To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Narkotesty dla tarnowskiej policji    -   20/9/2008
Tarnów walczy z narkomanią
Urząd Miasta Tarnowa poprzez zakup 110 naroktestów, chce pomóc tarnowskiej policji w walce z wszechobecną plagą narkotyków. W miniony czwartek, na ręce komendanta tarnowskiej policji inspektora Zbigniewa Ostrowskiego przekazano 110 jednorazowych testerów zakupionych przez miasto. Testery, które trafiły w ręce policji, zostaną przekazane do sekcji ruchu drogowego oraz kryminalistyki. Koszt jednego wysokiej jakości testera, a takie zakupiono do pracy policjantów, to około 100 złotych, niestety, narkotest może być użyty tylko jednokrotnie. Poprzez odrobinę śliny, można wykryć, czy badany używał wcześniej narkotyków.

Posłuchaj wypowiedzi z-cy Prezydenta Tarnowa, Kazimierza Koprowskiego :

Ogloszenie

Podczas przekazywania narkotestów wiceprezydent Kazimierz Koprowski podkreślił systematyczne wsparcie tarnowskiej policji przez samorząd. Zakup narkotestów odbył się po wstępnej konsultacji z komendantem tarnowskiej policji. Przez to zakupiono najlepsze dostępne na polskim rynku testy na obecność narkotyków, jak i alkoholu w organizmie badanego.

Podczas przekazania, oprócz komendanta Zbigniewa Ostrowskiego, z ramienia policji obecni byli także naczelnik wydziału kryminalistyki Grzegorz Ogar oraz reprezentujący sekcję ruchu drogowego – asp. Jerzy Zaleśny. To te dwie formacje będą głównymi użytkownikami przekazanych testerów.
Obecnie jedynie sekcja ruchu drogowego została zaopatrzona w gorszej jakości testy, które wykorzystuje podczas wszelakiego rodzaju akcji, prowadzonych na terenie miasta oraz powiatu, lecz również podczas wypadków drogowych.
Jak dowiedzieliśmy się, tylko w ostatnim kwartale zostało zużyte około 400 takich testów, więc 110 zakupionych przez miasto, nie wystarczy na długo.
Komendant tarnowskiej policji – insp. Zbigniew Ostrowski nie krył jednak zadowolenia z zakupu testerów, zapowiadając jednocześnie rzetelną pracę oraz kolejne akcje, które wyeliminują zagrożenia narkotykami. Na pewno będą wzmożone kontrole kierujących pojazdami, sobotnie wieczory policja pojawi się w okolicach dyskotek w mieście oraz regionie. Statystyki wskazują, że w mieście problem narkomanii, choć zwalczany, jest już powszechny.
Posłuchaj wypowiedzi komendanta Z.Ostrowskiego :


O tym, ze testery są najwyższej jakości, zapewnia naczelnik pionu kryminalnego tarnowskiej policji – Grzegorz Ogar. Testery są bardzo proste w użyciu oraz wiarygodne. Wynik uzyskuje się w krótkim czasie, a do tego można je wykorzystać w materiale dowodowym. Ze względu na kierunkowość funduszy unijnych, do tej pory takie testery nie trafiły do sekcji kryminalistyki – teraz na pewno znajdą swoje przeznaczenie. Tester ten wykrywa we wstępnej fazie pigułkę gwałtu, która nie pozostawia śladu w organizmie.
Posłuchaj wypowiedzi naczelnika G.Ogara :


Kontynuując swą wypowiedź, naczelnik Ogar zwraca uwagę na sposób przechowywania testerów. Nie wymagają one specjalnych chłodnych pomieszczeń, przez co mogą być przewożone w radiowozach, w warunkach letnich, jak i zimowych.
Posłuchaj, co o narkotestach mówi naczelnik G.Ogar :


(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(21-09-2008) next :
Zapraszam na stronę o TARNOWSKICH Inwestycjach >>> www.nexttarnow.tnb.pl możesz się tu dowiedzieć o inwestycjach tarnowskich możesz sam dodawać artykuły o inwestycjach, komentarze, oceny jest FORUM na którym tez możesz się wypowiadać !!! ZAPRASZAM >>> www.nexttarnow.tnb.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl