Niedzielne wyniki drużyn naszego regionu    -   08/9/2008
Czarny weekend Okocimskiego i Unii
Coraz gorzej wiedzie się dwóm najlepszym zespołom z naszego regionu – Okocimskiemu Brzesko oraz Unii Tarnów. Okocimski doznał na własnym boisku z ostatnią w tabeli Stalą Poniatowa, a Unia (o czym pisaliśmy), doznała porażki w Gorlicach, po słabej grze. Czy w najbliższym czasie dojdzie do zmian na ławkach trenerskich obu ekip? Na pewno w grze obu zespołów brakuje świeżości i potrzeba nowych pomysłów. Oto przegląd niedzielnych wydarzeń na boiskach regionu i nie tylko.

>

II LIGA

Zespół Okocimskiego rozpoczął mecz od ataków. Już w pierwszej minucie szarżę Kajdy lewą stroną w ostatniej chwili powstrzymał powracający Wójcik. W 5 minucie brzeszczanie zgodnie z planem objęli prowadzenie, ponieważ dokładne dośrodkowanie Kajcy z okolic narożnika boiska skuteczną główką z 5 metrów wykończył Szczoczarz. Gospodarze nadal atakowali i chwilę później mogli zdobyć drugą bramkę, jednak uderzenie Gnyli bezbłędnie sparował bramkarz gości. Goście pierwszą dogodną sytuację stworzyli w 20 minucie gry. Niespełna 2 minuty później podopieczni Czesława Palika mieli znakomitą okazję by podwyższyć rezultat. Po podaniu Krzaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Szczoczarz, lecz przegrał ten pojedynek. Końcówka pierwszej odsłony spotkania należała do Stali, która stworzyła trzy groźne sytuacje z czego dwie zakończyła skutecznie. Najpierw Butkiewicz wyłożył futbolówkę na 10 metr do Szczawińskiego, który uderzył obok słupka. W 40 minucie Kazubski wykorzystał bierną postawę brzeskiej defensywy i strzałem z blisko 30 metrów doprowadził do wyrównania. Na domiar złego 60 sekund później Kozioł sfaulował w polu karnym szarżującego B.Mazurka za co został usunięty z boiska. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Olchawski i pewnie pokonał wprowadzonego awaryjnie K.Mazurka. Po zmianie stron, mimo liczebnego osłabienia ataki rozpoczęli gospodarze. Starania "Piwoszy" przyniosły pożądany efekt w 53 minucie spotkania. Szczoczarz z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, gdzie Nowak po niefortunnej interwencji skierował piłkę do własnej bramki. Wyrównujący gol dał wiatr w żagle brzeszczanom, którzy 3 minuty później stanęli przed ogromną szansą ponownego objęcia prowadzenia. Kazubski powalił w polu karnym Krzaka, a arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Sędzia tego spotkania postąpił konsekwentnie i podobnie jak w przypadku Kozioła ukarał obrońcę Stali czerwoną kartką. Wykonawcą rzutu karnego był najlepszy strzelec brzeskiej drużyny Szczoczarz, lecz ku zdziwieniu wszystkich uderzył obok bramki. Chwilę później gracze OKS-u mieli kolejną okazję. Krzak zdecydował się na strzał z dystansu, jednak na posterunku był Judkowiak. W 80 minucie kolejny zawodnik gości zmuszony był opuścić plac gry, tym razem Butkiewicz zobaczył swój drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik. Podopieczni Marka Maciejewskiego zmuszeni do gry w dziewiątkę, zdecydowali się na obronę wyniku i grę z kontry. W ten właśnie sposób w 85 minucie zdobyli oni decydującą bramkę. Po wybiciu piłki z linii obrony Szczawiński od połowy boiska przeprowadził rajd w którym dwukrotnie ograł Kočiša i zagrał na prawo do lepiej ustawionego B.Mazurka, który bez problemu skierował piłkę do siatki. "Piwosze" do końca spotkania atakowali, jednak nie potrafił sforsować skomasowanej obrony gości. Kolejna porażka Okocimskiego w meczu ze słabą drużyną z Poniatowej miała swoje konsekwencje. Stanowisko trenera drużyny stracił Czesław Palik. Po dziewięciu meczach, drużyna z Brzeska jest na szesnastej – zagrożonej spadkiem lokacie, mając na koncie 8 punktów.

Okocimski KS Brzesko - Stal Poniatowa 2:3 (1:2)
Bramki: Szczoczarz 5 min, Nowak 53 min (gol samobójczy) oraz Kazubski 40 min, Olchawski 41 min (karny), B. Mazurek 85 min.
Mecz sędziował: Sławomir Pipczyński (Radom).
Żółte kartki: Wawryka.
Czerwone kartki: Kozioł w 41 min (faul - Okocimski) oraz Kazubski w 56 min (faul – Stal), Butkiewicz w 80 min (druga żółta kartka – Stal).
Widzów: 400.

OKOCIMSKI: Kozioł - Wawryka, Drozd, Jagła, Zontek - Kajca, Szczoczarz, Kozieł (od 42 min K. Mazurek), Gnyla (od 46 min Kočiš) - Krzak, Kajda (od 69 min Ogar).

