InTARnet poleca
Źródło: inTARnet.pl

Niedzielne wyniki piłkarskie    -   22/9/2008
Niespodzianka w Mogilanach i Ryglicach
MLKS Polan Żabno sprawił sporą niespodziankę, wygrywając na boisku w Mogilanach z tamtejszym LKS – em. Do tej pory beniaminek spod Krakowa był niepokonany na własnym stadionie, lecz kiedyś musiał polec. Taki sam los spotkał występujący w tarnowskiej klasie okręgowej KS Ryglice, którzy przegrali ze słabszym zespołem z Gosławic. Nadal nie może odzyskać formy Okocimski, który ledwo wymęczył remis na własnym stadionie. Oto wyniki niedzielnych meczów drużyn z naszego regionu.

Ogloszenie

II LIGA

Kibice Okocimskiego ostrzyli sobie apetyty na trzy punkty w niedzielnym pojedynku ich piłkarzy z olsztyńskim OKS – em. Niestety z dużej chmury spadł mały deszcz i piłkarze z Brzeska musieli się zadowolić tylko remisem. W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy gości, którzy zaskakiwali bramkę Okocimskiego mocnymi strzałami. W 44 minucie na chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, stracili bramkę po trafieniu Piesia z rzutu wolnego. Został on podyktowany za wzięcie piłki do ręki przez Paleja, po podaniu od swojego zawodnika.
Po przerwie dzięki trafieniu Kajdy udało się wyrównać, lecz zwycięskiej bramki nie udało się strzelić. W końcowych minutach, drugi żółty kartonik a w efekcie czerwony otrzymał Szczoczarz.
Po tym remisie, Okocimski zajmuje nadal szesnastą lokatę, mając zdobyte na swoim koncie dziesięć punktów. Po sobotniej wpadce Startu Otwock w Nowym Sączu, na fotel lidera wysforował się Górnik Wieliczka.

OKOCIMSKI KS BRZESKO - OKS 1945 OLSZTYN 1:1 (0:1)
Bramkę dla Okocimskiego zdobył Kajda w 54 minucie.
Mecz sędziował: Tomasz Garbowski (Kluczbork).
Żółte kartki: Łapuszek, Szczoczarz.
Czerwona kartka: Szczoczarz w 90 minucie - druga żółta.
Widzów: około 400.

OKOCIMSKI: Palej - Łapuszek, Kočiš, Jagła, Zontek - Kajca (od 46 min Wawryka), Kostecki, Szczoczarz, Matras (od 69 min Ogar) - Kucharzyk (od 69 min Baruch), Kajda.

W pozostałych niedzielnych meczach drugiej ligi wschodniej, uzyskano rezultaty:
Ruch Wysokie Mazowieckie - Górnik Wieliczka 1:2 (1:1)
Pelikan Łowicz - Hetman Zamość 1:0 (0:0)

III LIGA

W niedzielnym meczu w Niecieczy nie było niespodzianki. Piłkarze LKS – u rozprawili się z kolejnym rywalem, tym razem pokonując Naprzód Jędrzejów. Pierwszą bramkę już w 5 minucie strzelił Mateusz Wolański i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie nadal dominowali niecieczanie, co udowodnili zdobyciem drugiej bramki w 52 minucie. Autorem znów był Wolański. Jednak zawodnicy Jędrzejowa nie poddawali się i w 76 minucie zdobyli honorowe trafienie dla swojego zespołu.

LKS NIECIECZA – NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 2:1 (1:0)
Bramki dla Niecieczy zdobył Wolański w 5 i 52 minucie meczu.
Mecz sędziował: Przemysław Greń z Oświęcimia
Widzów: około 300.
Żółte kartki: Kleinschmidt, Kędzior, Kot.

NIECIECZA: Bomba – Kot, Kleinschmidt, Prus-Niewiadomski, Suder (od 36 min Krauze) – Krupa (od 75 min Biedroński), Dzierżanowski (od 46 min Ryniewicz), Budzyński, Wójcik – Fijał (od 59 min Kędzior), Wolański.
Ciekawy pojedynek obejrzeli kibice w Niepołomicach. Na własne oczy zobaczyli, jak w sześć minut tracą fotel lidera, piłkarze miejscowej Puszczy. Osłabieni, bo grający od 60 minuty w dziesięciu piłkarze Hutnika, strzelili w ostatnich sześciu minutach dwa gole, które pogrążyły niepołomiczan. Znów w Niepołomicach głównymi bohaterami byli sędziowie tego spotkania, którzy najpierw zdecydowali o rzucie karnym dla Hutnika, by po chwili cofnąć swoją decyzję. Niestety poziom sędziowania na polskich boiskach niejednokrotnie dopasowuje się do niższych klas rozgrywkowych. Pomimo, iż na trybunach zasiada obserwator spotkania z ramienia okręgowych związków PZPN, niestety zawsze podtrzymuje stronę arbitrów spotkania, o czym można się przekonać niejednokrotnie.
Po siódmej kolejce na fotelu lidera zasiadł Hutnik Kraków, mając 16 punktów i oczko przewagi nad Puszczą. Trzecia jest LKS Nieciecza, mająca zdobyte 14 punktów. Tarnowska Unia po bezbramkowym remisie w Krakowie z Grabarnią zajmuje siódmą lokatę mając na koncie 11 punktów.
Oto wyniki niedzielnych spotkań trzeciej ligi - grupy małopolsko – świętokrzyskiej:
Pogoń 1945 Staszów - Lubrzanka Kajetanów 2:0
LKS Nieciecza - Naprzód Jędrzejów 2:1 (1:0)
Puszcza Niepołomice - Hutnik Kraków 1:2 (1:0)
Orlicz Suchedniów - Neptun Końskie 4:1
Korona II Kielce - Dalin Myślenice 1:1
Wierna Małogoszcz - Czarni Połaniec 1:0

