To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Urbanistyczny bałagan, kompetencyjny chaos zieleni miejskiej oraz „czystość po tarnowsku”    -   15/9/2008
Aby Tarnów wyglądał ładniej
Podczas pierwszej po wakacjach, czwartkowej sesji Rady Miasta Tarnowa, część radnych zwróciła uwagę na kwestie ładu architektonicznego i stan zieleni miejskiej. -W tej chwili zadania te są rozproszone, pomiędzy Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska i plastyka miejskiego - mówi radny Jakub Kwaśny. –Zaproponowałem prezydentowi, aby utworzyć osobny referat zieleni miejskiej, w którym skupione byłyby wszystkie kwestie dotyczące skwerów, nasadzeń kwiatów czy estetyki. Z kolei radna Barbara Brożek – Czekańska mówiła o łamaniu podstawowych zasad urbanistyki podczas powstawania nowych, handlowych obiektów (od strony Krakowa), które niszczą wizerunek miasta.

Posłuchaj wypowiedzi radnych: Jakuba Kwaśnego i Barbary Brożek - Czekańskiej :

Ogloszenie

W przypadku zieleni miejskiej Jakub Kwaśny powoływał się na przykład Rzeszowa, w którym funkcjonuje odpowiedni referat, z budżetem na poziomie 5,5 mln zł. Radny zwrócił uwagę również na problem utrzymania czystości w Tarnowie – nikt z magistratu nie kontroluje firm sprzątających, a „byłoby co kontrolować”.
Natomiast Barbara Brożek – Czekańska mówiła o wielu miejscach, w których łamane są wszelkie zasady ubranistyki. -A przecież mówimy o mieście, które ma kilka zabytkowych zespołów, renesansową Starówkę, XIX-wieczne Śródmieście... Od kilku lat wizerunek Tarnowa jest niszczony nieprzemyślanymi decyzjami- mówi radna. I podaje konkretne przykłady – m.in. nazywany ponoć przez miejscowych mieszkańców „stodołą” nowy market na rogu ul. Czerwonej i Krakowskiej czy stojący już od lat „szkielet” na skrzyżowaniu Krakowskiej z ulicą Koszycką. -Gdyby student architektury na pierwszym roku tak te obiekty zaprojektował, natychmiast by oblał egzamin - dodaje radna.
MP

Foto: widok Tarnowa z „Marcinki”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 30)Dodaj komentarz
(15-09-2008) Przemek :
A nie mogłyby instytucje, pomiędzy które "rozproszony" jest obowiązek dbania o ład architektoniczny i stan zieleni - po prostu zacząć wywiązywać się ze swoich obowiązków? Nie lepiej, niż tworzyć kolejną instytucję w ramach Urzędu Miasta? Głupota socjalizmu nie zmieni się dopóki ostatni socjalista nie zostanie zamknięty w rezerwacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2008) janek :
ta się chyba nie słyszy ?? co ona mowi ?? co sie w tarnowie buduje co mogło by psuc wizerunek miasta ?? i czy wogole się buduje ??? jak do tej pory stał pawilonik w stylu lat 80 nad biła się nazywał czy jakos tak. to jej pasowało teraz jaj nie pasuje .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2008) next :
ZAPRASZAM NA www.nexttarnow.tnb.pl storna o TARNOWSKICH INWESTYCJACH (sam mozesz tam dodawac swoje artykuły itd !!! ZAPRASZAM NA www.nexttarnow.tnb.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2008) ogórek :
a dlaczego miasto płaci za niewykonane zlecenie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2008) portos :
a w referacie zatrudnijmy radnego Kwaśnego . Puknij się pan w głowę panie radny. Nie w kolejnym referacie czystość i ład architektoniczny miasta. Powołano już pełnomocnika do rewitalizacji a czystość i ład niech uytzumują ci, którym miasto za to płaci. Więcej koszy, ławek, zieleni nie zależy od kolejnego referatu - pracownicy magistratu powinni codziennie sygnalizować swym kolegom z pracy o zaniedbanmiach poszczególnych służb. A straż miejska ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) Dżet :
Ja uważam, że jest totalny brak gospodarza. Instytucje są, tylko nikt ich nie rozlicza z pracy. Czy ktoś słyszał żeby urzędnik stracił pracę za brak kreatywności? Porównajcie efekty pracy Tertilla a współczesnych prezydentów. A czy obecnie zdarzają się prawdziwi gospodarze? Proszę zwrócić uwagę, jak kościół Misjonarzy zmienia swój wygląd po objęciu funkcji przez nowego proboszcza ks. Górę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) kk :
oczywiście "nowy referat" śmieszne, kolejne ciepłe krzesełka do obsadzenia swoich znajomków