W pozostałych dwóch niedzielnych pojedynkach uzyskano rezultaty:
Ruch Wysokie Mazowieckie - Ponidzie Nida Pińczów 2:0 (0:0)
Pelikan Łowicz – ŁKS Łomża 1:0 (1:0)

III LIGA

W odróżnieniu od zespołu tarnowskiej Unii, piłkarze z Niecieczy uzyskują wyraźną zwyżkę formy. Podejmując na własnym boisku zespół Neptuna Końskie, piłkarze LKS – u urządzili sobie ostre strzelanie. Siedem bramek zaaplikowali piłkarzom z Końskich i przed meczem z liderem Hutnikiem w Krakowie, trener Jałocha może być spokojniejszy, że drużyna gra już całkiem dobry futbol. Po kwadransie gry, było już 2:0 dla Niecieczy po dwóch trafieniach Andrzeja Wójcika. Przed przerwą trzeci raz piłka wpadła do siatki, po strzale Piotra Fijała. Po przerwie trener Jałocha dokonał kilku zmian i okazało się, że zmiennicy również lubią grać. Trzy bramki zdobył Mateusz Wolański, pozyskany przed sezonem z Wsłoki Dębica oraz jedno trafienie dołożył Jakub Kedzior.
Efektowne zwycięstwo piłkarzy z Niecieczy, wywindowało zespół na piątą lokatę. Zespół Niecieczy zdobył w dotychczasowych pięciu meczach osiem punktów. Unia Tarnów po sobotniej klęsce w Gorlicach spadła na dziewiątą lokatę, mając nadal na koncie siedem oczek.
W pozostałych niedzielnych meczach uzyskano wyniki:
Naprzód Jędrzejów - Lubrzanka Kajetanów 1:0 (0:0)
Pogoń 1945 Staszów - Hutnik Kraków 2:4 (1:3)
Orlicz Suchedniów - Dalin Myślenice 0:0
Korona II Kielce - Czarni Połaniec 1:2 (1:0)

IV LIGA

Spośród czterech niedzielnych meczów, jeden z pojedynków interesował nas najbardziej. Tuchovia pojechał na mecz do podkrakowskich Mogilan i niestety uległa 1:4. Piłkarze z Tuchowa nie podjęli walki z zespołem LKS – u i efektem tego była porażka. Po tej porażce, zespół Tuchovii spadł na dwunastą lokatę, mając na koncie osiem punktów. Oczko niżej znajduje się z takim samym dorobkiem punktowym zespół MLKS Polan Żabno.
Oto pozostałe rezultaty niedzielnych meczów:
Orkan Szczyrzyc - Płomień Jerzmanowice 2:1
Beskid Andrychów - Gościbia Sułkowice 3:1
MZKS Alwernia - Lubań Maniowy 1:0

V LIGA

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze piątej ligi tarnowsko – nowosądeckiej. W siódmej kolejce taj klasy rozgrywkowej, padło aż 34 bramki. Sygnał do ostrego strzelania dali w sobotę piłkarze Wolanii (o tym pisaliśmy wcześniej). W niedzielnych meczach Olimpia Wojnicz pokonała na własnym stadionie Wisłę Szczucin, utrzymując kontakt z czołówką. Całkiem nieudane spotkanie na własnym boisku piłkarzy Dunajca Zakliczyn, którzy ulegli swoje imienniczce z Nowego Sącza. Cztery bramki strzelili piłkarze Dąbrovii i potwierdzają oni również dobrą formę, przed zbliżającymi się kolejnymi meczami.
Oto wyniki niedzielnych meczów siódmej kolejki:
Olimpia Wojnicz 6-2 Wisła Szczucin 7 września, 16:00 LKS Uście Gorlickie 1-0 Victoria Witowice Dolne 7 września, 16:00 Dunajec Zakliczyn 1-5 Dunajec Nowy Sącz 7 września, 16:00 Barciczanka Barcice 6-0 Wisła Grobla 7 września, 16:00 Olimpia Pisarzowa 0-2 Skalnik Kamionka Wielka 7 września, 16:00
W tabeli na prowadzeniu zespół Wolanii Wola Rzędzińska, który zgromadził na swoim koncie osiemnaście punktów i o cztery oczka wyprzedza drugi w tabeli Dunajec Nowy Sącz. Olimpia Wojnicz z trzynastoma punktami zajmuje piątą lokatę mając tyle samo punktów co drużyny z miejsc 3 – 6: Olimpia Pisarzowa, Barciczanka oraz Skalnik. Siódme miejsce zajmuje Orzeł Dębno, mając zgromadzone jedenaście punktów. Jedno miejsce niżej jest Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, po efektownej wygranej – mając na swoim koncie dziewięć punktów. Jedenastą lokatę zajmuje pomimo porażki Dunajec Zakliczyn z siedmioma punktami. Punkt mniej ale trzynastą lokatę zajmuje drużyna Wisły Szczucin.

KLASA OKRĘGOWA

W tarnowskiej klasie okręgowej rozegrano w niedzielę sześć spotkań. Dotychczasowy lider, w bardzo ciekawym pojedynku zremisował bezbramkowo z Radłovią w Radłowie. Zajmująca drugie miejsce drużyna rezerw LKS Nieciecza pokonała depczącą im po piętach – trzecią przed tą kolejką drużynę Jadowniczanki.
W tabeli na prowadzeniu Łukovia mająca 17 punktów, drugie są rezerwy LKS Niecieczy z 15 zdobytymi punktami. Na trzecią lokatę po zwycięstwie wskoczyła Iskra Tarnów, mająca tyle samo punktów, bo 14 – co czwarty LKS Gnojnik. Ostatnią lokatę nadal zajmuje Tarnovia, mająca jak na razie na swoim koncie dwa punkty.