IV LIGA

Czasami niespodzianki zdarzają się, a przy warunkach atmosferycznych jakie panowały w ten weekend, o coś takiego nie było trudno. W Mogilanach, drużyna MLKS Polan Żabno odczarowała boisko i odniosła zwycięstwo. Już w 4 minucie goście prowadzili po strzale Załęskiego. Niespełna piętnaście minut później, znów piłka wpadła do siatki Mogilan, dzięki strzałowi Pytki. Po przerwie Liro podwyższył wynik na 3:0 a gospodarzy dobił dwadzieścia minut później Załęski.

LKS MOGILANY – MLKS POLAN ŻABNO 1:4 (0:2)
Bramki dla MLKS – u zdobyli: Załęski w 4 i 69 min, Pytka w 20 min oraz Liro w 48 min.
Mecz sędziował: Bogusław Moroń (Gorlice).
Widzów: około 100.

MLKS POLAN ŻABNO: Wiatr - Pytka, Węgiel, Chrobak, Janik - Motyka, Krzaczek, Nagórzański (od 85 min Jachym), Kijowski (od 85 min Hołda) - Liro (od 69 min Wróbel), Załęski (od 77 min Sak).

W drugim dzisiejszym meczu Lubań Maniowy pokonał na własnym boisku Bocheński KS 3:0.
W tabeli ligowej prowadzi Alwernia, mająca na koncie 23 punkty i o pięc oczek wyprzedzająca Szreniawę Nowy Wiśnicz. Po zwycięstwie w Mogilanach, MLKS Polan Żabno plasuje się na jedenastej pozycji, mając na swoim koncie 12 punktów. Piętnasta jest Tuchovia, która ma o jeden punkt mniej.

V LIGA

W niedzielne popołudnie, zaplanowano w piątej lidze tarnowsko – nowosądeckiej trzy spotkania. Lider – Wolania, wyjechał do Uścia Gorlickiego na mecz z tamtejszym LKS – em. Zawodnicy z Woli Rzędzińskiej nie zapomnieli jak się strzela gole (po ostatnim remisie 2:2 z Dąbrovią) i zaaplikowali miejscowym cztery bramki – nie tracąc żadnej.
W pozostałych dwóch meczach uzyskano wyniki:
Barciczanka Barcice - Gród Podegrodzie 2:0
Skalnik Kamionka Wielka - Wisła Grobla 2:4

W tabeli prowadzi Wolania, mająca na swoim koncie 22 punkty i pięć oczek przewagi nad Barciczanką, która wskoczyła na druga lokatę. Piąty jest Orzeł Dębno, mający 14 punktów i zaległy mecz z Wisłą Szczucin. Tyle samo punktów, ale bez zaległych meczów ma zajmująca siódmą lokatę Olimpia Wojnicz (straciła 3 punkty, za mecz z Orłem Dębno). Tuż za Olimpią jest Dunajec Zakliczyn, mający trzynaście punktów, a na dziesiątym miejscu znajduje się Dąbrovia, która traci do Dunajca dwa punkty. Na piętnastą lokatę spadła drużyna Wisły Szczucin, która w ten weekend nie rozegrała meczu.

KLASA OKRĘGOWA

W tarnowskiej klasie okręgowej, już w sobotę nastąpiła zmiana lidera. Na fotel lidera wysforowała się z powrotem Łukovia, która efektownie pokonała zespół z Odporyszowa na ich boisku. Tylko remis rezerw Niecieczy, pozwolił łukowianom odskoczyć na dwa punkty. Dobrze rundę jesienną rozgrywa po raz kolejny Olimpia Kąty, która tym razem zremisowała na boisku beniaminka z Nowej Jastrząbki. Do sporej niespodzianki doszło w Ryglicach, gdzie miejscowi – niepokonani do tej pory na własnym boisku, doznali klęski z Gosłavicami. Ostre strzelanie urządzili sobie również piłkarze Ciężkowianki, którzy pokonali Radłovię, strzelając pięć bramek.

A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32