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) radny :
Sporo racji portosie, problem w tym ,że jak obywatel zostanie urzędnikiem to sie mu często zmienia tzw. "opcja" tak jak politykom. Gdy są szarymi ludźmi narzekają jak wszyscy na biurokrację i urzędników, kiedy stają się nimi dostosowują się szybciutko do kolegów. Bo niewielu jest wystarczająco asertywnych, by trwać w swoich przekonaniach. No i wystarczająco pracowitych i rzetelnych. Pozytywnym przykładem w tarnowskim magistracie jest Pan Jacek Adamczyk, ale jest mocno osamotniony. Trzeba takich wspierać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) Weredyk :
W ostatnim okresie (lipiec br.)- Józef Rojek wystosował pismo do Prezydenta Miasta Tarnowa w celu zwrocenia uwagi na brak porzadku i nieczystosci, w szczegolnosci w centrum. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez Prezydenta Miasta Tarnowa wszystko jest w należytym porządku. Liczba koszy w Rynku i okolicznych ulicach oscyluje w wielkosci okolo 40. Co 3-4 godziny słuzby miejskie monitoruja stan smietnikow i sprzataja w nich. Jako glowny powod wystepowania smieci wskazuje sie brak zdysycplinowania obywateli, ktorzy nie dbaja o czystosc i porzadek. Takie ogolne jest przeslanie pisma.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) Przemek :
Za czasów prezydenta Rojka miasto było tak samo brudne jak dzisiaj - jedyną różnicą jest to, że ostatnimi tygodniami jednak widuję ekipy sprzątające na ulicach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) Adam :
Reorganizacja chyba nie znaczy to samo co zatrudnianie nowych urzędników. Cieszę się, że mamy radnych-gospodarzy, którym zależy na wyglądzie naszego miasta. Oby tak dalej Panie Kwaśny!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) Werka :
Popieram coś się wreszcie zmienia! a nasze miasto wygląda ładniej :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) złośliwy :
Barbara Brożek – Czekańska opowiada jakieś bzdury na temat architektury.Co ma wspólnego Starówka z okolicami rzeki Białej.Dlaczego zapomina się o fakcie że architektura sie nieustannie zmienia jest żywa i podąża za rozwojem cywilizacyjnym.Można łączyć stare z nowym ale głupotę z inteligencją nie połączysz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) chyba razem... :
Jestem za naszym miastem. Warto słuchać wszystkich, mądre pomysły realizować, głupie odrzucać i działać. Przestańmy narzekać...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Obserwator :jczekanski@op.pl 
Stodoła krzywo postawiona wita gości Tarnowa. Koszmar. Nareszcie został poruszony problem chaosu urbanistycznego w Tarnowie. Brawo dla radnej za reakcję na amatorszczyznę kreowania przestrzeni. Radzę zatrudnić studenta architektury na stanowisku urbanisty. Ratujcie Tarnów przed zniszczeniem krajobrazu miasta zabytkowego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Maciek :
Faktycznie to co sie robi obecnie na skrzyzowaniu Krakowska-Czerwona-Koszycka nie wyglada najlepiej. O ile salon Fiata widac, ze ma jakis pomyslunek, o tyle barak bez okien w ktorym bedzie sklep Plus wyglada fatalnie. Natomiast wspomniany szkielet budynku na rogu Krakowskiej-Koszyckiej obok Lux-a to niesamowita maszkara - osoba ktora go zaprojektowala powinna stracic uprawnienia za popelnienie czegos takiego! Na dodatek stoi to puste od kilku lat, wiatr tam hula, wisza obdarte banery i informacje "do wynajecia". Widac ze jakis ciec sie za to zabral skoro nawet nie ma kasy na wykonczenie - brutalne, ale prawdziwe. Jak dodamy do tego jeszcze pawilon handlowy Lux w ktorym czas sie zatrzymal, bo stoja puste polki, towar gnije i obsluguja tam Panie "byle do emerytury", to mamy juz obraz nedzy i rozpaczy w okolicy tego skrzyzowania. Poparcie dla Pani Radnej - przeciez to jest obciach, wjazd do miasta od strony Krakowa a na pierwszych swiatlach w miescie mamy przeglad brzydoty i obciachu! :-) ps. Do Weredyka - przestan sie chlopie kompromitowac i pisac ze Rojek wystosowal jakies pismo, byl przeciez wacpan prezydentem i przez ten czas nic sie nie dzialo w tym miescie, wiec nie udawajcie ze teraz nagle wykazujecie aktywnosc, bo papier to kazdy umie napisac, gorzej z dzialaniami, co wasza ekipa juz pokazala.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Weredyk :
Drogi Macku co do dzialan podejmowanych przez Józefa Rojka w kadencji 1998-2002 zapraszam na jego strone internetowa www.jozefrojek.pl - dział Prezydentura. Prosze o przygotowanie sie na dluzsza lekture. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Przemek :
No i co z tego, że Rojek jakieś parki na osiedlach "pozakładał" (piszę w cudzysłowie, ponieważ prawie nic się nie zmieniło,wszystko wygląda jak wyglądało, jedynie nazywa się to teraz "parkiem"), skoro dla mieszkańców najważniejszy jest porządek, bezpieczeństwo i dobre drogi. A w tym względzie się pan Rojek nie wykazał - co każdy mieszkaniec widzi. I nie zmieni tego niczyja propaganda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Weredyk :
A jednak nie zadał Pan sobie trudu zapoznania sie z informacjami, a co gorsze dalej Pan pisze o rzeczach, ktore nie za wiele maja wspolnego z rzeczywistoscia. Przykre.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) keris :
A propos ładnego wyglądu Tarnowa, to w dniu dzisiejszym odbyło się zebranie z Spółdzielni Mieszkaniowej Mościce odnośnie budowy parkingu lub zmiany (kultywacji) terenu pod nowe inwestycje. Samo spotkanie było bardzo potrzebne bo żywcem nie ma gdzie zaparkowac w Mościcach, i za to dziękuje samej Spółdzielni. Wnioski nasuwają się same...jest jak jest może być tylko gorzej nie lepiej...nastawienie pewnych osób jest nazbyt dziwne żeby nie powiedzieć żałosne i co ciekawe mam tu na mysli postawę samych mieszkańców (w pewnym wieku), żeby nic nie zmieniać tylko tkwić w tym zastoju. Ja jestem wstanie wszystko zrozumieć, ale wcale się nie dziwie, skoro to osiedle staje w stagnacji bo nic się tu nie da zrobić...a czemu?! - bo sami mieszkańcy nie pozwolą !!!!!!!!!!!!!! I nie ma czemu się dziwić, że młodzi stąd emigrują...łatwo to zauwazyć po średniej wiekowej. Niech ta dzielnica żyje a nie umiera !!!!!!!!!!!!! a samochody będziemy parkować pod Kosciołem za niedługo, bo żywcem nie bedzie miejsca parkingowego !!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Ja juz nie moge :
czytac tego Weredyka. Tylko Rojek i Rojek. Prawda jest tak, ze to jeden z gorszych prezydentow. Bodajze dwa tygodnie temu bylo w piatkowej Krakowskiej o tym jak to za jego prezydentury magistrat splawil inwestora Plaza Center (czy jakos tak), ktory chcial wybudowac w Tarnowie duze centrum handlowo-rozrywkowe. Sie Z Rojkiem nie dogadali i poszli do Rzeszowa, a tam ich przywitali z otwartymi ramionami. Pan Rojek ma ograniczone horyzonty: grzyby, kosciol i cale miasto wypelnione warzywniakami sprzedajacymi kapuste. po co jakies centra handlowe?? A ze hale za jego kadencji wybudowali to co. dobrze, ze jest, ale bez rewelacji. Jak sie uda planowane centrum sportowe za Parkiem Strzeleckim to dopiero bedzie mozna sie troche popodniecac.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Weredyk :
Gratuluje wiedzy - teren Owintaru nie nalezał do miasta, zatem wplyw miasta na niego byl z oczywistcyh wzgledow ograniczony. Co dobitnie wskazuje chociazby fakt, ze pomimo uplywu 6 lat nic tam nie uczyniono.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Ja juz nie moge :
No nie wiem czy chodzilo o Owintar skoro byly prowadzono rozmowy, a poszlo o proporcje powierzchni handlowej do powierzchni rozrywkowej. A jezeli prowadzono rozmowy na temat Owintaru to po co skoro teren juz wtedy nie byl miasta. Hmm??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Weredyk :
Miasto nie bylo wlascicielem. Rozmowy byly prologiem do uwertury. Rozmowy mozna prowadzic - liczy sie ostateczny efekt, tym razem nie doszlo do porozumienia z potencjalnymi inwestorami oraz wlascicielami ziemi. Zbyt duze splycenie sytuacji z twojej strony. Pragne rowniez zauwazyc, iz w tym okresie powstala Hypernova czy Albert, wiec wskazywanie, iz w tym okresie jakoby posuchy w zakresie tworzacych sie centrow handlowych nie ma potwierdzenia w rzeczywistosci. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2008) kydereW ytnA :
Najwiekszym sukcesem Rojka jest przeliczenie sie w wyborach na prezydenta Tarnowa i koniecznosc rezygnacji z mandatu poselskiego - to byl jego zyciowy sukces! ;-) Pazerny dwa razy traci. Ale wtedy mieli z niego polewke w "Szkle kontaktowym". Chociaz klakier Weredyk oczywiscie argumentowal to, ze posel chce sie poswiecic pracy radnego w Tarnowie - hahaha zalosne towarzystwo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2008) Weredyk :
Prosze znajdz ta wypowiedz, ze taka padla. Tak apropo charakter ludzi poznaje sie takze po tym, ze po porazce potrafia sie podniesc i odniesc sukces. PS Z mojej strony EOT bo rozmywamy temat.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2008) Przemek :
do Weredyka: otóż zadałem sobie trud zapoznania z materiałami na stronie pana Rojka. Natomiast to, że piszę o rzeczach nie mających "nie za wiele wspólnego z rzeczywistością" to zwykły populistyczny i kłamliwy zarzut, którego nie jest Pan w stanie udowodnić ani też podać choćby jednego, konkretnego przykładu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2008) Przemek :
"mających" oczywiście miało być

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2008) ooo :
nie moja to bajka, ale działanie pani radnej popieram. Paskudnie na tej krzyżówce:( Tylko co teraz?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2008) Przemek :
Tak podejrzewałem. Weredyk głośno szczeka, ale jak trzeba podać konkretne argumenty, to milknie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl