To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Eddie Murphy w kolejnej komediowej roli.    -   20/9/2008
Mów mi Dave!
Dave Ming Chang (Eddie Murphy) właśnie przyjechał do Nowego Jorku i ma problemy z przystosowaniem się. Jest z nim coś nie tak – zachowuje się, jakby we własnym ciele czuł się źle. Nie dziwne – tak naprawdę, Dave w ogóle nie jest człowiekiem, tylko statkiem, którym steruje miniaturowy kapitan. Malutki Eddie zaprasza na WIELKĄ komedię rodzinną „MÓW MI DAVE”.

Ogloszenie

Poznajcie Dave’a. Ma czterdzieści parę lat, jest całkiem przystojny i nieźle ubrany. Nawet jego biały garnitur i czarny krawat żywcem wyjęte z lat siedemdziesiątych, robią dobre wrażenie. Pomijając dziwny strój, z Dave’m jest coś nie tak… Na pewno nie jest stąd… Spójrzcie tylko, jak przechadza się po ulicach Nowego Jorku – jedna noga próbuje zrobić ogromny krok naprzód; facet ewidentnie źle się czuje we własnym ciele.
Nic dziwnego – w środku „Dave’a znajduje się wyszkolona ekipa miniaturowych ludzi, którzy usiłują kontrolować każdy jego ruch, czy rozmowę. Za każdą część ciała odpowiada specjalista (o wzroście nie przekraczającym pięciu centymetrów), który steruje nią przy pomocy najnowszych technologii.
Ekipie przewodzi Kapitan, któremu Dave zawdzięcza swój wygląd. Dla nich wszystkich, kierowanie Dave’m, to coś nowego… Gdy bierze pierwszy łyk wody, mini-specjaliści prawie toną. Gdy przymierza koszulę, wygląda jakby walczył z bawełnianym mordercą. Pierwsza wizyta u lekarza, to nie lada wyzwanie – metalowemu Dave’owi zlecają wykonanie rezonansu magnetycznego… Zjedzenie hot-doga okazuje się nie mniejszym problemem i kończy się dramatycznym finałem w męskiej toalecie.
Dave – a raczej ci, którzy w nim mieszkają – uczy się kolejnych zachowań, a co za tym idzie – poznaje także emocje. Dla ekipy to szok, bo tam, skąd pochodzą nie ma uczuć, ani indywidualizmu. Dave zmienia się zarówno na zewnątrz, jak i w środku.
Eddie Murphy, już od ponad dwudziestu lat pozostaje jednym z najpopularniejszych aktorów komediowych. Jest w stanie wcielić się nawet w kilka ról w jednym filmie! W „Mów mi Dave” przeszedł samego siebie i swoim talentem obdarzył dwie postaci – „człowieka”, w którym rezyduje stuosobowa ekipa oraz kapitana, który owym „człowiekiem” steruje. Jak powiedział reżyser, Brian Robbins – „w tym filmie, Eddie robi to, co wychodzi mu najlepiej”.

Premiera : 2008.08.01
USA, 2008
fantastyczno-naukowy/komedia, 91 min.
Reżyseria: Brian Robbins
Obsada: Eddie Murphy, Elizabeth Banks, Gabrielle Union

Więcej informacji: kliknij tutaj
Seanse w :
Kinie Millennium
Kinie Marzenie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 09:48:05
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html