Wyniki sobotnich meczów w regionie    -   21/9/2008
Ligowe pojedynki w deszczu
Sobotnia pogoda nie rozpieszczała piłkarzy z naszego regionu. Niejednokrotnie musieli oni się zmagać nie tylko z zimnem ale też z padającym deszczem. Odwołane zostało spotkanie w Dębnie, ponieważ stan boiska po opadach nie nadawał się do gry. Tarnowska Unia w Krakowie bezbramkowo zremisowała z Garbarnią a klasę niżej Tuchovia uległa Beskidowi w Andrychowie. Oto przegląd sobotnich wyników na boiskach w regionie.

>

II LIGA

W drugiej lidze grupie wschodniej, gdzie występuje jedyny nasz drugoligowy zespół Okocimski Brzesko, rozegrano w sobotę pięć spotkań. W najciekawszym Sandecja pokonała na własnym stadionie Start Otwock, a w Suwałkach Wigry uległy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
Drużyna Okocimskiego w niedzielne popołudnie podejmować będzie OKS Olsztyn.
Oto wyniki sobotnich meczów w drugiej lidze:
Concordia Piotrków Trybunalski - Stal Poniatowa 1:0 (1:0)
Sokół Aleksandrów Łódzki - Ponidzie Nida Pińczów 3:1 (2:0)
Sandecja Nowy Sącz - Start Otwock 4:2 (3:0)
Przebój Wolbrom - Jeziorak Iława 4:2 (3:1)
Wigry Suwałki - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0)
Kolejarz Stróże - ŁKS Łomża – 3:0 walkower - goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz.

III LIGA

W trzeciej lidze małopolsko – świętokrzyskiej, odbyły się w sobotę dwa mecze – oba zakończyły się bezbramkowymi remisami.
Tarnowska Unia jadąc do Krakowa na mecz z Garbarnią liczyła, że przywiezie z trudnego terenu punkty. Sobotnia pogoda sprawiła, że piłkarze musieli biegać dziewięćdziesiąt minut w chłodzie, a od czasu do czasu w siąpiącym deszczu. Wynik meczu pozostawał sprawą otwartą. Tarnowianie wypracowali sobie w całym meczu trzy akcje stuprocentowe, jednak skuteczność strzelców pozostawia wiele do życzenia. Gospodarze mieli wiele akcji, lecz próbowali zaskoczyć Lisaka strzałami z dystansu. W 20 minucie Hajduk idealnie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Węgrzyna a ten uderzył wprost w nogi wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy. W 26 minucie zagrożenie było pod tarnowską bramką. W całym zamieszaniu, gdy piłka wpadła w pole karne tarnowian, nie skorzystał Przeniosło, bo minął się z piłką, gdy był na czystej pozycji. Do przerwy gra toczyła się głównie w środku boiska, nieliczne akcje skrzydłami, nie były kończone efektownymi strzałami.
Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze, którzy już w 48 minucie mogli objąć prowadzenie. Błąd popełnił Lisak, który naprawiał kiks obrońców Unii i minął się z piłką. Strzał Kwatera wybił jednak Kafel i niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Dziesięć minut później strzał Pawła Braka odbił się od poprzeczki, co wyraźnie dało sygnał, że Garbarnia chce strzelić gola. Chwilę potem Hajduk otrzymał dobre podanie na 20 metr i będąc na czystej pozycji, piłkę posłał wysoko w trybuny. W ogóle można powiedzieć, że gra tarnowskiego napastnika po czteromeczowej pauzie była bardzo słaba. Gospodarze do końca meczu upatrywali swojej szansy w strzałach z dystansu, a Unia przeprowadzała ataki skrzydłami, lecz z mizernym skutkiem. W 76 minucie, Rodak otrzymał piłkę na czystą pozycję i jego strzał o centymetry miął słupek.
Podsumowując cały mecz należy stwierdzić, że remis jest najbardziej zasłużonym wynikiem tego spotkania. Obie drużyny stworzyły kilka akcji, lecz nie pokazały wielkiego futbolu oraz skuteczności strzeleckiej.

GARBARBIA KRAKÓW – UNIA TARNÓW 0:0

Mecz sędziował: Grzegorz Noworolnik (Nowy Targ) oraz B. Górnik i J. Kalata.
Żółte kartki: D. Bartkowski, Kafel, Ocłoń (wszyscy za faule).
Widzów: około 300

UNIA: Lisak - Maciosek, D. Bartkowski, Sobyra, Radliński - Kafel (od 84 min Kazik), Ocłoń, Węgrzyn, Pawlak - Hajduk (od 89 min Drozdowicz), Rodak.

W drugim sobotnim meczu Glinik/Karpatia Gorlice zremisował bezbramkowo z Granatem Skarżysko –Kamienna.

IV LIGA

W czwartej lidze małopolskiej rozegrano w sobotę siedem spotkań. W najbardziej nas interesującym pojedynku, Tuchovia nie sprostała w Andrychowie tamtejszemu Beskidowi i uległa 1:4. Była to kolejna już porażka wyjazdowa w ych rozmiarach. Jedyne trafienie dla tuchowian zaliczył w 76 minucie meczu Gierałt.
Tuchovia zagrała w tym spotkaniu w składzie: Mleczko - Maciaszek (od 69 min Ludwa), Rzońca, Różycki, Ślusarski (od 73 min Wantuch) - Stec, Dobrowolski, Ustjanowski (od 71 min Sobyra), Jamka (od 67 min Salwa) - Gierałt, Stachoń.

V LIGA

Sporo zamieszania w piątej lidze tarnowsko – nowosądeckiej wywołała nienajlepsza pogoda. Nie odbył się mecz w Dębnie, gdzie miejscowy Orzeł miał podejmować Wisłę Szczucin. Niestety stan boiska po opadach deszczu nie nadawał się na jakąkolwiek grę i mecz został odwołany, a nowy termin nie został jeszcze ogłoszony.
W meczu dwóch beniaminków, Dąbrovia na własnym boisku zremisowała z Olimpią Wojnicz 1:1. Trzeci z beniaminków – Dunajec Zakliczyn, pokonał na własnym boisku Victorię Witowice Dolne.
Należy również wspomnieć o walkowerze przyznanemu drużynie Orła Dębno, za przegrany wyjazdowy mecz z Olimpią Wojnicz (1:3). W drużynie Olimpii zagrał zawodnik nieuprawniony – który wcześniej rozegrał cały mecz w rezerwach i został wprowadzony na boisko w ostatnich minutach meczu.
Oto wyniki sobotnich meczów piątej ligi:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska - Olimpia Wojnicz 1:1
Helena Nowy Sącz - Watra Białka Tatrzańska 2:0
Dunajec Zakliczyn - Victoria Witowice Dolne 3:0

KLASA OKRĘGOWA

Tylko trzy mecze odbyły się w sobotnie popołudnie w tarnowskiej klasie okręgowej. Na fotel samodzielnego lidera, po tej kolejce powróci Łukovia, która nie dała szans Ikarowi Odporyszów, mimo iż grali przed własną publicznością. Do przerwy, na boisku był remis 1:1, lecz w drugiej połowie, Łukovia strzeliła trzy gole, udowadniając, że nie przypadkowo zajmuje fotel lidera.
Dotychczasowy lider, rezerwy LKS Nieciecza tylko zremisował na boisku w Tarnowie – Krzyżu z tamtejszą Iskrą. W trzecim sobotnim meczu Tarnovia pokonała Rylovię 2:0. Był to ósmy zdobyty punkt w czterech ostatnich kolejkach.