenckie. Zachowując się jak do tej pory, gubisz gdzieś swoją niezależność na swoją niekorzyść. Stajesz się niejaki, a Twoje zdanie łatwo odgadnąć patrząc na biorytm Ścigały. Nam wszystkim przecież zależy, żeby mieć godnego reprezentanta socjaldemokracji w regionie. Panie Kubo trochę męskości nie zaszkodzi!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2008) Zibi :
Mnie nie zalezy na reprezentancie socjaldemokracji. W nastepnych wyborach pewnie w ogóle się nie dostaną do sejmu i z RM też będą mieli problem i z tego faktu nalezy się cieszyc bo robią więcej szumu niz wykonuja potrzebnej pracy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2008) Zibi :
Dokładnie tak samo jak Ścigała, dlatego tak świetnie się rozumieją.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2008) baba :
głosowałam na Ścigałę a dzisiaj mi wstyd. Niczym się nie wykazał zakochany w sobie, żadnych decyzji nie podjął chyba się boi żeby jego wizerunek nie ucierpiał, nie tylko rzecznik prasowy ale i wice prezydent pani Dorotka nie przynosi mu chluby. Najważniejszym mottem jego życia to czy ładnie wyglądam. Zgadzam się z wypowiedziami Weredyka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2008) Pablo :
Wstyd wstyd wstyd .. jak można na grzeczny i wyważony list odpisać w tak napastliwy i niekulturalny sposób.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2008) Anna Fotyga :
Ja nawet miałam lepszego rzecznika niz Prezydent Waszego Tarnowa, ha ha ha z Gdanska :)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2008) pat :
Panie Prezydencie, jakich ludzi Pan zatrudnia? Jak można taką polszczyzną pisać w imieniu Prezydenta Tarnowa, co z ortografią, stylistyką, ligiką?. Boże mój drogi, to samo z Zabawą Bilik, to samo z dyrektorami wydziałów. Niedouczeni ludzie, skandal i wstyd, pismo to przechodzi do historii knotów urzędowych tej kadencji. Złoty Laur.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2008) ooo :
Rany boskie, sądy od "pdzielania odczuć" !:( patrz pkt 9/ Ja mam nadzieję, że polskie sądy na uwadze mają jednak prawo, a nie czyjekolwiek "odczucia". Sądy są niezawsłe. Trzeba w to wierzyć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2008) MIras :
chyba miala TE dni jak to pisala.. no coz..krwawy dramat..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2008) ho, ho, ho :
tudno uwierzyć że stać cię na tak przaśny język, jeśli to ty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2008) do poprzedników :
Pani z magistratu jest jaka jest i pewnie można oceniać ją różnie. Niemniej jednak patrzę, jak grupa jak sądzę zawsze tych samych frustratów, co to niczego nie osiągnęli anonimowo się wyżywa pod różnymi nickami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2008) Do poprzednika :
Ale Wy wiecie co robić z tymi co śmią krytkować UM Tarnowa ,i ci co mają rację i dowody nie są zapraszani przez portal do ujawnienia ich a udostępnia się ich ip klakierom i bojówkom krytkowanych, a potem na GOGLE tak by nie zorjentowani mogli wziąsc na ozory smiałków. To jest wolność słowa i tajemnica dziennikarska nie wspominając o misji np walki z korupcją .Walczy się z śmiącymi powiedzieć prawdę o "działalności "UM Tarnowa i zaplecza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2008) jk :
A może by tak ponownie wrócić do publikowania części IP użytkowników - zdaje się, że wiele postów tutaj pisana jest z jednego komputera.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2008) Bimbo :
Zgadzam się z jk. Co do oświadczenia, to moim zdaniem jest w porządku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2008) pedzel :
Tak to właśnie jest jak urzędnicy pokonczyli podstawowki czy, w co lepszych przypadkach licea. (nie wspomne o poslach na sejm RP). Zamiast zalatwic sprawe od poczatku do konca, porzadnie, tak jak to sie powinno robic, wydaja wlasnie takie oswiadczenia, listy i inne... tak, zeby przypadkiem nie zalatwic sprawy za szybko. A prezydent ma swietna zabawe, bo wreszcie cos sie dzieje i nie trzeba podjac zadnej decyzji. Trzeba, ale po co. Byleby wolniej, dluzej i za pieniadze podatnikow ;) zyc nie umierac ;]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2008) zenek :
Weredyk - niby w tej dyskusji wskazywanie JR do rzeczy nie ma nic ale wszyscy wiemy o co Ci chodzi gdy krytykujesz, slusznie lub nie obecnego prezydenta...Natomiast jesli chodzi o osobe rzecznika prasowego to zdobede sie na krytyke - ta pani wogole sie nie usmiecha. Stwarza tym wrazenie (jako rzecznik prasowy) ze pracownicy UM to grupa nadetych bufonow nie majacych nic wspolnego z miejscem gdzie podatnika powinna czekac mila i fachowa obsluga....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2008) chłop :
Magistrat powinien się zdecydować dlaczego uważa, że ten teren należy do miasta Tarnów. Czy z powodu reformy rolnej, co jest wg. mnie lekkim absurdem, czy też z powodu darowizny. Jeżeli z powodu darowizny, to narzuca się pytanie dlaczego brak konsekwencji w poczynaniach miasta. Dlaczego w 2007 roku gdy próbowano wpisać zamek do ksiąg wieczystych powołał się na reformę rolną, a nie akt darowizny? Sąd oddalił ten wniosek 10 marca, a w kwietniu zawarto transakcję. Zbieżność dat nasuwa wniosek, iż była to kontrakcja do poczynań magistratu? Czy teren został by sprzedany gdyby w sądzie próbowano dochodzić praw do ruin na podstawie darowizny przedwojennej? I pytanie czy była to darowizna, czy jedynie deklaracja darowizny? Skoro magistrat uznał, że teren ten mu się należy na podstawie reformy rolnej, a nie darowizny, i przegrał sprawę w sądzie, to dlaczego teraz ks. Sanguszko ma oddać ten zamek. Uważam, że sąd wyjaśni wszystkie wątpliwości do końca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2008) rrrrrr :
dziwne ,wszyscy prawie bronia sanguszke a gośc zrobił przewał i tyle !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2008) ooo :
a co oznacza słowo "przewał"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2008) JAC :
Sztuka prowadzenia sporów ma różne poziomy, lecz propozycji ani na jotę. tezy do dyskusji; Czy prywatna dobrze zagospodarowana posiadłość do której obywatele/ podatnicy nie dokładają ani grosza - to zbytek łaski od średnio ekonomicznie wykształconego elektoratu ????? Czy opodatkowanie takiej nieruchomości i płynące z tego profity , nie można przeznaczyć na sfery przyziemne wystepujace w ilości wystarczającej ?????? Czy kategoria zaniedbania urzędniczego nie winna być filtrowana przez wagę ekonomicznego podejścia do tematu ????? Czy potomkowie dawnych właścicieli winni być traktowani inaczej niż inni wyznawcy siły nabywczej polskiej waluty ?????? pozdrawiam serdecznie przepraszajac za nieco mentorski ton.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2008) prawnik :
do rrrr: Chyba kolego nie zdajesz sobie sprawy co możesz mieć za pomówienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2008) do prawnika :
Jeśli jakiś polski sędzia jest w stanie zdefiniować i zaklasyfikować określenie przewał jako publiczne oskarżenie o przestępstwo ... Nawet prokurator, który by się chciał podjąć takiego dowodu, musiałby liczyć się z ośmieszeniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2008) tarnowianin :
Moim zdaniem Książe Sanguszko powinien odzyskać cały majątek swoich przodków.Uważam też ,że ma prawo dysponować nim w/g swojego uznania,bo to jego własność.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2009) frodyma klikowa :
Hitler wróć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2009) mieszkaniec tarnowa :
Pani z magistratu jest jaka jest i pewnie można oceniać ją różnie. Niemniej jednak patrzę, jak grupa jak sądzę zawsze tych samych frustratów, co to niczego nie osiągnęli anonimowo się wyżywa pod różnymi nickami zgadzam się z tym, ponadto uważam, że jeśli ktoś używa takich opinii, nie wstydzi się ich oraz mógłby podpisać się pod swoimi słowami, to niech to zrobi!!! Bo łatwo jest kogoś oczernić i skrytykować jak to robią m. in pan Weredyk lub hmmmmmmm. Ludzie czytają komentarze i potem myślą ze to prawda! ludzie opamiętajcie się!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl