To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Narkotesty dla tarnowskiej policji    -   20/9/2008
Tarnów walczy z narkomanią
Urząd Miasta Tarnowa poprzez zakup 110 naroktestów, chce pomóc tarnowskiej policji w walce z wszechobecną plagą narkotyków. W miniony czwartek, na ręce komendanta tarnowskiej policji inspektora Zbigniewa Ostrowskiego przekazano 110 jednorazowych testerów zakupionych przez miasto. Testery, które trafiły w ręce policji, zostaną przekazane do sekcji ruchu drogowego oraz kryminalistyki. Koszt jednego wysokiej jakości testera, a takie zakupiono do pracy policjantów, to około 100 złotych, niestety, narkotest może być użyty tylko jednokrotnie. Poprzez odrobinę śliny, można wykryć, czy badany używał wcześniej narkotyków.

Posłuchaj wypowiedzi z-cy Prezydenta Tarnowa, Kazimierza Koprowskiego :

Ogloszenie
>

Podczas przekazywania narkotestów wiceprezydent Kazimierz Koprowski podkreślił systematyczne wsparcie tarnowskiej policji przez samorząd. Zakup narkotestów odbył się po wstępnej konsultacji z komendantem tarnowskiej policji. Przez to zakupiono najlepsze dostępne na polskim rynku testy na obecność narkotyków, jak i alkoholu w organizmie badanego.

Podczas przekazania, oprócz komendanta Zbigniewa Ostrowskiego, z ramienia policji obecni byli także naczelnik wydziału kryminalistyki Grzegorz Ogar oraz reprezentujący sekcję ruchu drogowego – asp. Jerzy Zaleśny. To te dwie formacje będą głównymi użytkownikami przekazanych testerów.
Obecnie jedynie sekcja ruchu drogowego została zaopatrzona w gorszej jakości testy, które wykorzystuje podczas wszelakiego rodzaju akcji, prowadzonych na terenie miasta oraz powiatu, lecz również podczas wypadków drogowych.
Jak dowiedzieliśmy się, tylko w ostatnim kwartale zostało zużyte około 400 takich testów, więc 110 zakupionych przez miasto, nie wystarczy na długo.
Komendant tarnowskiej policji – insp. Zbigniew Ostrowski nie krył jednak zadowolenia z zakupu testerów, zapowiadając jednocześnie rzetelną pracę oraz kolejne akcje, które wyeliminują zagrożenia narkotykami. Na pewno będą wzmożone kontrole kierujących pojazdami, sobotnie wieczory policja pojawi się w okolicach dyskotek w mieście oraz regionie. Statystyki wskazują, że w mieście problem narkomanii, choć zwalczany, jest już powszechny.
Posłuchaj wypowiedzi komendanta Z.Ostrowskiego :


O tym, ze testery są najwyższej jakości, zapewnia naczelnik pionu kryminalnego tarnowskiej policji – Grzegorz Ogar. Testery są bardzo proste w użyciu oraz wiarygodne. Wynik uzyskuje się w krótkim czasie, a do tego można je wykorzystać w materiale dowodowym. Ze względu na kierunkowość funduszy unijnych, do tej pory takie testery nie trafiły do sekcji kryminalistyki – teraz na pewno znajdą swoje przeznaczenie. Tester ten wykrywa we wstępnej fazie pigułkę gwałtu, która nie pozostawia śladu w organizmie.
Posłuchaj wypowiedzi naczelnika G.Ogara :


Kontynuując swą wypowiedź, naczelnik Ogar zwraca uwagę na sposób przechowywania testerów. Nie wymagają one specjalnych chłodnych pomieszczeń, przez co mogą być przewożone w radiowozach, w warunkach letnich, jak i zimowych.
Posłuchaj, co o narkotestach mówi naczelnik G.Ogar :


(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:09:26
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html